Poszukuje sterownika USB High Speed

Poszukuje sterownika USB High Speed dla chipsetu via. Szukam i szukam i znaleźć nie mogę !!

Może ktoś z was podałby linka ??

Z góry dziękuję

Jeśli masz XP z SP2 sterowniki ma system do USB2.0,jeśli masz inny system należy doinstalować sterowniki do USB2.0 z płyty CD do płyty głównej (lub płyty CD do karty PCI USB2.0) lub strona producenta płyty i pobrać ster do Twojego modelu płyty i zainstalować.

http://www.pckurier.pl/archiwum/art0.asp?ID=5985

Cytat z linka,czyli sterowniki takie same jak do USB2.0.

Wszystko się zgadza ale niestety tylko w teorii. A teoria nie zawsze pokrywa się z praktyką. Bo w praktyce sterowników USB High Speed for VIA Chipset o które mi chodzi, nie ma ani na płytce z Windows XP (z SP2 i bez), ani na płytach z oprogramowaniem załączonych do kompa (oryginalne do płyty głównej itp.), ani nie mogę ich znaleźć w necie na wielu stronach.

Sterowniki High Speed dla Chipsetu Intela znalazłem bez problemu w internecie, zainstalowałem na drugim kompie i USB śmigają jak głupie a do Via nie znalazłem ani na stronie Via, ani na stronie producenta kompa, ani na http://www.usb.org, ani na innych stronach.

Znalazłem kupe stron z informacjami o USB 2.O i High Speed (w tym logo) ale nie znalazłem nigdzie sterowników dl VIA Chipset.

Przeczytałem kupe postów na różnych forach. Kudzie piszą różne bzdety na ten temat, wszyscy piszą również że powinny być w Windows XP lub na płycie ze sterownikami płyty głównej ale ich tam nie ma.

Nikt nie podał nigdzie konkretnego linka, żaden post na ten temat nie rozwiązał problemu pytającego.

Nie wiem więc o co chodzi ?? Wszyscy piszą w koło to samo, ale co z tego, jak nie ma rozwiązania problemu.

Więc proszę - jeśli ktoś zna konkretnego linka albo posiada sterowniki USB High Speed for Chipset Via niech mi go podeśle - będę bardzo wdzięczny. Proszę tylko nie piszcie co to jest USB 2.0 i czym się różni od poprzednika, i że sterowniki są na płytce Windows XP lub na płytce ze sterownikami płyty głównej bo to nie jest prawda !!

Z góry dziękuję za wszelką pomoc !!

Powiem krótko sterowniki są takie same co do USB2.0.

USB High Speed to żaden nowy standard to dalej USB 2.0 tylko masz zapewniony transfer w teorii na poziomie 480 Mb/s czyli max co oferuje USB2.0.

Sterowniki jak pisałem ma system XP z SP2,udostępniają je również producenci płyt głównych(USB2.0) np jak masz XP z SP1 to instalujesz dodatkowe stery do USB2.0(USB High Speed).

W przypadku SP2 - nigdy nie instaluję dodatkowych sterów do USB2.0 - USB pracuje idealnie na sterach systemowych - może zdarzyć się że system nie zainstaluje sterów do USB2.0, to wtedy instalujesz dodatkowe stery do USB 2.0 od producenta płyty głównej.

Zgadzam się że:

oraz że:

natomiast to to tylko teoria:

W każdym razie znalazłem sterowniki do USB 2.0 for VIA CHIPSET:

TUTAJ i TUTAJ