Poszukuję sterowniki do Sony VAIO PCG-7154M XP

Witam, nigdzie nie mogę znaleźć sterowników do Sony VAIO PCG-7154M. Może mógłby mi ktoś pomóc?? Z góry dziękuję. Chodzi mi o system XP. Baaardzo potrzebuję i naprawdę nie mogę nigdzie znaleźć ;(

Ciężka sprawa, ten komputer fabrycznie miał Vistę i do tego systemu jak i do Windows 7 jest komplet sterowników - http://www.sony.pl/support/pl/product/V … _P/updates. Radziłbym zmienić system na Vistę/7 bo żeby postawić na tym XP trzeba będzie się zdrowo nagimnastykować a i tak nie powiedziane, że znajdziesz wszystkie niezbędne sterowniki.

wpisz nazwe komputera w google to powinno ci pokazac linki ze stronami do sterownikow, albo wejdz na strone firmowa

Dodane 08.09.2012 (So) 22:56

szukaj na stronach producentow

cytrus33 , zaprawdę, bardzo błyskotliwa uwaga :? Sterowników dla XP do tego modelu po prostu nie ma (przynajmniej ja nie znalazłem, na zagranicznych forach też mieli z tym problem)

matio, podałeś link do jakiegoś innego laptopa :smiley:

Kurdę, naprawdę zależy mi na XP, gdyż win 7, vista nie są takie dobre do gier ; //

Oczywiście jeżeli nie będę mieć wyjścia to wgram Vistę. Od razu na tym kompie była Vista wgrana. Zastanawiam się, czy mi dali Vistę na płytce i sterowniki, czy jak? O ile pamiętam to nie, ale nie jestem pewny… Z drugiej strony mam pod laptopem nalepkę z product keyem.

Jesteś w błędzie, to laptopy nie są dobre do gier. Nawet jak jakimś cudem znajdziesz fanowskie sterowniki pod XP to nie masz gwarancji stabilnego i wydajnego działania. Instalacja XP na nowym sprzęcie to głupota.

I nie, nie dali ci płyty, miałeś partycję recovery i trzeba było z niej zrobić kopię zapasową systemu.

co w przypadku, gdy tego nie zrobiłem?? jak mogę to sprawdzić? co ze sterownikami? też będą?

Dodane 09.09.2012 (N) 22:49

Proszę o odpowiedź xd jak sprawdzić, czy mam tą kopię utworzoną, w jaki sposób mogę zrobić tego formata? Jestem bez płytki, a może mam system gdzieś na lapku jak i stery xd

Z tego co znalazłem są to dwie nazwy tego samego modelu / bliźniacze modele. Płyt nie dostałeś, Paranienormalny ma rację. Przed bootowaniem systemu naciskaj ESC/F11/F12, któryś z tych powinien zadziałać.