Poszukuję sterowniki raid do hp compaq dc7100

Witam. Musiałem wymienić dysk w tym kompie i wymieniłem na sata. Niestety nie widzi go podczas instalacji windows xp. ;/ Nie mogę znaleźć na stronie hp. Jeżeli ktoś ma lub wie gdzie szukać to proszę o radę.

Pierwszy lepszy wynik wyszukiwania z googla: http://h10010.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … uct=402162 Może pomoże? :wink:

Niestety nie działa. Robiłem już tak.

A jakbyś te sterowniki z tamtej strony zintegrował bezpośrednio z płytą instalacyjną Windows XP programem typu nLite i utworzył bootowalny pendrive? Próbowałeś? :wink:

Nie. Ale faktycznie warto sprawdzić. Zrobię to jutro rano. Dzieki za podpowiedź.

Jak mnie pamięć nie myli - to ICH6 powinien być rozpoznany bez problemu przez instalatora Windows XP. AHCI - tu nie ma nic do rzeczy (chyba nawet takiej opcji nie ma w BIOSie - bo to tylko dotyczy ICH6R).

Pytanie zasadnicze brzmi: czy w BIOSie w ogóle ten dysk jest wykrywany? Jeśli nie - to można pokombinować z ustawieniami w BIOSie Separate / Combined IDE Controller.

Inna ważna rzecz - kontroler ICH6 pracuje w standardzie SATA1 - większość dysków na rynku to dyski przynajmniej SATA2, i nie każdy musi prawidłowo skonfigurować auto negocjację łącza SATA. Wtedy zazwyczaj trzeba pobawić się zworkami.

Fakt nie ma.

Nie jest wykrywalny i kombinowałem z Separate / Combined IDE Controller - nic nie dało.

Tu masz też rację i też tak robiłem.

A tu moje rozwiązanie (chwilowe bo i tak muszę zrobić to tak jak trzeba) Zainstalowałem na innym kompie windowsa na tym dysku i przeniosłem go do tego compaqa i ruszyło.