Poszukuję sterowników (ATI Radeon HD 4570)

Witam. Mam laptopa (dla ścisłości - jest to Asus K50AB). Mam w nim system Win XP, SP3. Jest tam grafika - ATI Radeon HD4570. Poszukuję sterowników do tejże właśnie karty. Ich aktualna wersja to: 8.610.0.0 .

Patrzyłem na stronie Asusa, ale tam jest tylko ta sama wersja. Mógłby ktoś odpowiedzieć mi czy są jakieś nowsze czy nie ma, i ewentualnie podać linka?

Z góry dziękuję.

Może warto pomyśleć i wejść na stronę producenta karty graficznej?

http://support.amd.com/us/Pages/AMDSupportHub.aspx

I radzę przy niej pozostać, lub… przejść na Windows’a 7. “Aktualizacja” tej wersji, w przypadku Windows’a XP , może użytkownika tego laptopa nieprzyjemnie zaskoczyć, czyli sterowniki nie chcą się zainstalować lub nie działają , albo działają gorzej (sprawność) niż starsze.

Dlaczego, co może się stać?

@Cedar, korzystałem z tej strony. Stamtąd przekierowuje mnie na stronę asusa i właśnie tam są tylko te stare sterowniki.

Znaleziona na stronie:

http://support.asus.com.tw/download/dow … l-pl&os=30

wersja V8.692.1.0 dla modelu A42Jr jest na pewno nowsza.

Tylko ze ten model ma całkiem inną grafikę.

Jeśli producent nie udostępnił nowszego sterownika, a strona AMD przenosi na strone asusa, to ten sterownik jest ok. Niewiem wogóle po co chcesz go aktualizowac, jeśli masz jakieś problemy i wiesz że przyczyna leży w sterowniku sprawdz starszą wersję która może być lepsza.

@terr, spoko, ale to nie mój model lapka. Czy też powinny działać prawidłowo? Co miał na myśli Poraj, że może mnie coś niemile zaskoczyć?

Aktualizowałem ze strony AMD i wszystko działa z tym że nie wykrywa karty jako radeon 4570 a 4500/5100 series, jednak wszystko działa bez problemu, z tym że ja dla windowsa 7 aktualizowałem i sterowniki są, a do xp wyskakują linki do stron producentów. Stery od 7 nie podejdą na xp?

Sterowniki do 2000/XP i Vista/7/8 to zupełnie różna architektura. Dlatego nie nie będzie dziać. A tak w ogolę to od chyba lipca AMD zaprzestaje wypuszczania nowych driverów dla starych serii HD tzn 2000/3000/4000.