Poszukuję sterowników do FinePix S5600

Witam, mój tato ma cyfrówkę FinePix S5600, ma już ją z 3 miesiące a kompletnie nic o niej nie wiem, ja wiem więcej a nigdy nie miałem w ręku cyfrówki. Wczoraj byłem u niego, zrobiliśmy zdjęcie, podłączyłem ją do kompa i nie działa. Pytam się taty czy ma sterowniki, mówi, ze nie. W necie nie mogę znaleźć, pytałem się kolegi, powiedział, że nie trzeba sterowników do tego aparatu bo tam się ustawia w menu na USB czy jakoś tak. Jako, że to nie jest mój aparat a mój tato nic o nim nie wiem czyli obaj prawie nic nie wiemy to bardzo proszę o dokładną instrukcję - jeśli chodzi o sterowniki to nie trzeba instrukcji, bo zainstalować to potrafię, chodzi mi jak by było trzeba zrobić coś tam w opcjach aparatu to do tego instrukcję.

Witam

Szukanie i czytanie w googlach nie boli, tu masz linki a sam możesz znależć o wiele więcej:

http://www.fujifilm.pl/2675_2679.htm

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Fin … lr=lang_pl

Wesołych Świąt :slight_smile:

Zanim coś dasz to najpierw to przejrzyj, w 1 linku już patrzyłem i nie ma tam sterowników do wersji s5600, zaś jeśli chodzi o 2 link to po co podałeś mi link do forum. Na forum dobreprogramy jest bardzo dużo osób i tutaj spodziewałem się szybkiej odpowiedzi. O 19:00 idę dzisiaj do taty i chciałem gotową i dobrą odpowiedź.

Nie oburzaj się, w końcu to taty aparat; a zamiast psioczyć zadałbyś sobie trochę trudu i ściągnął stery do S5000, może podejdą pod tą cyfrówkę, zresztą jak popatrzyłem na instrukcjie od S5000 a S5600 nie ma prawie żadnych różnic bardzo znaczących, notabene do każdego zakupionego kompletu orginalnie są stery do USB na płytce.

Piszesz, że mogą zadziałać te do 5000, ok spróbuję jak będę u taty. Bo chodzi oto, że nie mieszkam z tatą, ja tej cyfrówki w ogóle nie dotykam. Ja się 100 razy lepiej znam od taty na kompie a on się boi, żeby ja kompa dotykał, tak samo boi się, żebym w cyfrówce mu coś grzebał. Nie jestem pewien czy pozwoli mi wgrać sterowniki, ale spróbuję go przekonać, że nic się nie stanie.

Bardzo ci dziękuję german, później z edytuję ten post pisząc, czy za działało czy nie.

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt