Poszukuję sterowników do FinePix S5600


(szpon5) #1

Witam, mój tato ma cyfrówkę FinePix S5600, ma już ją z 3 miesiące a kompletnie nic o niej nie wiem, ja wiem więcej a nigdy nie miałem w ręku cyfrówki. Wczoraj byłem u niego, zrobiliśmy zdjęcie, podłączyłem ją do kompa i nie działa. Pytam się taty czy ma sterowniki, mówi, ze nie. W necie nie mogę znaleźć, pytałem się kolegi, powiedział, że nie trzeba sterowników do tego aparatu bo tam się ustawia w menu na USB czy jakoś tak. Jako, że to nie jest mój aparat a mój tato nic o nim nie wiem czyli obaj prawie nic nie wiemy to bardzo proszę o dokładną instrukcję - jeśli chodzi o sterowniki to nie trzeba instrukcji, bo zainstalować to potrafię, chodzi mi jak by było trzeba zrobić coś tam w opcjach aparatu to do tego instrukcję.


(Gerard Marondel) #2

Witam

Szukanie i czytanie w googlach nie boli, tu masz linki a sam możesz znależć o wiele więcej:

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Fin ... lr=lang_pl

Wesołych Świąt :slight_smile:


(szpon5) #3

Zanim coś dasz to najpierw to przejrzyj, w 1 linku już patrzyłem i nie ma tam sterowników do wersji s5600, zaś jeśli chodzi o 2 link to po co podałeś mi link do forum. Na forum dobreprogramy jest bardzo dużo osób i tutaj spodziewałem się szybkiej odpowiedzi. O 19:00 idę dzisiaj do taty i chciałem gotową i dobrą odpowiedź.


(Gerard Marondel) #4

Nie oburzaj się, w końcu to taty aparat; a zamiast psioczyć zadałbyś sobie trochę trudu i ściągnął stery do S5000, może podejdą pod tą cyfrówkę, zresztą jak popatrzyłem na instrukcjie od S5000 a S5600 nie ma prawie żadnych różnic bardzo znaczących, notabene do każdego zakupionego kompletu orginalnie są stery do USB na płytce.


(szpon5) #5

Piszesz, że mogą zadziałać te do 5000, ok spróbuję jak będę u taty. Bo chodzi oto, że nie mieszkam z tatą, ja tej cyfrówki w ogóle nie dotykam. Ja się 100 razy lepiej znam od taty na kompie a on się boi, żeby ja kompa dotykał, tak samo boi się, żebym w cyfrówce mu coś grzebał. Nie jestem pewien czy pozwoli mi wgrać sterowniki, ale spróbuję go przekonać, że nic się nie stanie.

Bardzo ci dziękuję german, później z edytuję ten post pisząc, czy za działało czy nie.

Pozdrawiam i życzę wesołych świąt