Poszukuje sterowników do grafiki"Compaq"

(Alfa1978) #1

komp to; Genuinelntel Pentium® II Processor 128.0MB RAM kumpel tego wypasionego kompa kupił za 600zł !!

Złączono Posta : 23.10.2006 (Pon) 10:45

aha, jest zainstalowany system windows 98 :!:

(boger) #2

ty nie podawaj nazwy komputera, tylko zrob restarta i jak sie komp uruchamia to tam bedziesz mial na poczatku napisane jaka to karta grafiki

tak rozwiazaniem na wszystkie problemy jest format, komp wolno chodzi -format, film nie dziala - format, format - panaceum na wszystko

jeszcze podaj jaki masz zasilacz i ilu klawiszowa klawiature to ci wyczaruje nazwe karty graficznej

(Alfa1978) #3

czaruj ja podłaczam do swojej klawiatury multimedialnej,a zasilacz chyba 90 watt :roll: ale co to ma do tego???

Złączono Posta : 23.10.2006 (Pon) 11:02

i dysk 10gb! ale to nie mój sprzęt

(Adrian) #4

nie no bo padne.....

(boger) #5

zrob restarta tego kompa i u gory powinienes miec nazwe karty graficznej jak nie zdazysz przeczytac to wcisnij "pause break" to sie zatrzyma bootowanie, zeby kontynuowac dowolny klawisz

jak to jest p2 i 128 ramu to karta jakas s3, albo nvidia riva128 albo cos w tym stylu powinna byc

zeby dac ci linka do sterownikiw musze znac model karty graficznej! !!

Złączono Posta : 23.10.2006 (Pon) 11:33

to ja skorzystam z okazji i wkleje mala anegdotke hehe:

List od użytkowniczki:

Dzień dobry, chcę skopiowac film na dyskietkę gdy dam kopiuj pojawia mi się komunikat, że na dysku A nie ma wystarczająco miejsca. Potem daje "skopiuj skrót" i wtedy mi się film mieści na dyskietce. Problem jednak powstaje gdy chcę go uruchomic na innym komputerze dlatego, że pojawia mi się komunikat "skrót nie został znaleziony", równocześnie na moim komputerze ten film normalnie uruchamiam.

Co z tym moge zrobic?

Droga użytkowniczko, do swojej torebki nie zmieści Pani swojego futra. Karteczka z tym, że futro ma Pani w szafie, do torebki sie jednak zmieści. Tak więc dopóki jest Pani w domu a przeczyta Pani karteczkę z torebki, że futro jest w szafie, bez problemu je Pani tam znajdzie. Gorzej gdy, będąc u przyjaciółki wyciągnie Pani karteczkę z torebki i przeczyta, że w szafie ma Pani futro. W szafie u przyjaciółki może Pani długo szukac, ale tego futra tam Pani na pewno nie znajdzie.

Jeszcze podpowiedź:

torebka=dyskietka

futro=film

karteczka=skrót

szafa=komputer

mól w szafie=wirus komputerowy

sąsiad w szafie=hacker

(Alfa1978) #6

niema nic niepisze :wink:

jak to się robi jakim guzikiem :roll:

(boger) #7

na klawiaturze masz, nad numeryczna z lewej (powinno byc na "page up")

to zrob filma telefonem jak sie komp uruchamia i wyslij mi na maila to ci powiem jaka mmasz grafike

(M Kupczynas) #8

boger ale kombinujesz :?

alfa78 PPM na "Mój Komputer" > Właściwości > Zaawansowane > Menedżer urządzeń* i tam będzie napisane jaka to grafa. Albo ściągnij program Everest i nim odczytaj jaką ma kartę graficzną.

*Nie pamiętam dobrze jak się dostać do menedżera urządzeń w Win98 :stuck_out_tongue:

(boger) #9

kaczor0 tak bedzie napisane jak nie ma sterownikow (bedzie: unknown device), a co do everesta to nie jestem pewien czy odczyta

(Alfa1978) #10

oto screeny z tamtego kompa co są stery potrzebne:

[a489bb151baa4ab7.jpgi ..

7522b01c711691d0.jpg

Złączono Posta : 23.10.2006 (Pon) 12:28

a2f04bc31f402a44.jpg... 090f1fd181becd18.jpg

Złączono Posta : 23.10.2006 (Pon) 12:32

a2f04bc31f402a44.jpg... 090f1fd181becd18.jpg

](http://www.fotosik.pl)

(boger) #11

kaczor0 no i masz swoja Standardowa karte graficzna PCI

alfa78 mowie ci uruchom kompa jeszcze raz i po kolei czytaj co tam jest, cos wyskoczy "pause break" i tak co chwile do uruchomienia windy, powinno byc na samym poczatku, ja bym stawial na:

s3 trio graphic card, zobacz czy takiego czegos nie bedziesz mial zaraz po restarcie,

reset, pause break, przeczytaj co jest, spacja, cos nowego sie pojawi to znowu pause break, przeczytaj....

a najlepiej jak ci komp zapika to daj pause break i poczytaj musi tam byc

(Alfa1978) #12

naprawdę tam nic nie pisze przy uruchamianiu

Złączono Posta : 23.10.2006 (Pon) 13:15

żadna karta graficzna :stuck_out_tongue:

(boger) #13

no to pozostaje rozkrecic kompa i zobaczyc do srodka

a jak nie to bede o 18 w domu to na gg napisz to sie cos wymysli

(Alfa1978) #14

a wiec z tyłu karty są 4 karteczki przyklejone na płycie i pisze tak na 1; MGI G2+/MILA/8D/CPQ With FCC Standars , na 2-giej;CPQ CT P18A50....,a pozostałe 2-wie to nr seryjne :wink: i co to pomoże jestem :oops:

Złączono Posta : 23.10.2006 (Pon) 18:19

zainstalowałem everesta oto co wykrył; ebd4fd68fd55556f.jpgd931e1759350bf0e.jpgdf8f6e1436b51b62.jpg

Złączono Posta : 23.10.2006 (Pon) 20:38

oki dzięki za podpowiedzi , już mam stery :wink: :mrgreen: