Poszukuję sterowników do karty: NVIDIA GeForce 6100 / nForce 430 Chipset

Tak jak w temacie poszukuję sterowników do karty graficznej NVIDIA GeForce 6100 / nForce 430 Chipset zintegrowanej na płycie GIGABYTE GA-M61PM-S2 REV: 2.0

 

Pozdrawiam

Albo przez stronę GIGABYTE:

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m61pm-s2_20/download/

 

lub

 

http://uk.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2438#driver

 

Albo przez stronę NVIDII (tu są chyba nowsze):

 

http://www.nvidia.com/Download/Find.aspx?lang=pl

 

PS. Następnym razem chociaż podaj jaki masz system.

Problem z tym że na stronie Nvidia nie widzę sterowników do mojej płyty :-(.

Jeśli chodzi o system to na chwile obecną posiadam Vistę Home Premium 32-bit ale za parę dni przejdę na Windowsa 7 64-bit :slight_smile:

Do Visty pobierz to: http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/motherboard_driver_vga_nvidia_mcp68_vistax86.exe Na stronie nVidii nie szukaj! Przed tym warto by pobrać i zainstalować sterowniki chipseta: http://download.gigabyte.eu/FileList/Driver/motherboard_driver_chipset_nvidia_mcp68_vistax86.exe Chyba, że masz już zainstalowane pewniaki.

Natomiast ta karta graficzna zintegrowana może nie działać na Windowsie 7! Brak sterowników. Jeśli chcesz przejść na Windows’a 7 (nie radzę!), musiałbyś użyć karty graficznej PCI, a także chyba karty dźwiękowej PCI.

No to używaj tych ze strony producenta płyty.

 

Zobacz w Windows Update może jest aktualizacja.

Kolega ma tego GeForce’a i normalnie na Windows 7 hula. Sterowniki były już w systemie albo system sobie je pobrał z Windows Update nie pamiętam dokładnie. 

W każdym bądź razie działa wszystko bez zarzutów. 

Spróbowałem zrobić aktualizację sterowników poprzez menager urządzeń - karta graficzna - aktualizuje sterowniki i nie wiem jakim cudem zainstalował mi sterowniki “GeForce 6150SE nForce 430”.

Teraz po wejściu w menager urządzeń nie widnieje karta NVIDIA GeForce 6100 / nForce 430 tylko GeForce 6150SE nForce 430…

Na stronie NVIDII masz sterownika do Twojej grafiki, a nie do płyty. Nie ma tam wyboru płyty, ale jeżeli zadziałają, a są nowsze, to czemu nie. Sam musisz sprawdzić metodą prób i błędów. Wybierasz Typ produktu: GeForce - Seria produktu: GeForce 6 Series - Rodzina produktu: GeForce 6100. Potem System itd.

Możesz też ortodoksyjnie przyjąć, że te od producenta płyty, czyli GIGABYTE są najlepsze i na nich pracować. Pamiętaj na wszelki wypadek, że na Win7 sterowniki do Visty często działają. Chociaż czasem trzeba je instalować ręcznie.

 

Może odinstaluj stery do grafiki np. używając Display Driver Uninstallera: http://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html

  i jeszcze raz zainstaluj stery do chipsetu. A potem inne grafiki.

Już pisałem że na stronie Nvidia nie ma sterowników do mojej karty graficznej :-(…

 

Może tak być - ważne,aby było OK.

Ważne żeby działał. A jeśli tak, to sterownik ze strony NVIDII też powinien być OK (przynajmniej w teorii), bo GeForce 6150SE nForce 430 jest wymieniona w Obsługiwanych produktach.