Poszukuję sterowników do Laptopa HP6507

(Spitfire303) #1

Witam,

poszukuję sterowników do laptopa HP Pavilion DV6507eo. Szczególnie proszę o pomoc w instalacji sterowników do karty dźwiękowej.

(adam749) #2

Na jaki Windows potrzebujesz te stery??

Jaką masz k.dźwiękową i graficzną. Sprawdzisz to programem Everest Ultimate Edition.

Otwórz program > Komputer > Podsumowanie i spisz informacje z 2 pozycji:

Multimedia (karta dźwiękowa).

Ekran.

(Spitfire303) #3

Win XP SP2

(adam749) #4

Tu masz niektóre stery. Reszte dobierzemy jak podasz jaką masz grafe i dźwiękówe.

(Spitfire303) #5

Ok, grafe juz mam, teraz brakuje tylko dźwięku. A karta jest taka: Karta dźwiękowa Conexant Cx20549 @ nVIDIA MCP67 - High Definition Audio Controller

(Seba86mu) #6

spitfire303 , najpierw pobierz i zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj poprawkę Microsoftu do kart dźwiękowych HD -> Microsoft UAA Bus Driver.

Następnie pobierz i zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Kolejno pobierz i zainstaluj sterowniki do karty graficznej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Teraz zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Teraz kolejność instalacji dowolna:

Czytnik kart pamięci

Wireless LAN

Kamerka -> ten sterownik, albo ten sterownik.

Touchpad

Tuner TV

P.S. Aby pobrać każdy z powyższych sterowników kliknij na przycisku Download only >>.

(adam749) #7

Sprawa wygląda tak: na XP nie ma jeszcze sterów do tej karty, ale znalazłem coś takiego. Jak nie będą działać to na stronie HP powinny się pojawić za pare miesięcy.

(Spitfire303) #8

dziekuje za porady. zainstalowalem wszystko oprocz karty dzwiekowej :frowning: jeszcze jakies pomysly????

(adam749) #9

A próbowałeś zainstalować te co podałem ja i seba86mu??

(Seba86mu) #10

Przed zainstalowaniem sterowników do karty dźwiękowej musisz zainstalować najpierw Microsoft UAA Bus Driver, w przeciwnym wypadku Twoja karta dźwiękowa w ogóle nie zostanie odnaleziona przez system. Dopiero po instalacji Microsoft UAA Bus Driver instalujesz sterowniki do karty dźwiękowej.

(Spitfire303) #11

Tak. Dziwne jest to, ze urzadzenie jest w menedzerze sprzetu i nie ma zadnych bledow w dzialaniu a mimo to dzwieku nie ma.

(Seba86mu) #12

A głośniczek na pasku Tray jest ? (na dole, z prawej strony)

Jeżeli jest, to kliknij na nim dwukrotnie lewym przyciskiem myszy i ustaw suwaki maksymalnie do góry. Jeżeli przy którejś pozycji jest zaznaczone "Wycisz", to odhacz to.

Teraz wejdź w:

START -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka "Audio" -> w pozycji "Odtwarzanie dźwięku" z rozwijanej listy wybierz swoją kartę dźwiękową -> Zastosuj i OK.

(Spitfire303) #13

Nie bylo glosniczka.

Zaczne od poczatku. Usunalem to co bylo w menedzerze urzadzen. zainstalowalem UAA i teraz w menedzerze jest Audio Device on High Definition Audio Bus. i teraz jak rozumiem mam zainstalowac juz sterownik do karty?

W dniu 28.04.2008 , o godzinie 22:54 został dopisany post przez spitfire303

Tylko ze nie moge nic wybrac z rozsuwanej listy. A w menedzerze wszystko jest w porzadku. jest nazwa karty i napisane ze dziala poprawnie. a dzwieku jak nie bylo tak nie ma. zainstalowalem wszystko zgodnie z Waszymi instrukcjami i nic... dziwne... przy instalacji nie bylo bledow.

(Seba86mu) #14

Zajrzyj TUTAJ.

(Spitfire303) #15

Zrobilem to co bylo w ostatniej poradzie, ale nadal nic. Dźwięku brak. W menedżerze wszystko jest ok. Jest karta dźwiękowa taka jaka powinna być. Jak wchodzę w panel sterowania i w "dźwięki i urządzenia audio" to tam jest napisane, że nie ma urządzenia audio. Pytanie jest - jak je włączyć?????

W dniu 01.06.2008 , o godzinie 15:36 został dopisany post przez spitfire303

Wreszcie mi się udało :stuck_out_tongue: Dzięki za wszelkie porady, które okazały się pomocne.