Poszukuje sterowników na Windows 7

jak w temacie tu jest raport z everesta

 

 

    Płyta główna:

      Typ procesora                                     Intel Pentium 4, 3033 MHz (15 x 202)

      Nazwa płyty głównej                               MSI 865PE Neo2-S (MS-6728)  (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio)

      Mikroukład płyty głównej                          Intel Springdale i865PE

      Pamięć fizyczna                                   [TRIAL VERSION]

      DIMM1: Kingston K                                 1 GB PC3200 DDR SDRAM  (3.0-3-3-8 @ 200 MHz)  (2.5-3-3-7 @ 166 MHz)

      DIMM2: Kingmax MPXB62D-38KT3R-FNA                 [TRIAL VERSION]

      DIMM3: Infineon 64D32900GU6C                      [TRIAL VERSION]

      Typ BIOS’u                                        AMI (09/29/04)

      Port komunikacyjny                                Communications Port (COM1)

      Port komunikacyjny                                HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM10)

      Port komunikacyjny                                Communications Port (COM3)

      Port komunikacyjny                                HUAWEI Mobile Connect - 3G Application Interface (COM9)

      Port komunikacyjny                                ECP Printer Port (LPT1)

 

    Ekran:

      Karta wideo                                       ATI Radeon HD 4600 Series  (1024 MB)

      Karta wideo                                       ATI Radeon HD 4600 Series  (1024 MB)

      Akcelerator 3D                                    ATI Radeon HD 4670 AGP (RV730)

      Monitor                                           Plug and Play Monitor [NoDB]  (HMCB804399)

 

    Multimedia:

      Karta dźwiękowa                                   ATI Radeon HDMI @ ATI RV710/730/740 - High Definition Audio Controller

      Karta dźwiękowa                                   C-Media CMI9739(A) @ Intel 82801EB ICH5 - AC’97 Audio Controller [A-2/A-3]

http://pl.msi.com/product/mb/865PE_Neo2_S_LS_FIS2R.html#/?div=Driver&os=Win7%2032 Tak wygląda wsparcie producenta na ten system.

Jak brakuje jakiegoś konkretnego stera to napisz.

to znaczy ściągnąłem z tej stronki ale nie mogę ich zainstalować. ogólnie potrzebuje do płyty głównej i karty dźwiękowej bo płytę od karty graficznej mam 

Na 32,czy 64 bitowy W7?

Do chipsetu raczej nie instaluj sterów na windows 7, co do dzwięku sprawdz ten sterownik:

http://www.gierkolandia.pl/download/cmedia/CMI9761_71.zip

 

zainstaluj go ręcznie poprzez menedzer urządzeń albo w trybie zgodnosci z win xp , podobno działa.

Sterowniki do płyty głównej,gdyby coś nie działało - jak trzeba najpierw rozpakuj do katalogu i instaluj, restart kompa.

 

https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?agr=Y&DwnldID=20775&ProdId=816&lang=eng

system 32 bitowy, a co do linku  djkamil09061991 nie działa, tzn wyskakują  Index of /blocked , zaraz sprawdzę te sterowniki do płyty głównej i napiszę czy pomogło

Rozpakuj te sterowniki do dźwięku do folderu na dysku i setup i PPM i właściwości i zgodność i uruchom w zgodności z XP i jako administrator.

 

Jak tamte nie pójdą spróbuj identycznie z tymi:

 

http://dl.msi.com/download_files/mb/dvr_exe/CMI9761_71.zip

nie działają te sterowniki od dźwięku. wyskakuje okienko z tekstem:

To może być problem?

 

Ale dałeś instalację w trybie zgodności z XP i jako administrator?

jak to? co masz na myśli?

 

tak dałem zgodność z xp i jako administrator 

Wszystko masz napisane, odinstaluj, restart i ponowna instalacja.

 

Odinstaluj stery dźwięku, czyszczenie systemu, wgrasz stery do płyty głównej,restart i ponowna instalacja sterownika dźwięku.

 

Stery do tej karty kończą się na XP.

mógłbyś mi napisać co twoim zdaniem mam zrobić krok po kroku? bo męczę się z tym już długo i ręcę mi opadają

Nie wiem jak teraz ale kiedyś jak nie mogłem znaleźć sterowników do sprzętu na którym miał stanąć Win7 to korzystałem ze sterowników do WinVista i działało wszystko bardzo dobrze. 

Zawsze mozna spróbować, 7 jest podobna do Visty więc sterowniki powinny pasować.

W ostateczności trzeba tą kartę wyłączyć w biosie, a założyć PCI, która ma sterowniki do XP.

 

Spróbuj tryb ręczny:

 

  • odinstaluj ten sterownik, czyszczenie systemu,restart

  • menadżer urządzeń i PPM na karcie muzycznej i aktualizuj sterownik i podasz lokalizację sterowników do karty na dysku (rozpakowany folder), jak nie będzie widział rozwiniesz folder ze sterownikiem i podasz lokalizację w tym folderze do XP. Jak zainstaluje, restart i sprawdź.

ogólnie to wygląda tak, chce zrobić tak jak ty mówisz ale kiedy w menadżerze urządzeń odinstalowuje sterowniki, to nie mam żadnej ikonki co do karty dźwiękowej, ale gdy klikam ikonkę głośnika w prawym dolny rogu na pasku to instaluje mi się jakiś sterownik i niby wszystko jest w porządku, tzn nie ma w menadżerze przy karcie dźwiękowej znaku zapytania 

Daj restart i sprawdź.

po restarcie w menadżerze : kontroler dźwięku, wideo i gier- urządzenie audio na magstrali zgodnej z standardem hight definition audio

To pokombinuj w ustawieniach karty, może coś z głośnikami, sprawdź na słuchawkach.

 

Na uruchomionym systemie wyjmij i wsadź wtyczkę z zielonego gniazda (sprawdzaj na  tyle)

 

Zobacz co w Dźwiękach, czy ustawiony jest domyślny dźwięk na tą kartę.

 

Kombinuj.

 

Masz jeszcze jeden ster jak coś , usuń ten, czyszczenie systemu,restart i instalacja jak pisałem lub ręczna z poziomu menadżera.

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=496420

ok zrobię jak mówisz, więlkie dzięki za pomoc