Poszukuje sterowników pod Windows 7 64 bity dla Lenovo IdeaPad 320

(korniszon123) #1

Witam jak w temacie poszukuje takich właśnie sterowników. Na stronie producenta są tylko dla win 10. Proszę o pomoc może ktoś wie gdzie znaleźć. Pozdrawiam.

(Akindu) #2

Na stronie producenta.

(korniszon123) #3

Napisałem, że na w/w stronie nie ma czytaj ze zrozumieniem

(WODZU) #4

Wczoraj czochrałem ten temat i z tego co wiem, nie ma i nie będzie. Dlatego zrezygnowałem z zakupu Lenovo.

(MartinaNeumayer) #5

Które dokładnie stery? Do czego? Bo nie do wszystkiego trzeba… część rzeczy leci na systemowych.

(krystian3w) #6

Widać gardzą ~9 letnim systemem.

(WODZU) #7

Są tacy, którzy nie gardzą :slight_smile:

(korniszon123) #8

Panowie znalazlem dzięki za chęć pomocy i zainteresowanie. Po wielkich trudach i kombinacjach mam. Tylko jeden mały, ale problem podczas uruchaminia wyświetla sie malutki komunikat 2 razy checking media, czy da sie to dziwadło zlikwidować???

(WODZU) #9

Może więc podziel się tą wiedzą. Być może ktoś inny będzie czegoś takiego szukał.

(korniszon123) #10

Spoko podziele tylko mam na innym komputerze ta stronkę. Mam tez stery moge podesłac. Dziwi mnie tez jeszcze jedna rzecz system 8.1, 64 bity Ramu 4 GB, a system korzysta z 1.97 można coś z tym zrobić???

(MartinaNeumayer) #11

Wielkich ceregieli nie ma… Wschodni bracia ogarniają wszystko jak zwykle bez problemów…
http://pyatilistnik.org i wystarczy przekopać stronę :wink: Stery są praktycznie rzecz biorąc te same co dla modelu 300, z tym że Seven potrzebuje zintegrowania drivera usb w swoją instalkę. To jedyny minus całej tej roboty.

(korniszon123) #12

Z ta pamięcią mozna cos poradzić???, pewnie karta graficzna zintegrowana bierze częśc ramu jak mniemam. Jednak troche mało zostaje

(MartinaNeumayer) #13

A ile ma zostać? Normalka, że Win 8.1 bierze swoje plus integra. W biosie zerknij, czy nie ma opcji ustawienia wartości ilości pamięci na grafkę?

(MartinaNeumayer) #14

A tu lista dla 300/320/330.
Model 300 musi mieć bios w wersji C9CN47WW, bo inaczej Seven będzie się wysypywał.
Jeśli ma inny to trzeba zmienić przed instalką systemu.

Drivers Windows 7 (64-bit) - ideapad 300-14IBR, ideapad 300-15IBR:

1-Chipset Intel TXE Driver for Windows 7 (64-bit) - ideapad 300-14IBR, ideapad 3
00-15IBR.rar

2-Display and video card Intel VGA Driver for Windows 7 (64-bit) - ideapad 300-14IBR, ideapad 300-15IBR

3-USB-device, FireWire, IEEE 1394 Intel USB 3.0 Driver for Windows 7 (64-bit)

4-Camera and card-reader Camera Driver (Azurewave, AVC, Bison, Chicony, Liteon) for Windows 7 (64-bit)

5-Display and video card Nvidia VGA Driver for Windows 7 (64-bit)

6-Networking Wireless LAN WLAN Driver (Atheros, Realtek, Broadcom, Intel) for Windows 7 (64-bit)

7-Audio system Realtek LAN Driver for Windows 7 (64-bit)

8-Bluetooth and modem Bluetooth Driver (Atheros, Realtek, Broadcom, Intel) for Windows 7 (64-bit)

9-Network connections LAN (Ethernet) Realtek LAN Driver for Windows 7 (64-bit)

10-Mouse and keyboard Touchpad Driver (Elan, Synaptics) for Windows 7 (64-bit)

11-Camera and card-reader Genesys Card Reader Driver for Windows 7 (64-bit)

12-Chipset Intel Chipset Driver for Windows 7 (64-bit) - ideapad 300-14IBR, ideapad 300-15IBR

(korniszon123) #15

No własnie nie ma żadnej opcji trudno tak widać musi byc

(MartinaNeumayer) #16

Pewnie ten bios akurat jej nie ma. Bywają takie wersje także. Jedyne co zostaje, to dokupić w razie czego ramu :wink: