Poszukuję sterowników

Witam.
Kilka lat temu kupiłem złożony komputer z zainstalowanymi sterownikami, systemem etc. Wszystko grało do dziś, kiedy konieczny był format. Żadnej płytki ze sterownikami nie dostałem. Zrobiłem format, musiałem z neta ściągnąć na ślepo sterownik do karty sieciowej ale nie mogę sobie poradzić z kartą graficzną.
Przed formatem na systemie 32 bitowym działała jedna z gier, teraz natomiast na systemie 64 bit nie idzie, choć pod ten system jest wspierana, natomiast wywala mi błąd o Direct3D (directx zainstalowałem). Zainstalowałem też jakieś sterowniki do AMD, ale chyba nie trafione bo nic nie pomogło.

Tak to wygląda podgląd tej karty. Karta jest zintegrowana z płytą główną, do której również nie mogę znaleźć sterowników. Wszedłem na stronę Acera wpisałem numery seryjne płyty ze środka i wyszło mi, że nie ma takich! Płyta Acer RS880M05A1.

Prosiłbym o pomoc ze sterownikami do tej płyty i grafiki z góry dziękuję :slight_smile:

Bo i nie mogło, wejście na stronę AMD i pobranie najnowszej, zgaduję, paczki to zły adres…

Właściwym jest muzeum, czyli strona producenta płyty i z niej pobierasz wszystko co jest. :wink:

O ile rzecz jasna jest wersja na 64 bity, bo tak wiekowy może nie mieć.

Próbowałeś tego?

Jak pisałem wyżej wchodziłem na stronę Acera jednak aby cokolwiek zrobić prosi mnie o numer seryjny płyty głównej. Rozebrałem komputer (bo nie mam naklejki nigdzie na wierzchu) spisałem numery z naklejki z kodem podałem na stronie a Acer mi oznajmia że nie ma takiego numeru seryjnego więc nie mogę nic pobrać.

https://www.amd.com/en/support

Tak naprawdę gdybyś zdradził jaki to system chcesz odpalić? Bo inne sterowniki będą do XP do win7 czy Win10 Twoja płyta chyba pochodzi z 2016r to nie taka stara. Czy próbowałeś programu Ashampoo do ściągania sterowników znajdującego się obecnie na DP? Polecam…

Wcześniej miałem Win7 32bity, teraz zrobiłem Win7 64 bity. Spróbuje po południu ten program co mówiłeś :slight_smile:

Spróbuj tego:
AMD 880G Drivers & Support
Windows 7 - 64-Bit Edition AMD RAID Installer (SATA RAID Only) Release Date 9/4/2018
https://www2.ati.com/drivers/amd-sata-raid-chipset-drivers_0830.exe
File Size 461 MB

Program zaproponowany przez @jozef47 pomógł. Jednak zaobserwowałem inny problem. Nowy system (64 bit) w porównaniu do starego (32 bit) wiesza się dramatycznie. Również gra która chodziła bez większych problemów na 32 teraz to jest dramat.

Zadm głupie pytanie: czy nowy system jest tym samym systemem tylko z innymi bitami, czy innym? I o jakim całym zestawie mówimy? No i wreszcie, czy nowy system jest ze źródła legalnego, czy torrenty/cracki…?

Detale, detale…:wink:

W oby dwóch przypadkach jest Windows 7 Professional. Teraz instalowałem z płyty nieoryginalnej, jednak klucz licencyjny posiadam i system aktywowałem. Jak wspomniałem pierwsza wersja systemu była zainstalowana przez sprzedawcę.

Wiec zapisz sobie źródło sterowników i zainstaluj W7 z obrazu udostępnionego przez MS. Jeżeli dysk instalacyjny pochodzi z “nieoryginalnej strony”, to możesz sobie jakieś niespodzianki wgrać. :wink: Pliki instalacyjne MS udostepniał chyba za Free.

64 Obciąża nieco mocniej PC, ale dalej nie znam specyfikacji…

AMD Athlon II 250 2x3.0GHz 4GB RAM, płyta główna ACER RS880M05A1 grafika zintegrowana AMD Graphic HD.

Jeżeli miałeś system 32 bit to po woli staraj się o nim zapomnieć ponieważ Mocrosoft od niego odchodzi a ,wypuszczone" komputery w lipcu tego roku będą już bez 32bit o tym pisano na DP Na pewno do jednej wersji a drugiej sterowniki znacznie się różnią. Co do Windowsa 7 to również należy się zastanowić bo aktualizacje czasami bywają nie po naszej myśli.Ja swego czasu uważałem,że 32 bity lepszy od 64 ale jednak zdanie zmieniłem. Nie wiem czy czytałeś wymagania gry bo może to jest starsza i działa tylko na 32 ale to przypuszczenia.

W wymaganiach obojętne 32 czy 64 bity

@kbs95 i pozostali użytkownicy forum. Mam wielką uniżoną prośbę.
Wrzucajcie zrzuty ekranu, zdjęcia na serwery z szyfrowaniem, ponieważ forum nie buforuje u siebie zewnętrznych grafik, tylko odnosi się do źródła. I tak jak serwer nie ma szyfrowania to forum nie buforuje miniaturki z linku.

polecam dodatki dla imgur.com :
Chrome/Chromium/Edge/Opera etc.: https://chrome.google.com/webstore/detail/imgur-uploader/lcpkicdemehhmkjolekhlglljnkggfcf
Firefox: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/imgur-upload/

Dziękuję za wyrozumiałość.
:grin:

Nie wiem jak instalowałeś system,na czysto czy na ,kupę" Jeżeli na czysto to po instalacji pierwsze co zrób to zainstaluj gierkę,czasami lepiej działa na tych sterownikach z Microsoftu niż na uaktualnieniach,ale to znów przypuszczenia,różnie bywa z gierkami i ważne czy legalna czy pożyczona od ,kolegi’Przyczyn może być wiele u mnie np.pamiętam na początku aktualizacji jeszcze 1803 miałem czarny ekran jak się okazało czynił to jeden program AVG a nie zła aktualizacja po jego wyłączeniu wszystko odpaliło.To tak na marginesie ci piszę,ten temat był również poruszany na DP. Jeżeli będę mógł jeszcze w czymś pomóc to z chęcią to uczynię,oczywiście w miarę posiadanej wiedzy.

Weź też pod uwagę, że 64 bity są nieco cięższe, a komputer, szczególnie procek, to eksponat muzealny w sumie już…

No nic, dziękuję za pomoc. Zaopatrzę się w nowszy sprzęt :slight_smile:

Jeżeli planujesz “poważnie grać też w nowsze gry”, to wskazane.

Jeżeli tylko w jakieś 2D, czy internet dla rodziców, to dowolny 4 rdzeniowy procek i ew. dodatkowy ram niewiele 50zł przekroczy. Gdybyś decydował sie na W10 te dwie rzeczy będziesz potrzebował, inaczej wyrwiesz sobie wszystkie włosy z nerwów (W10+ hdd + 4 GB ram = masochizm). :wink:

Win 10, dysk SSD 16 GB ram :slight_smile: procesor Intel i5 4 rdzenie 2.6-3.1 ghz

Odpada.
Czterordzeniowe procesory Intela zanieś tam gdzie ich miejsce, czyli na śmietnik historii.
Prawdopodobnie znalazłes “super” operte na jakąś I5-2/3xxx. Jaki sens 16 GB RAm dodawać?

Już lepiej kup Ryzena 1600/3100. Owszem wyjdzie ze 200 zł na płycie/RAM/Procku, ale dostaniesz sprzet nówkę, nie 5-10 letni gruchot. :wink:
Z intela teraz nowych nie ma sensu brać -> zmiana podstawki w tym roku.

1 polubienie