Poszukuję systemów zamiast androida

Witam posiadam telefon z firmy bephone http://bephone.com/pl/

Mój telefon to b.social 3(alps sc010). http://bephone.com/pl/smartphones-bsocial3

Znudził mi się system android i chcę zainstalować inny system, proszę o sugestie.

Zależy mi na systemie który ma możliwość korzystania ze sklepu play.

 

Zdjęcie mojego telefonu

5d8ak4.jpg

O ile taki sam temat na onecie jest Twój, to od razu daruj sobie zmianę systemu w telefonie.

Jeżeli jest wogóle dla tego telefonu jakaś alternatywa, to znajdziesz ją najszybcien na xda… ale to nadal będzie android, tyle że custom rom.

Nie da się na telefonie zainstalować innego systemu niż jest. Wyjątkiem jest legendarny HTC HD2. Więc możesz zapomnieć bo po prostu nie pozwala na to architektura.

Co to znaczu system mu się znudził, system ma działać dobrze i wykorzystywać prawidłowo wszystkie podzespoły w urządzeniu, zmisna to szukanie dziury w całym, znudzić to sie może program w telewizji albo kolor ścian ewentualnie kobieta

Ewentualnie możesz sprzedać telefon i kupić jakiś z windows phone. Ze swojej strony poleciłbym nokia lumia. Niedługo na moim profilu pojawi się recenzja jednej z lumii. Więc ja polecam wp szybki i niezawodny

Android to JEDYNY system mający dostęp do aplikacji z Google Play. Sklep jak i aplikacje w formacie .apk są przeznaczone tylko dla niego (pomijając ostatnie wynalazki w Google Chrome).

Twoje możliwości:

a) Możesz poszukać modyfikacji takich jak CyanogenMod. Jest to przerobiony Android, więc ma dostęp do Google Play.

b) FirefoxOS- na to są marne szanse. Jakiś czas temu krążyła kompilacja na mojego SE Arc S, więc da się to zrobić na telefonie pod Androida, jednak dla twojego modelu zapewne sam musiałbyś go skompilować. Nie wiem jak jest ze sterownikami w tym systemie.

c) Ubuntu Phone- System jest Open Source (albo coś podobnego), więc teoretycznie tez istnieje możliwość kompilacji go na twój sprzęt.

 

Opcja a jest najbardziej prawdopodobna. b i c jeśli nikt tego nie zrobił, to wątpię żebyś sam skompilował sobie system. Szczególnie bez sterowników dla twojego sprzętu.

 

A także Nokia N9/N900, które mozna sprofanować Androidem, tudzież Nexus 4, na którym można zainastalować Sailfisha.

 

 

Jedyny nie licząc Sailfisha i BlackBerry OS 10.

jest tez ubuntu i mozilla, podstawiane pod androida.