Poszukuje telefonu dotykowego

Witam. Poszukuję w miarę dobrego telefonu dotykowego do 500 - 600zl chodzi głównie żeby dobrze grał muzykę, i jakieś gry wchodziły, żeby miał bluetooth do przesyłania rożnych rzeczy itp :slight_smile:

Nokia 5530

Spróbuj porozglądać się za iPhone 3G 8GB. Teraz ceny używanych 3G strasznie poleciały w dół, a jakość muzyki jest niesamowita, każdy Walkman SE nawet te flagowe w995 wysiadają. Miałem osobiście 3G i byłem zadowolony. Oryginalne słuchawki, które są w zestawie graja na prawdę bardzo głośno i za razem czysto nawet gdy słuchamy na full. Jedyne co mnie denerwowało to ten iTunes, który jest konieczny no i dla Ciebie wielki minus jeśli chodzi o przesyłanie przez BT.

No i co ważne nie napisałeś czy telefon ma być nowy, czy może być używany.

A ja polecam Samsunga i900 Omnię. WiFi, DivX, Bluetooth, muzyka ma dobrą jakość i jest całkiem głośna.

iPhone’a 3G dostanie za 600 zł, ale musi się liczyć z tym że za tą cenę będzie mocno zjechany i zapewne coś może nie działać.

Może zobacz: Nokia 5530 XpressMusic, Nokia 5230, LG Cookie KP500, ale tak jak apik napisał jeżeli zależy Ci na dobrej jakości dźwięku i aplikacjach to dołóż trochę i bierz używanego iPhone’a.

długo się zastanawiałem i zastanawiam nad KP 500, jest ktoś z niego zadowolony, lub rozczarowany?:smiley:

Jeśli zależy ci na muzyce to nawet nie bierz go pod uwagę! Muzyka na słuchawkach jest bardzo słabej jakości, słuchawki które znajdują się w zestawie to jakaś kpina (lepsze słuchawki kupisz w TESCO za 2,99). Telefon jest dobry dla osób, które nie wymagają nic innego po za dużym, dotykowym wyświetlaczem. Nawet słuchawek zwykłych nie podłączysz, chyba że użyjesz tandetnych przejściówek. Telefon jest dobry jeśli chodzi o jakość wykonania i nie są zbyt awaryjne, za to KU990 i KU990i lubią się psuć.

Już lepiej pozostań przy 5530XM. Może nie jest to telefon z najwyższej półki, ale muzyka jest na dobrym poziomie, możesz ta jakość poprawić kupując inne słuchawki (choć te w zestawie nie są złe). Do tego masz symbiana, wifi, które często się przydaje, szczególnie jak sie ma router w domu. Można tez dokupic odbiornik GPS i w połączeniu z symbianem daje ogromne mozliwości jeśli chodzi o nawigacje (Garmin)

Aaaa i nie zastanawiaj sie nad Omnia i900. Według mnie to jeden z najgorszych telefonów, a jego obsługa jest tragiczna :confused: bez rysika ani rusz, do tego wszystko niezbyt szybko chodzi. To taki telefon Taksówkarza (włącz nawigacje i nic nie dotykaj). Na prawde przewinęło sie tego sporo na sklepie w którym pracowałem i miałem możliwość przetestowania telefonu. Do tego mój znajomy, który go posiadał (jest serwisantem GSM) i powiedział, że telefon ma wadę fabryczną, od grzejącego sie procesora robi sie jasna plamka na wyświetlaczu, nie jest ona bardzo widoczna, ale jest.

Jeżeli oczekujesz naprawdę wzorowej jakości dźwięku w tej cenie, to Nokia 5230 będzie najlepszym wyborem. “Jakieś” gry posiada (a jest nawet trochę śmigających tytułów sterowanych ruchem) i może przesyłać przez bluetooth (i to w bardzo wygodnej formie). Nie napisałeś nic o aparacie więc mniemam, że jest to kwestia drugorzędna. Jeżeli tak, to zdecydowanie wybrałbym ten zamiast 5530, bo zaoferuje większy wyświetlacz i 3G (nie oszukujmy się, 2,9’’ bez rysika ani rusz).

A co sądzicie o Samsungu Corby?

Jeśli masz wybór pomiędzy Corby a 5230 to lepiej weż 5230, Corby nie ma nawet wirtualnej QWERTY a pisanie na dotykowej numerycznej to tragedia i droga przez piekło.

Poza tym w 5230 jest symbian a jak wiadomo symbian = tysiace gier i aplikacji.

Nokia 5230 to telefon typowo muzyczny i jakość muzyki jest bardzo dobra, ale nie kieruj się opinią jak gra sam telefon bo wiele zależy od tego jakie masz słuchawki!

Pozdrawiam

Samsung Corby według mnie to jeden najgorszych telefonów dotykowych, który pojawił się ostatnimi czasy na rynku. Ten telefon kompletnie nic nie ma po za dotykowym wyśw. ale tak jak kolega wyżej napisał, nawet nie ma qwerty. Już lepiej nad avila się zastanawiać. corby to najniższa połka telefonów dotykowych no troche niżej jest Orange Vegas hahaha.

Nie, tak na serio to nawet sie nie zastanawiaj nad Corby :confused: porażka totalna. Na początku dobrze sie sprzedawały bo sie dzieciaki napaliły na wymienne obudowy, a potem nagle cisza zero zainteresowania. Po prostu przekonali sie ludzie, że telefon jest nic nie wart. Porównując ją do 5230 to jakaś głupota, jeśli ktos z tych 2 telefonów wybrałby corby to albo ta osoba musi stawiac tylko i wyłacznie na wygląd telefonu (choć Corby uroda nie grzeszy, a już nie mówie o jakości wykonania), albo stracił rozum.

to ostatnia propozycja , LG Swift ? ^^

LG GT540 Swift to bardzo dobry model z androidem na pokładzie i za razem tani. Dodatkowo posiada WIFI, czego 5230 nie posiada. Ma również lepszy aparat i procesor. Dotyk mimo, że równiez oporowy jak w Nokii to działa troszke lepiej, tak jakby płytszy ten skok i lepiej łapie. Android bardziej przyszłościowa platforma, niestety symbian idzie w odstawkę.

Porównaj sobie na stronie MGSM oba te modele i zobaczysz sam.

myślę że z dotykowych to LG króluje. KP500 czy już nieco starszy KU990 (jestem posiadaczem) są genialne w prostocie i płynności. jeszcze nawiasem do kolegi shadow: serio myślałem że mi się mrówki na ekranie zalęgły (sygnaturka)

@igi49 hehe :slight_smile:

Moim zdaniem samsung delphi bedzie odpowiedni albo avila

Delphi to ten sam ■■■■ co Corby, tylko z wysuwana, pełną klawiaturą i wejściem jack 3,5mm. Jeśli chodzi o telefony, które zostały tutaj wymienione to radzę zastanawiać się nad 5230, 5530XM lub LG GT540 Swift. Ze swojej strony dodam jeszcze, że może warto rozejrzeć się za używanym Samsung iem i5700 Spice (Duży ekran pojemnościowy , dotyk działa perfekcyjnie, a nie jakiś tam oporowy, Android 2.1, wejście słuchawkowe jack 3,5mm, jakość muzyki na prawdę bardzo dobra, słuchałem na tym telefonie muzyki przez słuchawki HPM-77 firmy Sony Ericsson, aparat 3,2 robi całkiem przyzwoite zdjęcia, WiFi, GPS itd)

A moge sie zalozyc ze go nie miales-delphi.Ja mialem ale zmienilem na l760 i jest dobrze-taki marginesik.Co do nokii to wszystko zalezy od sluchawek ale telefony warte uwagi.W tym przypadku nokia

Dodane 13.08.2010 (Pt) 9:11

Jako wybor

Masz rację, nie miałem, gdyż wystarczyło mi przetestowanie go przez 1 dzień. Ten telefon nie ma nic ciekawego do zaoferowania, prócz tej klawiatury, która jest dość wygodna i praktyczna.

Obecnie korzystam z Nokii E71 i jestem niesamowicie zadowolony. Bateria wytrzymuje 7 dni, GPS (Garmin, Ovi Maps) działa wyśmienicie, Wi-Fi, które bardzo dobrze łapie zasięg, mnóstwo przydatnych aplikacji, klawiatura qwerty z Operą Mobile to idealne połączenie :). Wcześniej miałem iPhone’a 3G, ale jak się okazało dla mnie priorytetem jest bateria, wiec postanowiłem zmienić na e52 lub e71. Tak tez uczyniłem i jestem bardzo zadowolony, jednego czego mi brak po iPhone’ie to niesamowita jakość muzyki, nie ma telefonu, który mógłby się z nim równać, chyba że byłby to iphone 3gs lub 4 :). Większość odtwarzaczy MP3 nawet przy nim wysiada.

Ja tego samsunga mialem 3 miesiace ale denerwowala mnie slaba precyzja ekranu dot.i nie moglem sie przyzwyczaic do qwerty dlatego zmienilem na L 760 i jest dobrze choc kupie cos nowego za jakis czas i tez samsunga