Poszukuje telefonu komórkowego

(Foxsly) #1

Witam.

Aktualnie posiadam SE w810i jednak myślę nad zakupem nowego telefonu. Niestety nie znam się za dobrze na komórkach z tad zakładam ten wątek. Chwiałbym by mój nowy telefon miał takie funkcje:

-mp3

-odtwarzanie filmów

-łączenie z internetem (przeglądarka internetowa) wi-fi?

-możliwość korzystania z map gps( nie musi mieć koniecznie wbudowanego odbiornika gps może być zewnętrzny pod bluetooth)

-i najważniejsze chciałbym aby telefon trzymał przynajmniej 2-3 dni przy średnim użytkowaniu

-aha i jeszcze aby nie byl to jakaś cegła cięzka i nieporęczna

Myślałem nad nokiami serii N ale wszędzie czytam że telefon trzyma góra 2 dni, Kwotę jaka mogę przeznaczyć na ten cel to 600- 1000 zl (może być używana)

(Żelek) #2

Może Nokia z serii "E"? Np. E51. Nie naganna bateria, Symbian, możliwość korzystania z map.

(Shadowk) #3

Sony Ericsson P1i - ma wifi, klawiaturę QWERTY, dotykowy ekran, aparat 3.2 MP i Symbiana. Jest trochę duży, ale może Ci się spodoba. Test telefonu.

(klopas) #4

może n95 (widziałem używaną za 800zł) albo jak nie lubisz sliderów to n82 :wink:

p1i nie ma wbudowanego gps a n95 ma masę bajerów np. czujnik ruchu :wink:

n95 ma optykę carl zeiss i 5mpx a p1i ma tylko 3.2mpx...

(Foxsly) #5

zdecydowałem sie na nokie n81 czy ktos ma ten telefon i moze cos o nim powiedzieć?

(Babyboy) #6

16_rayan , wszystko zależy od tego w jakiej cenie znalazłeś N81.Bo w podobnej cenie można kupić już używaną N95 która jest..moim zdaniem dużo lepsza od N81.GPS,sensor ruchu czy aparat 5mpx i akcelerator graficzny.

(Foltyn2) #7

To już może 6110 Navigator :stuck_out_tongue:

(Foxsly) #8

znalazłem w cenie 920zl co do n95 gps chce mieć zewnętrzny pod bluetootha bo zjada mniej energii zresztą słyszałem ze ten w wbudowany w n95 jest dość slaby. po drugie sensor ruchu... do czego to się przydaje? aparat 5mpx mnie nie interesuje do zdjęć mam lustrzankę cyfrowa telefon mam do innych celów 2 mpx do robienia zdjęć cenom w sklepie żeby zapamiętać w zupełności mi wystarczy, akcelerator graficzny... rzadko gram w gry raczej nie potrzebne i tak wychodzi ze opłaca mi się kupić nówkę n81 niż używana n95

aha no i n95 ma straszną baterię, lepsza jest dopiero w n95 8gb a to już wydatek rzędu 1100 zł

niestety odpada na starcie bo niema obsługi wi-fi tez nad nią myślałem

(Babyboy) #9

16_rayan , wbudowany odbiornik GPS w N95 jest bardzo dobry.Możesz korzystać z nawigacji Garmin oraz TomTom.Na prawdę nie ma żadnych problemów z GPSem.Szybka łapie Fix-a i szybko wyznacza trasy.

Lepszym wyborem jeśli chodzi o GPS może być tylko telefon z WM.Na nich bowiem zainstalować można Automapę która jest bezapelacyjnie najlepszą mapą na rynku.

Sensor ruchu to tylko zabawka ale czasem się przydaje :slight_smile: Np.możesz grać w gry na TV ruszając telefonem,poruszasz postacią itp.

W N81 bateria mniej więcej będzie wytrzymywać naprawdę tyle samo co w N95.

(Foltyn2) #10

Eh.. to na allegro jest kilka N82-ujek w okolicy 1k. Albo już tą N95 :-o

(Foxsly) #11

n82 nie podoba mi się z wyglądu i ma mały wyświetlacz. natomiast n95 jest trefna w podstawowej wersji trzeba by n95 8gb która jest poprawiona. ale niema co komentowac bo już zamowiłem n81;) we wtorek będe ją miał

(Foltyn2) #12

To lipa :stuck_out_tongue: BTW N81 i N82 mają po 2.4" więc jeśli tam był za mały to teraz jest dla Ciebie grand?? Poza tym szczegółem, to N82 ma o niebo lepszy aparat, ale to pewnie też nie było ważne [-o<

a no trzeba było =D

(Foxsly) #13

Masz racje mój bład sa takie same pomyliłem go z innym telefonem

Ale to wiarze sie z wydatkiem wiekszym o 300zl a nie widze potrzeby

(Foltyn2) #14

Skoro tak, to już tylko czekać na N81. A kupiłeś w wersji 8GB, czy nie??

(Foxsly) #15

tak wlasnie juztylko czekac:)

Kupilem zwykle n81, chce mieć slot na karty pamieci przydaje mi się.

(Foltyn2) #16

To zwykła wersja bodajże nie ma HSDPA.

(Foxsly) #17

tak niema hsdpa. Ale to ma chyba zwiazek z łaczeniem sie do internetu i raczej nie potrzebne mi to będzie. jeżeli bede sie łaczyc z netem to tylko przez wifi w punktach dostepowych a to chyba nie jest powiazane z hsdpa. myslalem o kupieniu pakietu plusa 50mb aby mozna bylo sobie co jakis czas odebrac poczte, a tam duza predkosc tez nei jest potrzebna...

(Foltyn2) #18

z wifi można korzystać tylko w okolicy hot-spota :smiley: bezpłatnie.

(Foxsly) #19

tak wiem o tym :slight_smile:

chyba nam sie troche offtop robi