Poszukuje testów dysków twardych

(J Damian) #1

Potrzebuje nowych, aktualnych testów dysków twardych, ponieważ zamierzam sobie jakiś dobry kupić.

Może ktoś jakiś doradzi. Głownie zastanawiam się nad 160gb.

(Mattatg) #2

to lepiej szybko sie rozmysl róznica miedzy 160 a 200 jest ok 20- 30 złotych natomiast między 200 a 250 też 20 - 30 złotych ale wybór jest twój polecam MAXTORY głośna le za to nieźle śmigają niestety troszke droższy od konkurencji polecam także Western Digital odradzam samsungi oraz segate miałem je kiedyś i oba padły .... maxtora i WD też miałem i pracują do dziś

(Jinx83) #3

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2643-all

(Tezarrus) #4

Matt_at a pomiędzy 250 a 320 jest ok 40 zł różnicy ( Seagate Barracuda ) i tak dalej i tak dalej....

(J Damian) #5

właśnie...

Po prostu potrzebuje dysku 160gb, co i tak jest dla mnie za dużo. Jaka jest róznica w szysbkości między 160gb a 200gb?

(Draakus) #6

Różnica w wydajności??? !!

(Michal Kolatek) #7

Są różnice ze względu na np liczbę talerzy.

normalnie 1024, ale producenci zaniżają więc nie bądź zaskoczony jak z dysku np 80 jest ~75gb.

są jeszcze 15000 :slight_smile:

Seagate 7200.10, jak 320gb to Hitachi/WD zobacz test na purepc.pl.

(Dybowski Filip) #8

:mrgreen:

(Tezarrus) #9

tak ogólnie to proponje dysk w trybie SCSI i po ptokach - naturalnie że żąrtuje. jak powiedział Tobi to producenci liczą sobie pojemność 1GB = 1000 MB, a nie 1 GB = 1024 MB. amen.

(J Damian) #10

Tyko te testy są z 2004... co podał dybos.

Nie mylę pojęć, bo chodzi mi o to czy dyski 160gb są robione w tej samej technologii co np 320 tylko różnią się pojemnością i nie trace nic na wydajności kupując 160-tke.

(Kwisnia 1990) #11

ja z dysku mojego 80 GB, mam 74 gb :confused: :frowning: Czyli 6 gb poszło nie wiadomo gdzie, a te 6 gb to dość dużo.

(Draakus) #12

Są tylko ja mówie o dyskach do komputerów domowych a nie serwerów.

??? Pojemność dysku nie wyznacza jego szybkości. Liczba talerzy jest tylko pośrednią wartością charakteryzującą przede wszystkim pojemność dysku, w drugiej kolejności mogącej wskazywać na szybszą pracę dysku.