Poszukuję tytuły pewnej bardzo starej gry!


(Evvenement) #1

Mam taką prośbę. Jako małolat na początku lat 90-tych grałem na pewnej grze platformowej w salonie (gier). Może ktoś z was ją kojarzy?

Postaram sie nieco ja opisać:

Na początku były dwie postacie do wyboru: facet albo kobieta. Jak pisałem gra była platformowa. Zbierało sie takie migające w róznych kolorach diamenty (choc wygladały one bardziej jak takie oczka od pierścienia). Każdy taki zebrany diament powodował przesunięcie kursora na kolejną broń- a z tego co pamiętam były one takie:

Kusza (miała ją tylko kobieta), tarcza (sprawiała że było sie bardziej odpornym na ciosy), szybkość, dynamity (z jej boku sypały się dynamity naokoło), laser, bazuka- (tyle pamiętam z broni).

Charakterystycznym w tej grze było to, że chodziło sie po takich jakby wyspach oddzielonych od siebie wiszącymi pomostami. Także bodajże w drugiej albo trzeciej planszy pojawiał się smok (było to pomieszczenie gdzie był tylko smok i należało go zabic). Udawało sie to w zasadzie tylko przy użyciu bazuki). Kolejna plansza która pamiętam- to chodzenia po takich jakby płytkach chodnikowych (a wokoło była lawa wulkaniczna).

Przeciwnikami były głównie takie takie stworki z siekierami. Pamiętam że jak się przez dłuższy czas nie moglo przejśc do kolejnej planszy to pojawiały sie owe stworki (jako duchy) które spadały w przepaśc jeśli udało się je jakims cudem ominąc!

Jeśli ktos kojarzy ta gre proszę o podanie jej nazwy!

Złączono Posta : 23.07.2006 (Nie) 11:57

Jesli chodzi o ta gre to juz wiem jaki mam tytuł- więc pytanie jest nie aktualne! Chodzi o "Devil World" (Konami). Jednak mam kolejne pytanie w związku z nią. Czy ktoś ma do niej kody :x - chodzi mi tu dokładnie o kontynuacje gry (bo niema tej opcji :frowning: )!