Poszukuję uniwersalnych słuchawek

Witam.

Poszukuję nowych, uniwersalnych słuchawek w niskim koszcie do gier, muzyki i rozmów.

Priorytetem dla mnie jest by posiadały odłączany mikrofon (tak wiem można dobie dokupić osobny, ale bardziej odpowiada mi słuchawkowy).

Granica cenowa tak do 140zł. (Wyższe kwoty na starcie odpadają - mam sporo innych wydatków, a czekać zbytnio mi się nie chce).

Nie jestem jakimś zbytnio wymagającym użytkownikiem jeśli chodzi o samą jakość dźwięku.

Ale jakiś poziom powinien być.

Do tej pory znalazłem 2 modele, od Creative:

Fatal1ty oraz Sound Blaster Tactic 3D Alpha.

Z racji tego, iż to mają być słuchawki uniwersalne - czyli będę je podłączać do różnych urządzeń oraz czasem wyskoczę w nich na miasto, obawiam się o ich trwałość.

Podane przeze mnie modele mają dość nieciekawe cieńkie okablowanie, które może zostać w szybkim czasie uszkodzone.

Również posiadam wątpliwości co do drugiego modelu, który może być zbyt masywny - nie miałem okazji go testować.

Jak coś to problemem nie jest dla mnie podwyższony bass (słuchawki do grania mają go chyba zazwyczaj trochę więcej) - i tak bardzo często go zwiększam.

Czy ktoś byłby w stanie polecić mi któryś z tych modeli lub coś innego?

Ja posiadam wymienione przez Ciebie Creative’y, jestem z nich zadowolony (cena jakość = bardzo dobre) chodź raczej używam ich przy kompie i konsoli. Dźwięk jest przyzwoity (zarówno głośność jak i jakość), regulacja głośności, długość kabla też, bo to jak dobrze pamiętam 2,5 metra. Są wykonane dość porządnie i jak długo je mam nic mi się z nimi nie dzieje. Plus otulina na samej muszli to taki “zamszyk”, a nie pseudo skóra, która z czasem lubi pękać i się łuszczyć.

Dla Ciebie długość kabla może być minusem jak zamierzasz w nich “chodzić na miasto”, bo gdzieś ten kabel musisz schować, a raczej do kieszeni się nie zmieści. Dodatkowo będziesz miał dwa jacki w kieszeni bo jeden z słuchawek, a drugi od mikrofonu co też może być uciążliwe.

Na twoim miejscu rozważyłbym zakup dwóch par jedne do gier i rozmów, a drugie do “wychodzenia” na miasto.

Wcześniej posiadałem słuchawki z aż 3 metrowym kablem, który nie stanowił dla mnie większego problemu z umieszczeniem w kieszeni.

Dałbyś radę chodzić poza domem w Sound Blaster Tactic 3D Alpha? Bo wydają mi się zbyt wielkie na takie coś…

Dwie pary obecnie odpadają.

Dopiero za jakiś czas kupię coś lepszego do muzyki, jakieś Sennheisery czy Beyerdymanic.

Fakt faktem, jak obejrzałem te słuchawki Sound Blaster’a na necie to wyglądają na o wiele większe od Creative’a, ale ja, że tak to ujmę jestem zwolennikiem takich dużych słuchawek i takie lubię. Raczej nie byłby dla mnie problemem ich rozmiar, to ja je mam na uszach i ja mam się czuć komfortowo jak ich używam :slight_smile: