Poszukuje urzadzenia

Witam,

Poszukuje takiego urzadzenia, za pomoca ktorego mozna zarzadzac swiatlem, telewizorem, komputerem i innymi sprzetami elektronicznymi.

Jest to taki pilot na ktorym sa przycisk, ktore sie wczesniej dopasowywuje do odpowiednich rzeczy i one po kliknieciu dzialaja np. ze lampa sie wlacza albo wylacza czy komputer itp.

Widzialem takie cos u cioci w Niemczech i mi sie spodobalo ale nie wiem jak sie to nazywa i nie moge znlezc w internecie.

Wie ktos moze co to jest i czy wogole w Polsce moge to dostac? Prosilbym o jakies linki do allegro czy sklepow internetowych z takim czyms albochociaz nazwy tego…

Z gory dzieki za pomoc

Pozdrawiam Marus.

P.S. W Niemczech takie cos koszyuje cos okolo 9,90 Euro a w Polsce?

masz coś z głową? Lampa ci się wyłączy pilotem :shock: ? Możliwe ale musisz nieźle ją podkręcić :mrgreen:

Daruj sobie takie mądrości :roll:

Nie widziałeś nigdy “ściemniacza” oświetleniowego sterowanego pilotem od TV ??

Takie urządzenia były już znane w latach 80 :stuck_out_tongue:

Owszem sa takie kuzyn ma w pokoju taką lampe że jak przytrzyma przycisk na pilocie to sie ściemnia lub rozjaśnia światło.Ale gdzie coś takiego kupił to nie wiem(fajny bajer).

wiem, że takie coś jest. Nie tylko na pilot ale na klaśnięcie :twisted:

Nie napisał o jaką lampę chodzi. Sądziłem, że o zwykłą :mrgreen:

No prawda są takie bajery np rolety na pilota się podnoszą, ale chyba cięzko o coś takiego taki uniwersalny pilot, trzeba było w niemczech zakupić te cacko.

Ale po co Ci to zaraz napewno wszystko bedzie mozna sterować klaskaniem lub pstrykneciem palców :stuck_out_tongue:

Ale ile trzeba będzie znać kombinacji :twisted:

He ostatnio coś było na vortalu że można komputerem za pomocą mysli sterowac było w newsie.

Ja mam tak że biore byle jaki pilot od telewiroza ide do pokoju(mały) i naciskam byle jaki przycisk w pilocie i włancza/wyłancza się światło.

Góra odległości od światła do pilota to 5m.

:arrow: Spójrz tutaj

Koszt ponad 60zł :slight_smile:

Nawet zwykłą lampę możesz podpiąc do sterownika obsługiwanego pilotem :stuck_out_tongue:

Hmmm… Ja wiem ze takie cos jest tylko nie wiem jak to dostac tutaj :slight_smile: Pasuje do kazdej lampy, do komputera, telewizora, radia itp. Bo to bylo takie cos ze jest pilot i ma dwa slupki i w kazdym po kilka guziczkow pierwszy slupek jest ON a drugi OFF i pod nimi sa przypisane rozne rzeczy np. lampa.

Bo to jest jakos tak ze jest pilot a z drugiej strony np. przy tej lampie jakies cos przez co sie ja do kontaktu przylaczy czy cos ze na jakies fale i one odcinaja albo daja prad taki bajer…

To szukam dalej :slight_smile:

“Rudakita”

Troche nie o takie cos chodzi :slight_smile: To nie sciemnia tylko wlacza albo wylacza :slight_smile:

Chyba musze pojechac na stadion X-lecia tam zawsze maja nowe wynalazki :slight_smile:

http://allegro.pl/item117393153_rewelac … czen_.html

“Fiesta” Cos podobnego tylko wolalbym cos mniej skomplikowanego i ladniejszego:) W pilocie :slight_smile:

Ale dzięki :slight_smile:

Myślę że o To Ci chodzi http://www.maplin.co.uk/Module.aspx?Mod … doy=search :stuck_out_tongue:

Pozdro

myśle że to nie ma swojej konkretnej nazwy. można to albo poprostu kupić albo zrobić ale to trzeba mieć łeb do elektroniki.