Poszukuje urzadzenia

(Marus005) #1

Witam,

Poszukuje takiego urzadzenia, za pomoca ktorego mozna zarzadzac swiatlem, telewizorem, komputerem i innymi sprzetami elektronicznymi.

Jest to taki pilot na ktorym sa przycisk, ktore sie wczesniej dopasowywuje do odpowiednich rzeczy i one po kliknieciu dzialaja np. ze lampa sie wlacza albo wylacza czy komputer itp.

Widzialem takie cos u cioci w Niemczech i mi sie spodobalo ale nie wiem jak sie to nazywa i nie moge znlezc w internecie.

Wie ktos moze co to jest i czy wogole w Polsce moge to dostac? Prosilbym o jakies linki do allegro czy sklepow internetowych z takim czyms albochociaz nazwy tego...

Z gory dzieki za pomoc

Pozdrawiam Marus.

P.S. W Niemczech takie cos koszyuje cos okolo 9,90 Euro a w Polsce?

(Danielm86) #2

masz coś z głową? Lampa ci się wyłączy pilotem :shock: ? Możliwe ale musisz nieźle ją podkręcić :mrgreen:

(fiesta) #3

Daruj sobie takie mądrości :roll:

Nie widziałeś nigdy "ściemniacza" oświetleniowego sterowanego pilotem od TV ??

Takie urządzenia były już znane w latach 80 :stuck_out_tongue:

(Vanshei) #4

Owszem sa takie kuzyn ma w pokoju taką lampe że jak przytrzyma przycisk na pilocie to sie ściemnia lub rozjaśnia światło.Ale gdzie coś takiego kupił to nie wiem(fajny bajer).

(Danielm86) #5

wiem, że takie coś jest. Nie tylko na pilot ale na klaśnięcie :twisted:

Nie napisał o jaką lampę chodzi. Sądziłem, że o zwykłą :mrgreen:

(Meteo17) #6

No prawda są takie bajery np rolety na pilota się podnoszą, ale chyba cięzko o coś takiego taki uniwersalny pilot, trzeba było w niemczech zakupić te cacko.

Ale po co Ci to zaraz napewno wszystko bedzie mozna sterować klaskaniem lub pstrykneciem palców :stuck_out_tongue:

(system) #7

Ale ile trzeba będzie znać kombinacji :twisted:

(Meteo17) #8

He ostatnio coś było na vortalu że można komputerem za pomocą mysli sterowac było w newsie.

(Hempbaba) #9

Ja mam tak że biore byle jaki pilot od telewiroza ide do pokoju(mały) i naciskam byle jaki przycisk w pilocie i włancza/wyłancza się światło.

Góra odległości od światła do pilota to 5m.

:arrow: Spójrz tutaj

Koszt ponad 60zł :slight_smile:

(fiesta) #10

Nawet zwykłą lampę możesz podpiąc do sterownika obsługiwanego pilotem :stuck_out_tongue:

(Marus005) #11

Hmmm... Ja wiem ze takie cos jest tylko nie wiem jak to dostac tutaj :slight_smile: Pasuje do kazdej lampy, do komputera, telewizora, radia itp. Bo to bylo takie cos ze jest pilot i ma dwa slupki i w kazdym po kilka guziczkow pierwszy slupek jest ON a drugi OFF i pod nimi sa przypisane rozne rzeczy np. lampa.

Bo to jest jakos tak ze jest pilot a z drugiej strony np. przy tej lampie jakies cos przez co sie ja do kontaktu przylaczy czy cos ze na jakies fale i one odcinaja albo daja prad taki bajer...

To szukam dalej :slight_smile:

"Rudakita"

Troche nie o takie cos chodzi :slight_smile: To nie sciemnia tylko wlacza albo wylacza :slight_smile:

Chyba musze pojechac na stadion X-lecia tam zawsze maja nowe wynalazki :slight_smile:

(fiesta) #12

http://allegro.pl/item117393153_rewelac ... czen_.html

(Marus005) #13

"Fiesta" Cos podobnego tylko wolalbym cos mniej skomplikowanego i ladniejszego:) W pilocie :slight_smile:

Ale dzięki :slight_smile:

(SirXiondz) #14

Myślę że o To Ci chodzi http://www.maplin.co.uk/Module.aspx?Mod ... doy=search :stuck_out_tongue:

Pozdro

(Musialowski Tomasz) #15

myśle że to nie ma swojej konkretnej nazwy. można to albo poprostu kupić albo zrobić ale to trzeba mieć łeb do elektroniki.