Poszukuje używanego laptopa za 400-500zł do Linuxa i programowania

Witam

Poszukuje laptopa za 400-500zł do nauki programowania, i żeby mieć podwójny system Windows i jakiś Linux. Myślę nad Dell D630 czy macie jakieś jeszcze propozycje?

W tej cenie spokojnie dostaniesz Della E6320 lub E6420 z systemem.

1 polubienie

Do kwoty 500 złotych to najlepiej wybrać coś z Lenovo lub Dell.
https://www.morele.net/laptop-lenovo-x131e-amd-e1-1200-4gb-320gb-win-10-home-ref-gw-975724/
http://allegro.pl/notebook-dell-e5400-c2d-2-4ghz-4gb-hd160-win7-gw-i6684866217.html

No tak, tylko po co proponować przedpotopowy C2D, skoro można mieć i5? O_O

Chyba wezmę http://allegro.pl/laptop-dell-e6420-i5-2-50ghz-4gb-320gb-w7-10-i6727902941.html

Trochę budżet mi przekracza ale chyba taniej nie znajdę

Jak poczekasz trochę to upolujesz taniej, ale zdecydowanie warto. Świetny sprzęt w śmiesznej cenie, marketowce typu Lenovo mogą się schować :slight_smile:

A taki używany lepiej kupić na Allegro czy może w jakimś innym sklepie poleasingowym? Chodzi mi o gwarancję, ewentualny zwrot itd.

Fajny sprzęcik wygrzebałeś, chyba sam taki zamówię dla matki, bo się męczy z jakimś przedpotopowym dellem i muszę go wiecznie serwisować :wink:

Jak masz w mieście sklep z tego typu sprzętem i dodatkowo udzielający gwarancji to jasne. Chociaż z własnego doświadczenia powiem, że (poza dyskiem czy baterią) ten sprzęt raczej się nie zepsuje. Jak allegro to też lepiej ze sklepu z gwarancją, natomiast taniej dostaniesz z rąk prywatnych bez gwarancji, często w ładniejszym stanie.
Prawda jest taka, że z gwarancją i jednocześnie mocnym komputerem w tej cenie jest ciężko. Niemniej jednak E6420 to wg mnie najlepsza oferta w tej cenie, jeżeli ktoś nie gra.

Jak dla mnie szkoda kasy. W tym co kolega ma zamiar robić bez sensu jest taki sprzęt i za taką kasę.
Za kwotę 200-250zł kupisz obecnie na alleluja HP6455b. Ma wszystko co Ci potrzeba. Pomiń to że ni ejest to jakiś i3/i5 pierwszej generacji. Jest w nim Phenom II 2.80GHz który będzie tak samo silny i w zupełności wystarczający. HP6455b ma ATI4250 która spokojnie obcyka linuxy i programowanie. Ma matrycę 1366x768 AMOLED. Wystarczy. Laptop w cenie 200-250zł daje się rozbudować. Możesz wpakować tam 2 x 4GB DDR3L 1333. Obecnie są na aukcjach kostki 4GB DDR3L 1333 Samsunga za 96 chyba zeta za sztukę.
Masz już szybkiego HP za 450zł. Dodatkowo dokup najtańszy SSD np. Patriot Blaze 60GB i kieszeń na dysk w miejsce nagrywarki. Ja tak mam. Sprawuje się wyśmienicie. SSD dostaniesz pon. 150zł. Kieszeń za 30zł. W sumie masz silne C2D z FSB1800 i 2.80GHz, 8GB DDR3, UEFI Bios (2015r), szybkie SSD i dysk na dane w kieszeni (dysk który masz jak jakiś masz lub ten z którym nabędziesz 6455b).
HP6455b jest z 2011r i jeszcze nie jest gratem. Masz wszystko. Kamera 2.0MPX, WIFI, BT, czytnik kart, AMOLED i masę innych. Dokup sobie jeszcze USB3.0 na PCMCIA za 5 dych i sprzęt do programowania ok. Ten Dell to strata kasy!
Do 649zł dopłać za przesyłkę i już jest 669zł. Dokup do niego prawdziwy RAM (tam pewnie będą 2 x 2GB więc pupa) i zmień dysk na SSD i już nie ma 1019zł. Szkoda kasy. 155€ na stary sprzęt to za wiele. Nie dorabiajcie swoim garbem firmy które handlują poleasingówkami bo ten złom nigdy nie stanieje.

Karta graficzna w tym Dellu to HD3000.
Potoków12
350 - 1350 MHz dla CPU
DirectX 10.1
Shader 4.1
czyli ATI4250 w HP6455b lepsze bo ma choć by 40 potoków

Dell nie wart zachodu. Nie za 649zł. Moim zdaniem wart jest max. 400zł ale i tak bym nie dał szukając używki bo mozna lekko pokombinować, przeliczyć, policzyć i wyjść na czymś innym znacznie lepiej i nie ważne że Dell jako nowy kosztował 4500zł a HP 2700zł bo bez rozbudowy (SSD, RAM) oba to złomy.

1 polubienie

Tak, tak… a Windowsy to za darmo rozdają.
Najlepiej kupić rzęcha i go rozbudowywać. Skoro autor tematu potrzebuje dwa systemy, to dysk 320 GB mu starczy, i wcale nie potrzeba do tego SSD ani 8 GB pamięci.

Pomijam kwestię, jak chodzi Win 7 wzwyż na C2D.

Oczywiście, że ma znaczenie że to Dell i że w momencie zakupu był modelem biznesowym. Popracuj ta supermaretowej chińszczyźnie i na takim dellu to będziesz miał lepszy obraz.

A ProBook 6455b nie był biznesowy? Mi się wydaje że seria ELITE i PROBOOK to właśnie biznesówki z tym że tacy jak Dell czy ASUS to z cenami przesadzają. To tak jak byś wybrał Mercedesa E270 za 320.000zł kontra Audi A6 V6 za 270.000zł i wmawiał ludziom że E270 jest lepsze. Znaczek to nie wszystko. Nie w dzisiejszych czasach. 6455b vs Dell to ta sama fabryka, ten sam plastik, takie samo wykonanie, podobne bebechy, podobny rocznik.

Na https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php ten procesor ma ponad dwukrotnie mniej punktów od i5 z Della, niecałe 2000pkt. to jest porażka, Windows na tym będzie ciął niemiłosiernie i nie trudź się w wychwalaniu biednego laptopa, którego sam posiadasz, dołożyłeś kilka bebechów i twierdzisz, że jest lepszy niż magnezowy biznesowy Dell z i5, roczną gwarancją oraz legalnym Windowsem.

ten sam plastik? ta seria Delli jest wykonana z magnezu i glinu, chyba nigdy w rękach tego nie trzymałeś :slight_smile:

1 polubienie

Jest? Stoi? Działa? Sprawny? Zatem o co chodzi?
Tak, mam 6455b i bardzo sobie chwalę jak na sprzęt z 2011r. Zero problemów, zero awarii, bardzo wydajne jak na swoje możliwości. Wybaczcie, ale coraz częściej mam wrażenie że po forum hulają sami sprzedawcy tych niby piekielnie dobrych poleasingowców. Dlaczego Wy aż tak źle reagujecie na to że ktoś mówi: za drogo!? Coś w tym musi być. Wszystko złom ale Dell 6 letni jako jedyny jest najlepszy. A po co mi magnez w obudowie - chłopie! Czy moja obudowa jest połamana? Czy nie spełnia swojego zdania?
Czy laptop wygina się złapany za narożnik tak samo jak pseudo laptopy ze stajni Asusa?
Powiedz mi - co jest nie tak prócz tego że nie możecie tego sprzedać?
No dobra! Widzę!
Wrogowie AMD… no to spoko! Pojadę z innej mańki!
HP6450b z i7-720QM!
Ten sam sprzęt, ten sam rocznik, te same bebechy, inna grafika i inny CPU!
Też zły?

Ale gościu, nie musisz od razu twierdzić, że ktoś tu coś sprzedaje. Autor wyszedł z chęcią zakupu najlepszego laptopa w tej cenie i takim jest E6420. Każdy wie, że dobry laptop to nie tylko bebechy, ale i wykonanie. Od używanego sprzętu oczekuje się działającej klawiatury, niepołamanej plastikowej obudowy, dobrych zawiasów, które nie latają. Jeżeli dodatkowo ma i5 drugiej generacji to źle?
Jakiś miesiąc czy dwa temu poleciłem komuś HP 1040 i żadnego problemu nie było.
Za drogo? Znajdź mi proszę inny sprzęt z gwarancją roczną, oryginalnym systemem i i5 drugiej generacji (grafika intela to fajna rzecz, nie każdy potrzebuje 40+ potoków), nie musi być magnezowa obudowa, ale nie może być plastik.

Od kiedy więcej potoków = lepsza wydajność?

Może taki

http://allegro.pl/dell-e6220-i5-4gb-250-gb-win-7pro-wyprzedaz-i6734284592.html

To sprzęt bez DVD RW więc nie ma szans na zestaw SSD+HDD w kieszeni po DVD a to ogromny minus.
Kolejnym minusem jest te 12 cali matrycy. Przyznam się bez bicia że już na 14,4 nie da się pracować.

Za cztery stówy mogę Ci sprzedać ten http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP-ProBook-4510s.17434.0.html
Z tym że w nim upchałem 4gb ramu oraz dysk ssd. kosztem napędu DVD który jest luzem.Dysk i ram są na gwarancji.