Poszukuję Vistę buisness

Witam.

Mam pytanie jak w temacie - potrzebuję na jakiś czas powrócić na windę i chciałbym zainstalować sobie Vistę - na swoim laptopie mam licencję OEM tego systemu. Niestety nie mam płytki instalacyjnej. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć gdzie można dostać ten system bez jakichś dodatków (keyloggery, wirusy itp)?

Od razu powiem że już kontaktowałem się z producentem swojego sprzętu (HP) i niestety dostałem odpowiedź, że nie ma już szans na dostanie od nich tej płytki. A na stronach MS Vista dostępna jest tylko w części abonamentowej (MSDN i chyba TechNet)

A w jakiej wersji? 32 czy 64  bit?

najlepiej x64 ale w sumie jest mi to chyba obojętne. mam 4GB ramu więc nie stracę za dużo :stuck_out_tongue:

Linki chyba nie byłyby dobrze widziane ale na pewno bez problemu je znajdziesz 

Dane obrazów w wersji PL :

Wersje 32 bitowe:

Rzeczywiście. Wystarczy mieć niecałe 100KB program ze spolszczeniem do sprawdzania sum kontrolnych http://www.nirsoft.net/utils/hash_my_files.html

Sumy kontrolne mają się zgadzać.

Problem jest znany. Też w laptopie mam tylko recovery i naklejkę coa pod baterią, a czystego systemu, to mogę sobie szukać na zdrowie…

@Longhorn2009: Zdobyłem plik .iso z Vistą (pl_windows_vista_with_sp2_x64_dvd_x15-36359.iso). Sprawdziłem sumy kontrolne programem GtkHash (obecnie mam Linuxa LMDE). Teraz pytanko - suma SHA1 się zgadza, poza faktem że podana przez Ciebie suma ma litery duże a u mnie program podał sumę kontrolną z małymi literami (15aa9ee504f937b3c32780f791e7af13729b9c17). Czy mimo to można założyć, że to jest ok?

Sorry jeśli komuś moje pytanie wyda się “żałosne”, “bez sensu” czy cokolwiek innego. Ale mówiąc szczerze wolę dopytać. Nie wiem niestety za dużo w temacie sum kontrolnych

Jest taka sama niezależnie od wielkości literek.

ok dzięki