Poszukuję Windows 7 HomePremium 64bit PL

Witam,

Poszukuję czystego systemu Win7 HomePremium 64bitowego PL. Skąd mogę legalnie pobrać taką dystrybucję? W tej chwili na laptopie mam fabryczny ASUSa a chciałbym niezbrandowany, po prostu czysty Windows.

Legalnego jedynie w sklepie będziesz mógł uzyskać.

Nie tylko. Jeżeli kolega dark__jedi jest studentem, a jego uczelnia ma podpisaną umowę z microsoftem, to w ramach programu MSDN AA będzie mógł (po uprzednim zarejestrowaniu przez uczelnię) pobrać z serwerów microsoftu i użytkować systemy z rodziny windows legalnie, nie płacąc za to nic (oraz część innego oprogramowania).

z MSDN’u pobierze zapewne wersję Professional, do której dostanie klucz. A autor pyta o wersję Home Premium, do której posiada klucz.

I o ile się nie mylę, to jeśli autor jest właścicielem licencji, to może pobrać z internetu kopię i używać ją bez naruszenia jakiegokolwiek prawa. To chyba właśnie ten fakt wykorzystują uploaderzy, którzy do wrzucanych plików dodają przeważnie informację, że pliki można ściągać pod warunkiem, że będą one stanowiły kopię zapasową/bezpieczeństwa dla osoby ściągającej. Ale tego co napisałem, proszę nie traktować za pewnik, puki ktoś tego nie potwierdzi.

Pomijam tutaj rodzaj licencji. OEM czy BOX, to jest różnica i polecam poczytać o tym.

Nie nie jestem już studentem :wink: Licencja jak to w laptopie tylko i wyłącznie na ten system i ten akurat zresztą mi pasuje.

Z torenta nie mogę pobrać na pewno.

A jak to się ma z pobraniem kopii z np. chomika?

Z torrenta na pewno nie możesz. No chyba, że Twoja licencja jakimś cudem pozwala na nieograniczone udostępnianie systemu osobą trzecim. A myślę, że raczej nie pozwala ; )

A z chomika chyba możesz. Tak samo jak z tych wszystkich rapidshare’ów, megauploadów, fileserve’ów i im podobnych serwisów hostingowych. Chociaż powtórzę się: lepiej, żeby ktoś kto się orientuje napisał, czy mam rację, bo moja wiedza oparta jest jedynie na dyskusjach forumowych, a wiadomo, że na forum, każdy zawsze wie lepiej : )

Ja np. kiedy kupiłem lapka z licencją na windows 7 oem to miałem na dysku partycję Recovery na której był windows 7 HP 64bit!

Oczywiście nic nie dała jak zgrzebałem system więc wywaliłem ją.

Napisałem do gościa, od którego kupiłem lapka (z allegro), że ta partycja nie zadziałała i czy może mi wysłać płytkę z windowsem.

Wysłał bez żadnego gadania! Tu nie o płytę chodzi tylko o kluczyk! Jeśli masz z tyłu na lapku naklejkę z kluczykiem, to właśnie za to płacisz!

Płacisz za licencję a nie za płytkę. Płytka nic nie znaczy jak kluczyka nie masz. Więc ściągnięcie czystego windowsa 7 z neta (chomik, torrenty) nie może być nielegalne, bo i tak jest to trial na 30 dni! Nielegalne jest aktywowanie go przez jakieś tam crackujące ulepszacze! Na zdrowy rozum.

Nortona Internet Security sobie przecież możesz ściągnąć z oficjalnej strony symanteca i nie jest to przecież nielegalne.

Jest to trial na określony czas, tak jak windows! Napisz do gościa od którego kupiłeś żeby Ci płytkę wysłał bo potrzebujesz i koniec! :smiley:

Pozdro!