Poszukuje Windows XP Professional HP

Siema

Mam problem otóż mam laptopa Compaq nx6110s lecz nie mam na płytce Win XP do niego, na lapktu jest naklejka z kluczem. Pobrałem dzisiaj Win XP lecz on nie działa. Nie wiecie dlaczego ? Na naklejce pisze Windows XP Professional HP. Czy to musi być wersja HP, pobrałem dzisiaj czystą wersję. Kiedyś miałem ten sam problem z Vista pod swojego laptopa lecz udało mi sie znaleść na necie system i po zainstalowaniu dało sie go aktywować. Jeśli wiecie jaką musze wersje ściągnąć lub skąd ją mogę mieć napiszcie. Oznajmiam iż to nie jest piractwo ponieważ posiadam na laptopie naklejkę licencyją z kluczem a nie mam Systemu.

Posiadanie “naklejki” nie jest jednoznaczne z posiadaniem legalnego systemu. W tym konkretnym przypadku powinieneś zwrócić się do producenta (HP) o dysk odzyskiwania systemu. Inne wersje (OEM) - o ile mi się wydaje nie są udostępnianie przez MS do pobierania.

Nie masz na dysku partycji z Windows’em? Sprawdź dobrze. Może być ukryta.

Nie mam ;/

http://www.wybieramlaptopa.pl/tips-tric … e-recovery

Nie szukam partycji recovery tylko musze znaleźć xp abym miał na przyszłość.

Kamast - masz dwa wyjścia (jeśli zależy ci na legalnym oprogramowaniu): zgłosić się do producenta i zapłacić za dysk recovery, albo po prostu kupić nowy system w sklepie. Klucz z naklejki COD jest numerem preaktywowanego Windowsa HP i zasadniczo nie ma prawa przejść przez aktywację MS (choć podobno niektórzy nie wierzą w cuda, tylko na nich polegają …)

Aha to rozumiem czyli, że ten klucz jakby sie nie da już aktywować ? Jedynie recovery ratuje ? Bo np. na swoim laptku mam OEM więc sobie z neta ściągnąłem Viste i działa a ten klucz nie jest OEM (wnioskuje z tego co piszesz) i musze ogarnąć recovery lub kupić new system no chyba, że się mylę ? :slight_smile:

Moje zdanie jest takie że jeśli masz na lapku naklejkę z kluczem to ściągnij Windowsa z neta i aktywuj tym kluczem z lapka :wink: .

No tak chce zrobić, ale nie mogę znaleźć potrzebuje Windows XP Professional Pl wersje, bo ang mi nie działa.

Niezupełnie. Sprawa jest o wiele bardziej złożona: ten numer został już aktywowany. Na serwerach HP. Ten proces nazywa się preaktywacją.

OEM - to jest określenie oznaczające “oryginalnie wyposażone przez producenta”. Już zdaje się raz napisałem - MS nie rozpowszechnia systemów operacyjnych “z neta” (za wyjątkiem oczywiście MSDNAA czy OLP - ale te produkty nie przyjmują kluczy OEM i na odwrót). OEM dla takich producentów jak HP różni się od OEM którego możesz sobie kupić w sklepie - między innymi tym, że HP jest zobowiązany do wykonania pre instalacji zgodnej z procedurami określonymi przez producenta programu (MS), a ponieważ mamy tu do czynienia z masową produkcją - system jest aktywowany innym kluczem niż ten który znajduje się na certyfikacie. To jest również przyczyną dla której producent stosuje system “odzyskiwania” zamiast “reinstalacji” (ot choćby tu widać - że przy recovery nie ma opcji wpisywania klucza produktu). Owszem - zdarzają się sytuacje, kiedy “system ściągnięty z neta” daje się aktywować poprzez klucz z naklejki i serwis aktywacji MS - ale gwarancji żadnej nie ma że taka aktywacja się powiedzie. Jednakże w takim przypadku, powinieneś zostać odesłany przez obsługę MS do producenta sprzętu.

Mam nadzieję że dość jasno opisałem o co tu chodzi.

PS> … a ty do tego jeszcze chcesz zmienić wersję językową systemu ? :shock:

Aha, nie chce zmieniać tylko ten Windows jest w wersji polskiej ponieważ to komputer z Polski. A ja dzisiaj pobrałem wersje Angielską więc mi nie działa, może uda mi sie znaleźć ten system. Temat już na max wyczerpany, dzięki chłopaki za pomoc :smiley: Jak coś będę się pytać jeszcze. Dobrej nocy wam życzę. A i bym zapomniał zapytać o 2 sprawy :slight_smile: Pierwsza to czy da sie zmienić datę i godzinę z angielskiej na Polską czyłi nie am/pm tylko nasze godziny, ponieważ przy reinstalce systemu nie chcący nie zmieniłem sobie instalacji z USA na Pl, oraz czy jest sens aktualizować Vistę, mam Home Premium 64 bit jak w/w wspomniałem OEM i jak robiłem format 6 mieś temu, to myślałem 2 dni temu zrobić znowu bo system strasznie mulił. Po włączeniu i w ogóle, teraz nie mam tego problemu i nie wiem czy to nie przez aktualizacje.