Poszukuję Windowsa

Witam, poszukuję Windowsa XP Professional SP3 PL X11(10,12 też może być) czystego bez modyfikacji, ponieważ moja oryginalna płyta już nie działa, po konsultacji z microsoftem polecono mi bym poszukał taki sam system z wersja x11, 10 badz 12. Bardzo proszę was o jakiś link, z góry wielkie dzięki! Pozdrawiam !

System OEM czy BOX?

Czym się one różnią? Wydaje mi się, że OEM.

Pod hasłem “windows xp [niemodyfikowany]” w Google znajdziesz kilka pozycji, które mogą Cię zainteresować. Ludzie udostępniają XP pobrany z TechNet.

OEM to wersja przypisana do komputera, z naklejką klucza na komputerze. BOX to wersja “pudełkowa”, znacznie droższa, umożliwia przenoszenie pomiędzy komputerami.

Problem polega na tym, że z mojego doświadczenia płyty nie-OEM (np. TechNet właśnie) nie zawsze chcą przyjmować klucz OEM. Ale możliwe, że to ja tylko źle pamiętam.

Dokładnie mktos. Problem polega na tym, że mam cd-keya do windows xp professional sp 2 X11 i nie moge takiego znaleźć ;/

No więc teoria jest taka, żebyś poszedł do firmy, która sprzedała Ci PC-ta i poprosił o kopię.

Zdecydowanie wolałbym praktykę, gdyż uznaję praktykę… :slight_smile:

Naprawdę wolisz takie przekomarzanie zamiast ściągnąć z internetu windows xp i testowo na virutalbox zobaczyć czy wejdzie Twój klucz?

Gdyby to było takie proste napewno bym już tak zrobił. Niestety mało kto wrzuca te Windowsy wie jakie mają te “part number”. Tu jest problem.