Poszukuję Windowsa

(_D_@_N_!_0_) #1

Witam, poszukuję Windowsa XP Professional SP3 PL X11(10,12 też może być) czystego bez modyfikacji, ponieważ moja oryginalna płyta już nie działa, po konsultacji z microsoftem polecono mi bym poszukał taki sam system z wersja x11, 10 badz 12. Bardzo proszę was o jakiś link, z góry wielkie dzięki! Pozdrawiam !

(GioWDS) #2

System OEM czy BOX?

(_D_@_N_!_0_) #3

Czym się one różnią? Wydaje mi się, że OEM.

(adam9870) #4

Pod hasłem “windows xp [niemodyfikowany]” w Google znajdziesz kilka pozycji, które mogą Cię zainteresować. Ludzie udostępniają XP pobrany z TechNet.

(mktos) #5

OEM to wersja przypisana do komputera, z naklejką klucza na komputerze. BOX to wersja “pudełkowa”, znacznie droższa, umożliwia przenoszenie pomiędzy komputerami.

Problem polega na tym, że z mojego doświadczenia płyty nie-OEM (np. TechNet właśnie) nie zawsze chcą przyjmować klucz OEM. Ale możliwe, że to ja tylko źle pamiętam.

(_D_@_N_!_0_) #6

Dokładnie mktos. Problem polega na tym, że mam cd-keya do windows xp professional sp 2 X11 i nie moge takiego znaleźć ;/

(GioWDS) #7

No więc teoria jest taka, żebyś poszedł do firmy, która sprzedała Ci PC-ta i poprosił o kopię.

(_D_@_N_!_0_) #8

Zdecydowanie wolałbym praktykę, gdyż uznaję praktykę… :slight_smile:

(adam9870) #9

Naprawdę wolisz takie przekomarzanie zamiast ściągnąć z internetu windows xp i testowo na virutalbox zobaczyć czy wejdzie Twój klucz?

(_D_@_N_!_0_) #10

Gdyby to było takie proste napewno bym już tak zrobił. Niestety mało kto wrzuca te Windowsy wie jakie mają te “part number”. Tu jest problem.