Poszukuję wymiarów AK47 lub innej broni

Witam

Tak jak w temacie, poszukuję dość dokładnych wymiarów AK47 lub jakiejś innej broni. Jedyne co udaje mi się znaleźć to długości i nic więcej… ;/

Wymiary możesz obliczyć na podstawie długości podanych na wikipedii, porównując je do schematów broni (o ile zachowują odpowiednią skalę), takich jak tu:

http://talks.guns.ru/forummessage/122/201812.html

http://talks.guns.ru/forums/icons/forum … 621932.jpg

To jest w skali 1:1 ?

Obrazek w formacie JPG NIGDY nie będzie w takiej samej skali na różnych komputerach. Weź pod uwagę, że różne monitory mają różną wielkość piksela.

Mo właśnie teraz mnie oświeciło…

Przeskalowałem go proporcjonalnie tak, że długość wynosi ~88cm czyli tyle ile oryginał, wysokość jest chyba ok, więc resztę wystarczy tylko pomierzyć.

Jak napisał xenu obrazek w komputerze miałby skalę 1:1 tylko przy odpowiedniej rozdzielczość. Ważniejsze jest jednak to, że schemat jest proporcjonalny. Teraz możesz to rozwiązać na dwa sposoby:

  1. Wydrukować ten obraz (oczywiście zachowując proporcje), zmierzyć długość karabinu na obrazku i porównać z tą podaną na wikipedii. W ten sposób otrzymałbyś skalę szkicu i mógłbyś obliczyć pozostałe wymiary.

  2. Sposób bardziej hardcore’owy - to samo zrobić na ekranie monitora tylko zamiast centymetrów porównywać oryginalną długość z długością w pikselach :smiley:

Niestety w ten sposób nie uzyskasz wszystkich wymiarów, bo szkice przedstawiają tylko rzut z boku, ale zawsze to coś :wink: .

Długość 870 mm (z kolbą stałą)

875/645 mm (z kolbą składaną)

Długość lufy 415 mm

Długość linii celowniczej 378 mm

więcej nie znajdziesz ;]

p.s wersji ak 47 jest do cholery i jeszcze troche ;] i każda może się różnić wielkością

ew. mogę ci podać dokładne wymiary G36c ;] - mam replikę w domu w skali 1:1

Możesz podać :wink: chociaż nie przepadam za G36c, wole G36e.

Jeśli model AK47 mi wyjdzie, zdziałam g36c/e :slight_smile:

Idę gotować klajster :lol: :stuck_out_tongue:

ok :] podaj tylko o jakie wymiary ci dokladnie chodzi ;] dlugosc wysokosc czy cos jeszcze ;]

a po co ci??

chcesz kogoś zabić i chcesz wiedzieć czy przejdzie ci przez drzwi ?? :lol:

Robię model w skali 1:1

alzajac , na razie wymiarów nie potrzebuje jednak. Dzięki za chęci :slight_smile:

spoczko ;] nie pisałem żadnych bo nie wiedziałem o jakie ci chodzi ale w razie czego to pisz co potrzebne to się pomierzy ;]