Potęgowanie-nie kąpiluje się

Uzywam dev c++.

wykonuje http://opss.assecobs.pl/?menu=comp⊂= … &prob=1002

Coś schrzaniłem w kodzie;>?

próbowałem to rozwiązać na 2 sposoby… trzeciego nie znalazłem dlatego wydaje mi sie ze jakiś błąd kompilatora.

wyskakuje mi błąd:

[Linker error] undefined reference to `WinMain@16’

ld returned 1 exit status

mój kod jest taki

#include

using namespace std;

int name()

{

    int n,a,b,suma;

    cin>>n;

    for(int i; i
    cin>>a;

    cout<<" ";

    cin>>b;

                 for(int i=0; i
			     suma=a*b;

		         }


           }

     cout<

system("pause");

return 0;

}

[/code]

Podstawy C(++) - wykonywanie programu zaczyna się od funkcji main, u Ciebie jest tylko jakaś “name”.

■■■■… racja;/…

WIELKIE DZIĘKI

ale jednak jeszcze cos schrzaniłem…

Po pierwsze jak dostaniesz 200k linii danych to iostream będzie dość trochę zwalniało. Wyłącz synchronizację wejścia/wyjścia.

Po drugie w pierwszym for masz niezainicjalizowaną zmienną sterującą. Przypisz jej jakąś wartość początkową!

Po trzecie druga pętla for jest wewnątrz pierwszej, a z zadania wynika, że powinna być osobno. A jeśli już koniecznie wewnątrz pierwszej, to przecież nie może używać tej samej zmiennej sterującej, a jeżeli byłaby osobno, to nie musisz jej drugi raz deklarować.

Po czwarte niepotrzebnie używasz dosowego PAUSE - nie dość, że jest on w ogóle niepotrzebny, to jeszcze i tak będzie działał tylko pod Windowsem…

Po piąte, bez obrazy, ale wcięcia w tym programie wyglądają, jak by je jakiś tarzan robił. :?

A po szóste cały algorytm na oko mi wygląda na kiepski i raczej to nie będzie działać tak jak powinno :twisted:

PS I nie liczyłbym na Twoim miejscu, że ktoś Ci ktoś więcej pomoże. To jakiś konkurs, więc praca powinna być samodzielna!

PPS Kompilacja jest przez om.

Musiałby, zmienna i(pierwsza) zostałaby usunięta wychodząc z zakresu, czyli po pętli for.

Racja, chyba miałem zbyt dużą przerwę od C++… :oops: Dzięki za zwrócenie uwagi :wink:

dzięki wielkie za pomoc:)… troche mnie nie było… a program skońcoczny więc zamykam temat:)

dzięki beevvy za długą wiadomość… zwsze amator sie czegoś ciekawego dowie:) Algorytm rzeczywiście schrzaniłem. Jak potęgowanie to to nie wyglądało:)

Teraz juz wszystko działa.

Pause używam z “obowiązku” szkolnego:). Na opss wysyłam bez pause bo inaczej nie odzytuje.

A zastrzerzenia dotyczące tarzana rozumiem:)