Potężne temperatury podczas obróbki video

Witam! Dziś podczas obróbki video a mianowicie konwersji z pliku np 1Gb do mniejszego np 200 mb miałem potężne temperatury ( screen niżej ).

Korzystam z programu Freemake Video Converter, wcześniej korzystałem z innego ale licencji na niego juz nie mam. Freemake korzysta tylko z procka, wcześniejszy program korzystał głownie z grafiki i problemów nie było… I tu pytanie, macie jakiś program do zmniejszenia wagi plików video żeby korzystał głownie z mocy grafiki a nie procka… Bo ten Freemake Video Converter rozgrzal tak mi procka ze nawet GTA 4 tak nie grzeje.

screen z temperaturami, z boku macie tez użycie grafiki i rdzeni procka http://www.fotoszok.pl/show.php/699899_ … 1.jpg.html

Gigabyte GA-M52S-S3P v1

AMD Atlon x2 6400+ 3,2mhz

Geforce 9800GT 512mb

4GB ram ddr2 800mhz

windows 7 ultimate

Wysprzątaj komputer, wymień pastę termo przewodzącą bo kiedyś ten cpu ci się w końcu spali…

komp regularnie czyszczony, 5 miesiecy temu nalozona najlepsza pasta na rynku

Procesor jest OK jak na AMD, grafika tym bardziej. Za dużą masz temperaturę chipsetu ale na AMD nic ci nie poradzę. Gdyby to był intel to wystarczyłoby zmniejszyć taktowanie przez ThrottleStop. Tak jak piszę. Procesor wytrzyma ci spokojnie 105 stopni. Chipset może paść przy 95 o ile płyta nie ma zabezpieczenia.

Nie martw się, te procesory tak mają. Sam mam AMD Athlon 64 X2 4600+ i pod obciążeniem 20 minutowym potrafił dojść do takich temperatur.

spoko tylko ze u producenta max na procka to 63 lub 64 stopnie… czyli co producent klamie?

Otwórz budę - może ciepłe powietrze nie ma gdzie uciekać kołując w środku obudowy przy wyczerpującej pracy. Jeżeli temperatury mocno spadną to pomyśl o wentylacji.

jeśli masz czyściutko jak piszesz to tylko winna obudowa ,a jeśli kiepska i jeszcze trzymana we wnęce biurka to bym się już nie dziwił,

zrób tak jak pisał kolega otwórz budę i postaw gdzieś w miejscu gdzie będzie przepływ powietrza

Jakie chłodzenie na procku? Masz dodatkowe wentyle w budzie?

chlodzenie boxowe, brak dodatkowych wentyli… 1 wentyl z tylu wyciagajacy powietrze pomoze?

no trzymam we wnece biurka komputerowego bo nie mam gdzie, ale z tylu wneka jest otwarta czyli niczym nie zabita

Musisz zamontować wentylator z tyłu oraz jeżeli masz gdzie z przodu.

Co Ty za głupoty gadasz? Wiesz że tym sposobem zaburzasz cyrkulacje powietrza w obudowie?

Żeby była cyrkulacja najpierw musi coś powodować ten ruch powietrza. W tym przypadku nie ma żadnego dodatkowego wentylatora wyciągającego ciepło + jeżeli masz wysokie temperatury to czy nie sprawdziłbyś temperatur z otwartą budą - może warto spróbować. Otwarta buda nigdy nie zastąpi wentylowanej budy.

Jeśli obudowa ma fatalną cyrkulację powietrza to otwarcie boku sprawi, że temperatury spadną. To normalne zjawisko :wink: