Potężny Router


(Hectic) #1

Poszukuje routera z "potężnym" radiem. Obecnie posiadam takie ustrojstwo http://pclab.pl/news26359.html które doprowadza mnie do pasji... co chwile zrywa połączenie... próbowałem masę ustawień... różne kanały... nic nie pomaga w NetStumblerze co chwile są fioletowe paski... po zmianie ustawień połączenie wytrzymuje około minuty... proszę o polecenie jakiegoś router, z góry dziękuje.


(rafi6666) #2

D-Link to syf jaki mało, miałem u siebie w sieci kilkanaście switch w/w marki i padały jak muchy po oprysku. Moim zdaniem kup sobie router firmy Linksys, robią dobry i stabilny sprzęt. Używam w domu pod NET24 i przez 1,5 roku nie miałem żadnych problemów.


(Hectic) #3

Zastanawiam się nad jeszcze jakimś innym rozwiązaniem... mój dom jest dość spory, ogólnie są 4 kondygnacje i w dodatku jest to stare budownictwo więc zasięg jest dość słaby, nie mam pomysłu jak to rozwiązać... co do D-linka to nawet jak siedzę obok tego routera to się sieć wywala....


(niezDarek) #4

musisz ewentualnie zakupić router z możliwością dokręcenia zewnętrznej anteny i zakupić jakąś o szerokim kacie rozgłoszenia fal


(Bolo92) #5

Czyli jak dla mnie to by to był prawdopodobnie Linksys WRT54GL :slight_smile: ma odkręcane RP-TNC a ja mam przejściówki TNC na SMA i 7 dbi(pionowo promieniuje-leży) i 12dbi(poziomo promieniuje-stoi). RP-SMA jest w Polsce bardziej popularne/powszechne więc szkoda było kupować anten które potem mogłyby się przydać.

A jak nie WRT54GL to najlepiej coś właśnie z dwoma antenkami i jedną pion druga poziom i masz zasięg :slight_smile: Ustawić gdzieś na 1 piętrze i powinno śmigać pięknie jakbyś założył 12dbi patyki.


(rafi6666) #6

Najlepszym rozwiązaniem było by pociągnięcie skrętki, ale to wiąże się instalacją kabli ale masz zawsze 100% sygnału i 100% stabilność . Może masz możliwość położenie częściowej lub całej sieci. W mojej sieci którą zbudowałem z kolegom jest ok 60 komputerów na kilkunastu blokach i wszystko oparte na kablu. Kosztowało nas to bardzo dużo pracy ale sieć działa ok 2001 roku i poza ajwarami switchi nie było żadnych problemów.

Przemyśl to rozwiązanie a skończą się twoje problemy z siecią.


(JNJN) #7

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN


(Bolo92) #8

Radio nigdy nie przezwycięży kabla ale po to zostało one stworzone aby z niego korzystać a nie myśleć że lepszy kabel to postawić na nim.

A jakbym miał wiercić ściany to bym to już chyba bardziej zrobił na panelach :smiley: Chyba że bardzo by mi zależało na transferze i jakieś góra 2 ściany.