Potrzebna instrukacja do WAIK pod Windows 7


(Lena(R)) #1

Witam

Z tego co słyszałem, WAIK pod Windows Vista i pod Windows 7 się różnią. I o ile jest sporo artykułów, jak wykorzystywać WinPE właśnie dzięki WAIK do Visty (głównie do integracji Service Pack'ow), to jest jeszcze stosunkowo mało z tym do Win7.

Czy jest jakaś instrukacja, taka pomoc (przynajmniej cos jak HELP w cmd) jakie możliwości ma nowy WAIK pod Windows7? Co znaczą jakie komendy i ich parametry, żeby samemu stworzyć płytę bootowaną z własnymi programami do instalacji Windows 7, żeby móc samemu troche pokombinować. Ewentualnie z możliwością dostsowania do potrzeb użytkownika całego środowiska WinPE. Żeby to było coś więcej, a niżeli integracja instalacji Windows i jakiegos programu, zrobioną przez kogoś.


(OtherCoder) #2

Doc do win 7

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en


(Lena(R)) #3

Dzięki, widzę że dokumentacja powinna pomóc:)


(Kubakuderski) #4

Co od tworzenia WinPE własnego masz tutaj: http://surfaceproject.info/?p=114

O modyfikacjach obrazów wim używanych do instalacji Windowsa (np. integracja programów) w poniedziałek będzie...


(Lena(R)) #5

oooo, kuhar , to ja już się doczekać nie mogę poniedziałku:) Bo chcę zrobić sobie płytkę instalacyjną właśnie z Win7, żeby właściwie wszystko już w jednym było. Głównie to chodzi mi o sterowniki, żeby wszystkie były instalowane łącznie z systemem. Reszta to tylko przy okazji tak naprawdę.

Czekam na poradnik, mam nadzieje, że znajdę tam potrzebne mi rady:)


(Kubakuderski) #6

Dobra, zaliczyłem jednodniowy poślizg, ale pierwszy z serii poradników już jest: http://surfaceproject.info/?p=248

Proszę nie traktować tego jako reklamę strony, bo artykuł ten zrobiłem praktycznie "na zamówienie" i wrzuciłem go po prostu na niezawodny serwer, czyli własny :slight_smile:

Jutro prawdopodobnie pojawi się tam kolejny poradnik z tej tematyki...


(Lena(R)) #7

Poraz kolejny świetna robota:) Oby tak dalej. Nawiasem mówiąc, zastanawiam się czy to wszystko wiesz z dokumentacji do WAIK, czy masz jakieś dodatkowe źródła. Ale to tylko taka moja mała ciekawość:stuck_out_tongue:

Dzięki za info na forum, pozdrawiam:)


(Kubakuderski) #8

Część z dokumentacji, część pozbierana po kawałeczku z różnych źródeł...

Tak właściwie przepraszam od razu, że nie pojawiły się 2 zapowiadane artykuły o WAIK, ale murze przygotowywać się do konkursu fizycznego i przez najbliższy tydzień nie będę mógł się tym zająć...


(Lena(R)) #9

Spokojnie, bez pośpiechu. Nie pali się przecierze :slight_smile: Jak do tej pory i tak już kawał dobrej roboty za Tobą 8)