Potrzebna karta graficzna

Witam.

 

Jak w temacie, mój problem dotyczy zakupu nowej karty graficznej do hmn dość już nawet wysłużonego komputerka. 

 

Obecnie posiadam kartę graficzną:

Radeon 6770 HIS FAN 1GB HDMI/2xDVI/ DP (PCI-E)

 

Czemu chcę ją wymienić? Otóż, po zakupieniu jej w sklepie - cieszyłem się z niej ok. 6 miesięcy, grałem spokojnie w BF3 bez żadnych większych problemów, aż do momentu, gdy następnego dnia nie mogłem włączyć komputera, ładowanie BIOS-U wcale się nie pokazuję jak wcześniej na gniazdach do monitora (VGA?) aczkolwiek na gnieździe HDMI - wszystko ładnie, jak powinno być, jest pokazane, tzn. ładowanie się BIOSU, potem przejście pod system…itd… Grając na HDMI - również efekt jest taki sam - tzn. gram ok. 15 min i przycina się na maxa komputer, a potem wyłącza … Wiem, że jest to problem z grafiką - gdyż od samego początku, po jej zakupieniu takich problemów nie miałem, grałem po 12H-14H i spokojnie śmigało wszystko, a zakupiona została tak na prawdę z tego samego powodu, co teraz chcę nową kupić :wink: a mianowicie, zacinanie się i wyłączanie komputera.

 

Płyta główna: 

GA-EP35C-DS3R

 

Procesor:

Procesor Intel® Core2 Quad  CPU   Q9300  @ 2.50GHz, 2500 MHz, Rdzenie: 4, Procesory logiczne: 4

 

Ram : 6GB

 

 

 

 

Pomożecie ?

 

Na początek podaj markę i moc zasilacza.

CHIEFTEC CFT-750-14CS max 750W

Temperaturę procesora i karty sprawdzałeś bo to może być przyczyną.

Wiesz teraz to mogę powiedzieć, że jest i tak już po ptokach z tą kartą graficzną, bo fakt, że działa to działa na minimalu :confused: coś już w niej, w środku nie gra tak jak było na samym początku. 

 

Ogólnie z zakupem nowej grafiki, mam też na uwadze, wymienienie pasty na procku. Co do samego procesora - został dość nie dawno też zakupiony do niego nowe chłodzenie: Spartan PRO HE924 - może nie najlepsze ale na pewno wydajniejsze niż załączony do procka wentylatorek, który też w swoim czasie uległ uszkodzeniu.

 

Co do ogólnego chłodzenia, połowa jednostki jest otwarta 24/24H, nie zamykam puszki, okolica w której znajduje się jednostka, jest otwarta, przewiewna bez nadmiaru kurzu (jakieś drobinki zawsze się pojawią)…

Podaj budżet karta nowa/używana?

Myślę, że karta nowa, po używanej nie wiadomo czego można się spodziewać :stuck_out_tongue:

 

Co do ceny? hmn - biorąc pod uwagę, że jest to komputerek już troszkę wysłużony, a w przyszłym roku planuję zakup jakiegoś nowego składaka, to dziś grafikę, hmn nie wiem? do 400 zł? 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r7-250x-1gb-gddr5-128bit-dvi-hdmi-displayport-r7250x-1gd5-640345/

I pójdzie spokojnie na tej płycie? Bo tutaj jest złącze 3.0 x 16 a na płycie chyba 2.0 - czy to jest bez różnicy? (nie znam się, więc wolę spytać :wink: )

Kompatybilne wstecz tak jak sata czy usb.