Potrzebna komenda do cmd

jakim poleceniem w wierszu polecen mozna wyciagnac informacje z ip w sieci ? np nazwa komputera ?

firewall czesto krzyczy ze ktos z sieci mnie skanuje … mam jego ip ale nie wiem kto to jest bo tu na radiowce wiele osob i ip wewnetrzne jest roznie przydzielane… help

http://www.hal.trzepak.net/faq/winxp/ko … %20xp.html

Jeśli chodzi o konfigurację IP systemu windows to wpisz : ipconfig , jeśli chcesz info o wszystkich sieciach (podsumowanie) wpisz ipconfig /all

Jeśli to mało wpisz ipconfig help wyświetla się wszystkie parametry powiązane z poleceniem ipconfig.

ale na co mi to ?

powtorze jeszcze raz

mam ip kolesia i chce przez to ip sie dowiedziec jaka jest nazwa kompa

Wpisz ping -a IP gdzie IP to jest to IP które chcesz sprawdzić.

po co pingowac??? ja chce znac nazwe komputera! !!

…i adres domowy, żeby iść i naklepać :wink:

zapuść sniffera - wireshark , wszystko zobaczysz, potem możesz po IP’ku dotrzeć do osoby , zgłaszając to swojemu dostawcy internetu. Pamiętaj, że “skanowanie” jest często błędnie potrzegane jako wirus,trojan lub po prostu przeglądanie otoczenia sieciowego więc nie martw się tym że ktoś “hakuje” po sieci lokalnej…

Nie uzyskasz takiego czegos przez niby konsole dla windowsa .Jak napisal murzyn uzyj snifera ale i tak zobaczysz ip ew rozwiniecie ze swicha dostawcy.Nie ma mozliowsci znalezienianazwy komputera .

ip mi pokazuje firrewall, ale jaka nazwa kompa sie kryje pod tym ip…?

Czasem mam wrażenie, że czytanie ze zrozumieniem jest czymś bardzo trudnym. Masz informacje w poprzednich postach.

tak jak Ci koledzy napisali, ale jesli Ci malo to mozesz uzyc tego:

http://www.download25.com/install/free-ip-scanner.html

a jesli nie to zainstaluj sobie serwer do nod32, potem konsole admina i jesli znasz haslo goscia to musisz mu zainstalowac program. Wtedy w konsoli pokaze Ci sie IP i nazwa Hosta delikwenta :stuck_out_tongue:

MAM NAPISAC DUZYMI LITERAMI, ZEBYSCIE ZAUWAZYLI ZE ZNAM IP ?

uzyles programu do ktorego dalem Ci linka? Ciesze sie ze znasz jego IP ale ten program oprocz skanowania IP podaje tez nazwe hosta danego IP. Moze dla odmiany Ty zacznij czytac ze zrozumieniem.

Już to zrobiłeś, nie wiem czy wtedy udawało mi się znaleźć nazwe kompa ale chyba tak Angry IP Scanner+parę dodatków typu ARP.

Wtedy skanujesz sieć(swój zakres podsieci) i wyświetla aktywne kompy :stuck_out_tongue: Jeżeli Twoja niby atakująca osoba nie ma zabezpieczeń to ją spinguje i ew. jakiś tam dodatek wyciągnie nazwę kompa. Ale po tej nazwie to i tak niewiele zrobisz ? jeżeli firewall blokuje to dobrze :stuck_out_tongue: Bo jeżeli nawet by miał nazwisko i imie w nazwie komputera to chyba nie pójdziesz go obić.

ale konkretnie to jake sie nazywaja te dodatki ARP?

Angry ip scanner Skanowałem swoją podsieć przed chwilą i wykryło nazwę komputera paru osób. Mimo iż ja po adresach IP już wiem kto to, próbowałem jakoś skojarzyć jego nazwisko, imię czy ksywę aby w miarę wiedzieć i muszę powiedzieć że u nas w sieci po nazwie na pewno by nikogo nie rozpoznał.

Ogólnie to ta Twoja droga do nikąd jest, zresztą nawet jakbyś wiedział kto to jest to mam pytanie poszedłbyś i byś go obił ? albo zadał agresywne pytanie czego mnie ***** skanujesz ?? :stuck_out_tongue: Jeżeli możesz to prosiłbym o odpowiedź na moje pytanie, jeżeli nie chcesz to nie odpowiadaj, po prostu jestem ciekaw skąd u ludzi czasami takie zawzięcie bo determinacją tego nie można nazwać, aby się dowiedzieć o takie błache rzeczy czegoś co i tak mu nie wiele pomoże. W sumie to może i to jest ciekawość ludzka.