Potrzebna niedroga karta graficzna

(ak6) #1

Witam,

Szukam niedrogiej karty graficznej, która miałaby pracować z Gigabyte GA-VM900M i Intel Core E4300. W tej chwili jest tam 4 GB ramu. Zasilacz Fortron 350W i nie będzie puki co zmieniany.

Potrzeby:

dobrze gdyby pociągnęła:

Civilization V, Minecraft, Gothic i symulator kozy

Poproszę o jakieś sensowne propozycje.

(Odyniec_Stary) #2

Radeon HD 5750/6750 z allegro.

(ak6) #3

A 9600GT 1024MB DDR3 dałaby radę? Jest połowę tańsza a przyszły użytkownik nie ma dużych wymagań.

(Odyniec_Stary) #4

Połowę tańsza, ale też o połowę bardziej problematyczna ze względu na wiek.

(Goldeneyee4) #5

Szukaj kart podanych przez Odyniec_Stary . Będą pobierać mniej prądu i szansa, że padną z dnia na dzień jest o połowę mniejsza niż w przypadku starych 9600/9800.

(ak6) #6

Ile prądu potrzebują te radeony?

(Odyniec_Stary) #7

Niewiele. TDP 86 W.

Tylko nie bierz wersji z pamięciami GDDR3 (jest wolniejsza).

(ak6) #8

Jest na alledrogo GV-R675SL-1GI z pasywnym chłodzeniem. Zdaje egzamin czy grzałka?

edit:

chociaż napisane jest przy niej: "Wymagany zasilacz o mocy 450W (zaleceny 75W 6-pinowy dodatkowy kabel zasilający)"

Więc zastanawiam się czy da radę ten fortron 350?

(Odyniec_Stary) #9

Zdaje egzamin, jeśli w obudowie masz jako taki przewiew.

Podawane wymagania odnośnie zasilacza są zawsze na wyrost. Twój Fortron sobie poradzi. 

(djosdanielos) #10

mam fortrona 300W i daje rade z kartą która ma TDP 130W , komputer podczas ładowania systemu chwilowo pobiera 190W  , a podczas grania 150-160W obudowa zasilacza przy dotknięciu ręką nawet nie jest letnia , także zasilaczem się nie martw to dobry solidny sprzęt.

(ak6) #11

Brzmi nieźle.

Mam jeszcze pytanie. Jak ma się ta karta np do karty NVIDIA GeForce GT 620?

Czy ta GT 620 pociągnęłaby te gry, o które pytałem na początku?

(Odyniec_Stary) #12

Nijak się ma. GT 620 nie nadaje się do wymagających gier, to jest karta do zestawów z marketu dla idiotów. 

(Florianliegl32) #13

Mam do sprzedania kartę Radeon 4870 za 130zł, pisz na PW gdybyś był zainteresowany

(Odyniec_Stary) #14

Energożerna, gorąca i potencjalnie problematyczna (zimne luty).

Odradzam.

(ak6) #15

Właściciel komputera zdecydował się na HD 5750 lub 6750.

Dzięki za pomoc. :slight_smile: