Potrzebna niedroga karta graficzna

Witam,

Szukam niedrogiej karty graficznej, która miałaby pracować z Gigabyte GA-VM900M i Intel Core E4300. W tej chwili jest tam 4 GB ramu. Zasilacz Fortron 350W i nie będzie puki co zmieniany.

Potrzeby:

dobrze gdyby pociągnęła:

Civilization V, Minecraft, Gothic i symulator kozy

 

Poproszę o jakieś sensowne propozycje.

Radeon HD 5750/6750 z allegro.

A 9600GT 1024MB DDR3 dałaby radę? Jest połowę tańsza a przyszły użytkownik nie ma dużych wymagań.

Połowę tańsza, ale też o połowę bardziej problematyczna ze względu na wiek.

Szukaj kart podanych przez Odyniec_Stary . Będą pobierać mniej prądu i szansa, że padną z dnia na dzień jest o połowę mniejsza niż w przypadku starych 9600/9800.

Ile prądu potrzebują te radeony?

Niewiele. TDP 86 W.

 

Tylko nie bierz wersji z pamięciami GDDR3 (jest wolniejsza).

Jest na alledrogo GV-R675SL-1GI z pasywnym chłodzeniem. Zdaje egzamin czy grzałka?

 

edit:

chociaż napisane jest przy niej: “Wymagany zasilacz o mocy 450W (zaleceny 75W 6-pinowy dodatkowy kabel zasilający)”

 

Więc zastanawiam się czy da radę ten fortron 350?

Zdaje egzamin, jeśli w obudowie masz jako taki przewiew.

 

Podawane wymagania odnośnie zasilacza są zawsze na wyrost. Twój Fortron sobie poradzi. 

mam fortrona 300W i daje rade z kartą która ma TDP 130W , komputer podczas ładowania systemu chwilowo pobiera 190W  , a podczas grania 150-160W obudowa zasilacza przy dotknięciu ręką nawet nie jest letnia , także zasilaczem się nie martw to dobry solidny sprzęt.

Brzmi nieźle.

Mam jeszcze pytanie. Jak ma się ta karta np do karty NVIDIA GeForce GT 620?

 

Czy ta GT 620 pociągnęłaby te gry, o które pytałem na początku?

Nijak się ma. GT 620 nie nadaje się do wymagających gier, to jest karta do zestawów z marketu dla idiotów. 

Mam do sprzedania kartę Radeon 4870 za 130zł, pisz na PW gdybyś był zainteresowany

Energożerna, gorąca i potencjalnie problematyczna (zimne luty).

 

Odradzam.

Właściciel komputera zdecydował się na HD 5750 lub 6750.

Dzięki za pomoc. :slight_smile: