Potrzebna pamięć ram do hp compaq 7400

witam, chciałbym zwiększyć ram do w/w laptopa, teraz jest 512, a nie mogę znaleźć jaka może być inna, wyższa i jaka może być maksymalna. Laptop jest stary, ale był bardzo mało używany, szkoda mi go wyrzucić, natomiast z tą pamięcią, jaką ma, chodzi bardzo wolno i aż się prosi o wzbogacenie.

Na tym laptopie mam windows xp.

W razie gdy by trzeba było cos doprecyzować, to proszę pisać.

Prosiłbym o podanie linka, najlepiej do strony w UK, gdzie ten ram można kupić.

Witam,

Podaje linka do modelu pamięci jakie będą pasowały do tego modelu nx7400

http://allegro.pl/goodram-2gb-sodimm-2-gb-ddr2-pc2-5300-667-mhz-cl5-i1711531515.html

Najlepiej jak kupisz 2 GB w jednej kości, a te 512 (jeśli jest w jednej kości) zostawisz i razem będzie 2,5 GB.

Laptop obsłuży maksymalnie 4GB. Jeden slot na kość znajduje się pod klawiaturą, a drugi pod obudową spód laptopa (chyba pod jedną śrubą).

Pozdrawiam

Sprawdziłem sobie specyfikację Twojego laptopa i na standardzie powinien mieć 1024MB RAM, no ale - wiadomo - czasem co innego w necie a co innego w świecie :slight_smile: w prawo czy w lewo:

http://compare.ebay.com/like/200508974579?ltyp=AllFixedPriceItemTypes&var=sbar

Potrzebujesz takich kostek. Oczywiście jak do laptopa to najlepiej Kingstone - nie ma sensu szukać jakiś kości dla graczy nadających się do OC - takie Ci wystarczą. Sam Twój laptop teoretycznie może obsłużyć do 4GB RAMu, rozłożone na 2 kości. Postaraj się raczej kupić drugie 512, albo kupić 2x1GB ponieważ o ile w stacjonarkach taki numer przechodzi o tyle w laptopach często włożenie 2 innych kości o innej pamięci kończy się tym że komputer widzi tylko jedną z nich.

Pharun dzięki za odzew :slight_smile:

Wyciągnąłem teraz tą kość, ma jak mówiłem 512MB i taki numer 1RX16 PC2-5300S-555-12 firma hynix.

Ale tam nie ma miejsca na drugą kość, jest tylko na jedną :expressionless:

Więc ja nie wiem o co chodzi. Dokładna nazwa laptopa HP Compaq nx 7400.

Umiesz czytać??

a ok, obejrzałem go i nie znalazłem stąd post. Tylko, że ja się nie dostanę do tego pod klawiaturą, więc pozostaje ew. wymiana tego od spodu.

Dzięki.

Polecamy się na przyszłość.:slight_smile:

Witam,

Jak pisałem wyżej, jedna kość pod klawiaturą, a druga pod obudową spód laptopa.

Rozumiem, że dostałeś się do tej pod spodem i tam miałeś 512 i niech sobie siedzi.

Jak się dostać do slotu pod klawiaturę? Odkręcasz dwie śruby od spodu laptopa śruby mają oznaczenia więc łatwo się zorientować, które to są, potem na klawiaturze masz u jej góry takie cztery (jak to powiedzieć zasuwki, które przesuwasz w dół (do siebie)) i unosisz klawiaturę od góry tak jakbyś otwierał wieczko puszki bo ona jest podłączona taśmą do płyty i twoim oczom pojawi się wolny slot na pamięć.

Pozdrawiam

dzięki, to mi było potrzebne :slight_smile: