Potrzebna pomoc przy wyborze komputera!

Witam. Tak jak widać w temacie potrzebuje komputera, który spełnia poniższe warunki (nie są one wygórowane- takie wymagania ma moja szkoła).

· EKRAN 14 CALI;

· CZAS PRACY NA AKUMULATORZE 4,5 GODZINY;

· KARTA SIECIOWA 100 Mbps

· SYSTEM WINDOWS

· PRZEGLĄDARKA INTERNETOWA INTERNET EXPLORER 8 LUB ZGODNA

Od dluższego czasu planuję zmianę mojego maleńkiego lenova ideapad na sprzęt Apple, którego jestem wielką fanką.

Zastanawiam się nad MacBookiem Pro 15’ z procesorem i7 rzecz jasna, ale nie wiem czy można go dopasować do systemu Windows 7.

Ewentualnie, może ktoś mógłby polecić mi jakiś inny, dobry i szybki komputer, którego mogłabym używać zarówno w domu jak i w szkole, czy w pracy? Poza tym nie musi mieć on napędu CD-ROM/ DVD-ROM, ponieważ posiadam takowy podpinany za pomocą USB.

Komputer ma mi służyć w różnych miejscach, więc zależy mi na tym, aby był możliwie jak najbardziej przenośny, czyli po prostu jak najlżejszy.

CENA: max 8000

Cena?

http://allegro.pl/bialy-asus-x43sd-k43- … 44671.html

Da się zainstalować na MacBooku Windowsa 7.

Wydajność procesora w laptopie ma drugorzędne znaczenie, chyba że jest do gier, ale do gier laptopy raczej się nie nadają.

Nie za bardzo wiem, skąd wymaganie 14 cali, a 13,3 cala się nie nadaje? A 12 cali?

Ważna jest natomiast rozdzielczość ekranu, netbooki (10 cali) z reguły mają 600 punktów w pionie, a to zbyt mało, sensowne minimum i standard to 768.

Nadawałby się MacBook Air, ale nie ma karty sieciowej, tylko wi-fi.

W tych cenach ciekawy jest też HP Folio 13. Nie ma napędu CD-ROM, ale coraz rzadziej się tego używa (można dokupić na USB, teraz ok. 120zł). Ekran 13,3 cala, ale rozdzielczość wystarczy (1366 x 768). Dysk SSD, więc będzie odporny na wstrząsy, a programy będą chodzić znacznie szybciej niż przy tradycyjnych talerzach. Waga niecałe 1,5kg, wymiary 22 x 32 x 1,8cm. Wszystkie złącza pełnowymiarowe, żadne mini i przejściówki.

Nie, mniejsze się nie nadają. Napisałam, że takie wymagania ma szkoła oraz, że mam CD-ROM pod USB.

MaRa czytaj uważnie.

sla17 , czy to się ciężko robi? Potrzebne jest jakieś dodatkowe oprogramowanie/ sterowniki? No i czy laptop będzie sprawnie działał, bo Windowsa chciałabym uczynić drugim systemem.

http://support.apple.com/kb/HT3986?view … cale=pl_PL

Skomplikowane to to nie jest.