Potrzebna pomoc w aktualizacji sprzętu

(Krzysiek19 93) #1

Witam

Płyta ASUS P5GC-MX/GBL

Zasilacz AC 220V/DC12V/DC5V

Pentium ® Dual-Core CPU E5200 2x 2,50 GHz

2 Gb Ram

Karta NVIDIA GeForce 9500GT 1Gb

Windows XP Home

Mam do przeznaczenia jakieś 500 zł na komputer. Teraz zastanawiam się co z tym zrobić ? Wymienić procesor na quada jakiegoś ? Bawić się w podkręcanie obecnego i dokupić RAM ? Może kartkę graficzną ?

Ewentualnie kupić Windowsa 7 ? Co byście proponowali ? Jeżeli procesor, to jaki ? Płyta pociągnie i7 ?

Z góry dziękuję za pomoc :smiley:

(Mutant5) #2

Kupić HD4770 i dodatkowe 2 gb ram.

A procesor kręcić do około 3.0.

Płyta nie pociągnie i7 bo to inna podstawka.

(Gural7) #3

na twoim miejscu zmienił bym karte graficzną,procesor ten bardzo dobrze się podkręca ,w tej cenie 500 zł możesz dokupić dodatkowo 2 GB ramu jak masz wolne sloty ,uważam że byś się spokojnie zmieścił w 500 zł biorąc HD 5670 i 2 GB RAM ,albo HD 4850 i 2 GB RAM ,ale wtedy wyjdzie troche ponad 500zł.

(Krzysiek19 93) #4

czyli lepiej zainwestować w kartę i ram ? Nie opłaca się na tym kupować czterordzeniówki ?

Da rade jakoś sprawdzić czy mam wolny slot na ram ? Nie chce niespodzianek :stuck_out_tongue:

Btw. Może mi ktoś opisać jak podkręcić procka, lub odesłać do odpowiedniego tematu ? ( jestem w tym nieogarnięty )

(Mutant5) #5

Wpisz w google oc intel exxxx.

Czterordzeniówki się nie opłaca na lga775, lepiej zainwestować w grafe a potem wymienić mobo+proc np. na i5/i7.

Otwórz kompa albo w CPU-Z w zakładce memory zobacz.