Potrzebna pomoc w aktualizacji sprzętu

Witam

Płyta ASUS P5GC-MX/GBL

Zasilacz AC 220V/DC12V/DC5V

Pentium ® Dual-Core CPU E5200 2x 2,50 GHz

2 Gb Ram

Karta NVIDIA GeForce 9500GT 1Gb

Windows XP Home

Mam do przeznaczenia jakieś 500 zł na komputer. Teraz zastanawiam się co z tym zrobić ? Wymienić procesor na quada jakiegoś ? Bawić się w podkręcanie obecnego i dokupić RAM ? Może kartkę graficzną ?

Ewentualnie kupić Windowsa 7 ? Co byście proponowali ? Jeżeli procesor, to jaki ? Płyta pociągnie i7 ?

Z góry dziękuję za pomoc :smiley:

Kupić HD4770 i dodatkowe 2 gb ram.

A procesor kręcić do około 3.0.

Płyta nie pociągnie i7 bo to inna podstawka.

na twoim miejscu zmienił bym karte graficzną,procesor ten bardzo dobrze się podkręca ,w tej cenie 500 zł możesz dokupić dodatkowo 2 GB ramu jak masz wolne sloty ,uważam że byś się spokojnie zmieścił w 500 zł biorąc HD 5670 i 2 GB RAM ,albo HD 4850 i 2 GB RAM ,ale wtedy wyjdzie troche ponad 500zł.

czyli lepiej zainwestować w kartę i ram ? Nie opłaca się na tym kupować czterordzeniówki ?

Da rade jakoś sprawdzić czy mam wolny slot na ram ? Nie chce niespodzianek :stuck_out_tongue:

Btw. Może mi ktoś opisać jak podkręcić procka, lub odesłać do odpowiedniego tematu ? ( jestem w tym nieogarnięty )

Wpisz w google oc intel exxxx.

Czterordzeniówki się nie opłaca na lga775, lepiej zainwestować w grafe a potem wymienić mobo+proc np. na i5/i7.

Otwórz kompa albo w CPU-Z w zakładce memory zobacz.