Potrzebna pomoc w sprawie karty graficznej

Cześć.

Nie jestem zbyt doświadczony w temacie podanym na początku, więc zwracam się do użytkowników forum o radę dotyczącą kupna karty graficznej. Na samym początku chciałbym uprzedzić, że cały zestaw został zakupiony z oprogramowaniem HP SUPPORT ASSISTANT i jedyne czego nie jestem pewien, że posiadam, to model płyty głównej.

SPECYFIKACJE:

PROCESOR: Intel® Core™ i3-4160 CPU @ 3.60GHz
RAM: 2x 4GB Patriot 1302 1333MHz
PŁYTA SYSTEMOWA: 2B34 2.10
ZINTEGROWANA KARTA GRAFICZNA: Intel® HD Graphics 4400

Zwracam się z prośbą do was, abyście pomogli mi w wyborze nowej karty graficznej i o ewentualne wytłumaczenie takiej nazwy mojej płyty systemowej. Jest ona przestarzała, czy po prostu zaprzestana w produkcji? Komputer jest używany głównie do grania w League of Legends. Czy można w ogóle zamontować inną kartę graficzną na tej płycie, czy jestem skazany tylko na granie na zintegrowanej?

A może odpal jakiś program do identyfikacji sprzętu np.: HWiNFO32 albo HWiNFO64.

Jeśli dobrze odczytałeś nazwę sprzętu to wychodzi, że to jest to :
https://support.hp.com/gb-en/document/c03132942
a płyta posiada gniazdo PCIe x 16 gen 3.0. Oznacza to, że wsadzisz każda kartę graficzną PCIe - pod warunkiem posiadania odpowiedniego zasilacza - min. 500W. Do gry LoL wystarczy GeForce GTX 1050 i to z zapasem (na zasilaczu i na samej mocy grafiki) - nowa kosztuje ok. 500-550 zł.

GeForce 1050-bardzo dobra karta.
Stosunek jakości do ceny.
Moge podpiąć się i polecić.

Polecam Zotac GeForce GTX 1050 OC 2GB z 60 miesięcy gwarancji

Witajcie,
dziękuję wszystkim za pomoc dotyczącą wybrania nowej karty graficznej - zdecydowałem się na kupno GeForce’a GTX 1050 wersji 2GB; Oglądając niektóre filmy na youtubie z testami wydajności karty razem z i3 4160 wygląda naprawdę wspaniale. Jeszcze raz dzięki.

Zamykam.