Potrzebne 100 000zł. Jak zarobić, odłożyć i w ile?

Pewnie tyle co na opłacenie hostingu i domeny :slight_smile: Pamiętam te początki jak strony ładowały się po 40 sekund, nasza-klasa na początku to był jeden wielki muł :slight_smile:

Pozdrawiam!

Z wyjazdem za granice to bardzo dobry pomysł. Mówię tu konkretnie o Holandii. Od trzech lat odwiedzam ten kraj co wakacje w celach zarobkowych i jeszcze ani razu się nie zawiodłem. Stawka jaką miałem najmniejszą to 8€ na godzinę - pierwszym razem jak byłem, miałem 16 lat. Ostatnio moja stawka wynosiło 10€/h więc trochę lepiej.

Pięć dni w tygodniu po min. 10 godzin, wynik całkiem dobry jak na 19 latka :smiley: Ale muszę przyznać że nie jechałem w ciemno, bo do wujka który mieszka tam na stałe od kilkunastu lat.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

przyjechac do irlandi północnej,iść do pracy np do tesco zarobić 300 funtow tygodniowo i odkladać 1000f miesięcznie .co daje 1oo ooo zl w jakieś 2 lata :smiley:

Niestety - najlepszą metodą na 100k w 5 lat jest wyjazd do krajów zachodnich.

  • przedszkole - pomysł i fajny, ale zestawiając koszty jakie ponosimy na start (adaptacja lokalu, reklama,szkolenia) i przychody (rozbite w czasie) wydaje mi się, iż opłacalność inwestycji nie jest powalająca (choć faktycznie biznes pewny)

  • giełda i fundusze - powiedziałbym że to raczej metoda na pomnażanie kapitału a nie jego bezpośrednie źródło. Poza tym obarczone sporym ryzykiem. A czy zabiera dużo czasu? zlecenia maklerskie składamy online, fundusz tym bardziej zarządzany jest bez naszego udziału. Mitem jest codzienne śledzenie z godziny na godzinę zachowań na parkiecie - nawet zarabianie na spekulacjach rozciąga się w horyzoncie czasowym od miesiąca w górę. Przynajmniej dla dominującej liczby inwestorów prywatnych.

  • profesja typu lekarz itd - 5 lat to człowiek studiuje (a i to medycynę chyba trochę dłużej) więc przychody i zyski są trochę później :wink:

  • osobiście polecałbym jakieś ebiznesy + fundusze UE (np. PO IG 8.1 dla tych którzy mają ciekawe pomysły). Koszty pod kontrolą i dużo nie potrzeba na dzień dobry, do tego podstawy informatyki do przyswojenia samemu. Do tego podkładka inkubatorem (od strony administracyjnej) i jakoś będzie… :slight_smile:

Inna sprawa że osoby które potrzebują kasy na start powinny wiedzieć, iż źródeł finansowania inwestycji jest dużo i taniej jest finansować się funduszami obcymi a nie swoimi - kredyty, leasing, aniołowie biznesu, wspomniane fundusze ue, inkubatory; sprawdziłbym też PUP’y - kiedyś dofinansowali pierwsze biznesy, może teraz też coś mają w ofercie dla rynkowych debiutantów…

Chyba max. 10h miałeś na myśli, w tym obowiązkowo 1h przerwy, czyli pracuje się 9h :slight_smile:

Pozdrawiam!

najlepszą metodą, jest stanie na autostradzie do berlina, tylko nie powiem w jakim celu xD, Ale byś się szybko wzbogacił xD, plus jeszcze prowizja dla sami wiecie kogo

Napaśc na Bank z kartką w ręku :lol:

Na trasie raczej nie, bardziej opłacalne jest w profesjonalnych warunkach albo w Amsterdamie ale tam jest duża konkurencja :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam!