Potrzebne 100 000zł. Jak zarobić, odłożyć i w ile?

Witam!

jak polecacie odłożyć, lub zarobić (prócz normalnej pracy, jako praca dodatkowa), 100 tysięcy złotych.

Zapraszam do podawania swoich propozycji, łącznie z czasem wykonywania, ale proszę o realne :slight_smile: i tak do powiecmy 5 lat :slight_smile: :slight_smile:

100 / 5 = 20 tysiecy w roku

20 / 12 = 1,67 ~ 1670zł miesięcznie przez 5 lat :expressionless:

modrih , trafić 6 w lotto. Czas to jakieś 5 min :slight_smile:

obrobić bank, obrabować babcię sąsiadkę, ubezpieczyć się a potem odciąć sobie prawą rękę :stuck_out_tongue:

a tak poważnie zacząć pracować…

problem taki iż prawdo podobieństwo jest bardzo małe.

obrobić bank… no nie ładnie :), sejf mają ,kiepsko było by z wyniesieniem, pozatym potem trzeba by było jakoś to przeciąć, co nie za bardzo by wyszło, a ryzyko za duże :slight_smile:

obrabować babcie? szkoda starszej Pani z resztą i tak nie posiada wiecej niz 10 K.

Sąsiadka by była tyle wata ale całe gospodarstwo :smiley:

odciąć prawą dłoń, nie bardzo… szkoda mi :frowning:

zacząć pracować, tak owszem :slight_smile: ale chodziło mi też o jakieś dodatkowe realne sposoby? :smiley: choć pewnie takowych nie wynajdziemy tutaj :slight_smile: bo jak by ktoś takowy miał to po co miałby mówić innym :smiley:

najlepiej wytwarzać coś z niczego… i to sprzedawać hm :smiley:

Można układać płytki, malować ściany, sprzedawać spodnie na targu. W pół roku się zarobi.

Można zostać lekarzem, architektem, pilotem samolotu pasażerskiego, notariuszem. W 3 miesiące się zarobi.

Fundusze inwestycyjne! Odkładaj i wpłacaj do funduszu po 500 zł miesiecznie a po 10 latach masz 100 tys. zł (lub więcej). Albo intensywnie graj na giełdzie, ale tu potrzebna jest wiedza i mnóstwo wolnego czasu.

w pół roku 100 000?

pół roku 180 dni czyli ~ 556 zł dziennie. Uważasz to za realne?

Trzeba być naprawdę sknerą, żeby pracować 5 lat, uzbierać 100 000zł bez wydania złotówki :stuck_out_tongue:

Można sięgnąć po Unijne dotacje. Jak dobrze pójdzie dostaniesz milion na własną działalność.

Apteka w dobrym miejscu ma obroty kilka milionów rocznie, z czego zysku na czysto ponad 15 tysięcy miesięcznie.

Mój kolega ma szklarnie i sprzedaje kwiatki na targu, w jeden czwartek zarobi ponad 2 tysiące.

tutaj chyba można sporo stracić… ale i zyskać.

tylko że chyba z kazdej złotówki trzeba się rozliczać i przedstawiać faktury im.

Teraz najbardziej opłacalnym biznesem jest jednak przedszkole :slight_smile:

Wyłudzić pieniądze metodą “na wnuczka”

trzeba zacząć pracować…

100 tysięcy w 3 miesiące jako pilot samolotu pasażerskiego?

Tyle dostaje się w dobrych liniach za wykonanie jednego lotu :wink: (np.w niemieckiej Lufthansie :smiley: )

Można odłożyć kasę na lokatę, ale trzeba jakąś dysponować pierw xD i to jakaś większa kwota by się przydała

dysponuję pewną kwotą, ale tą chciałbym wykorzystać na inne cele w przeciągu 2 lat.

Pilotem nie jestem :slight_smile: Zostaje jakiś handelek, albo zrobienie czegoś ala NK :smiley: :smiley: :smiley:

Ja mam pomysł na biznes tylko, nie mam kasy do zainwestowania :confused:

Wyjechać do pracy za granicę :slight_smile:

Pracując za granicą jest to całkiem realne.

Tyle to spokojnie zarobisz i to nawet w Euro.

Nie wiele mniej zarobisz tyle w tydzień, zależy od kraju w jakim byś pracował. W Holandii tygodniowe minimum w wieku 23 lat to 318,75 euro x 4,15 zł = 1322,82 zł brutto, tyle się zarabia tygodniowo w Holandii do tego co miesięczny dodatek urlopowy ok. 150 euro/miesiąc.

Źródło: http://polski.szw.nl/index.cfm?menu_ite … nk11009200

Teoretyczne zarobki netto ok. 1356,60 euro x 4,15 zł = 5629,89 zł na miesiąc dla osób, które skończyły 23 lata :slight_smile:

Źródło: http://home.szw.nl/index.cfm?menu_item_ … nk10853300

Pozdrawiam!

Intensywnie klikaj w reklamy - wiesz, te np. Otinki :stuck_out_tongue:

A tak seryjnie to rób to w czym jesteś najlepszy ( chodzi o zajęcie :slight_smile: ) odkładaj, odkładaj a uzbierasz.

Ojj ciężko…

Genialny pomysł? Typu innowacja a’la nasza-klasa tylko coś innego ;] i zarobisz miliony w dwa lata :slight_smile:

Tylko, że bez nakładów inwestycyjnych to raczej ciężko będzie osiągnąć taki sukces w tak krótkim czasie. Nasza Klasa miała o tyle łatwiej, że ją tworzyli programiści i graficy :slight_smile: Poza tym, może kolega właśnie te 100 000 potrzebuje na inwestycje w podobny pomysł :slight_smile:

Pozdrawiam!

NK podobno zaczynało od 500zł :slight_smile: