Potrzebne bardzo lekkie środowisko graficzne

Witam.

System mi chodzi szybko i stabilnie,postanowiłem zainstalować sobie gre Wolfenstein Enemy Territory no i troche mi się gra tnie :frowning: napisałem nowe cfg do gry no i nie jest źle ale jak się mówi zawsze może być lepiej :wink:

i pomyślałem że jak zainstaluje jakieś bardzo lekkie środowisko graficzne to gra powinna lepiej chodzić.

I tu jest moje pytanie,jakie było by najlżejsze środowisko ?? obecnie mam gnome.Cały czas bym używał gnome a to lekkie załączał tylko gdy chciałbym sobie zagrać.Zależy mi na tym aby instalacja polegała na wpisaniu sudo apt-get instal xxx bez grzebania w systemie.

Czy istnieje ryzyko że po wgraniu dodatkowego środowiska graficznego posypią mi się X-sy ?? Jeśli tak to jak się przed tym uchronić ?? Mam bardzo dużo ważnych rzeczy na dysku i nie moge ryzykować ich utraty :!:

Sporo osób używa fuluxboxa i chwalą sobie, że lekkie środowisko i mało zaśmiecone. Nie wiem czy to coś da ale może się zainteresuj tym fluxboxem…

IceWM, Fluxbox.

Polecam IceWM’a

apt-get install icewm

Automatycznie doda Ci się do GDM’a i będziesz mógł wybierać.

:slight_smile:

Xy sie nie posypią.

Fluxboxa też zainstalujesz przez apt-get.

no i zainstalowałem,nic się nie sypie,gra działa troszke lepiej :),uruchomiłem gre przez konsole i udało mi się ustawić rozdzielczość :slight_smile: Jak załączyć monitor systemu taki jak jest w gnome aby sprawdzić ile ciągnie mi ramu i proca to środowisko ??

/edit

znalazłem FAQ

http://icewm.golf-olszewka.pl/faq.php?numer=9

ale niestety nie działa :cry:

Możesz uruchamiać Gnome monitor (tylko nie pamiętam polecenia) albo najlepiej włącz conky i będziesz wiedział

__

albo na odzielnej kosoli włącz htop :smiley: