Potrzebne coś zamiast Logitech Desktop Microphone


#1

Przejrzałem już sporo sklepów i nigdzie nie mogę znaleźć żadnego mikrofonu produkowanego przez Logitecha. Do tej pory używaliśmy LogiTech Desktop Microphone i sprawowały się ok. W związku z tym szukam czegoś w zamian, w kwocie tak do ok. 50 zł. Możecie coś polecić


(fiesta) #2

Areh w mikrofonach z tej półki cenowej płaci się tylko głównie za  wygląd i za firmę, a w środku  zawsze jedno i to  samo - “pastylka” pojemnościowa przewód  i wtyk. Cokolwiek byś nie kupił efekt będzie ten  sam.


#3

Niby tak, ale… inne kupowane w podobnej cenie zdążyły się rozpaść, a te Logitechy ciągle działają i nikt na nie nie narzeka.


(przemek7525) #4

Mniej więcej tak jak napisał fiesta , w takich przedziałach cenowych jakość dźwięku mikrofonu bardziej zależy od jakości samej karty dźwiękowej (np. czułość wejścia), niż od samego mikrofonu. W większości przypadków w tanich mikrofonach jest praktycznie to samo - czy to będzie Logitech, Thrust, Creative czy Tracer :).

 

Więc jeżeli posiadasz dobrą dedykowaną kartę dźwiękową, to możesz w pierwszym lepszym sklepie komputerowym wybrać mikrofon za 50zł taki, który najbardziej Ci odpowiada wizualnie oraz jakością wykonania, a specjalnej różnicy dźwiękowej między innymi mikrofonami nie będzie. Sam posiadam Tracera kupionego wtedy za 30zł (dokładnie tracer trs-mc v4) od jakiś 3 lub 4 lat i ciągle się trzyma bardzo dobrze, mimo częstego używania, wyginania itp ;).