Potrzebne foldery z C na D

(Cyoo) #1

No więc witam, drodzy forumowicze - kieruję się do was z dwoma pytaniami, jednym obszernym, oraz jednym ścisłym..

Czy jest możliwość przeniesienia potrzebnych folderów na dysk D, z dysku C, gdzie mam zainstalowany system Windows'a? Tak aby sformatować dysk D, potem wrzucić na niego potrzebne rzeczy z dysku C - wtedy sformatować dysk C, a następnie znów przeniesienie folderów na dysk C, albo ewentualnie zostawić je na dysku D? Chodzi mi o to, aby nie instalować ponownie Windows'a, tylko takim przerzucaniem ominąć całą sprawę instalacji?

Nie przeglądałem tematów, nie używałem opcji szukaj - ale mam nadzieję, że mi pomożecie, format mojemu komputerowi jest naprawde potrzebny, a na 1 dysk to bezsens.. :slight_smile:

Aha, gdyby się dało taką kombinację zrobić no to chodzi mi o przeniesienie folderów z internetem, oraz całej reszty - gry niech się pocałują gdzieś, zainstaluję je od nowa - najważniejsze, abym miał nadal internet oraz aby mi bez instalacji działał znów komputer, jeżeli nie, to trudno - trzeba będzie instalować płytą..

(A Woda93) #2

Wydaje mi się, że jest to możliwe do wykonania tylko będzie z tym naprawdę dużo więcej roboty - po pierwsze na partycji Systemowej trzymany jest bootsektor, który po sformatowaniu po prostu przestanie funkcjonować. Jednakże niech wypowiedzą się osoby bardziej obeznane w temacie.

Jeśli już chcesz na przyszłość uprościć sobie formatowanie Windowsa, zainteresuj się stworzeniem partycji z kopią systemu np poprzez CloneZillę - zainstalujesz w ten sposób system z niezbędnym oprogramowaniem za pomocą kilku kliknięć :slight_smile:

(Shaki81) #3

Niestety nie ma takiej możliwości bo:

• kolega powyżej ma rację

• jak skopiujesz w ten sposób pliki z C do D i z powrotem to i tak przeniesiesz cały syf

• nie będziesz miał możliwości sformatowania partycji systemowej,

(Starchris) #4

Ja odniosę się do już wcześniej wspomnianego bootsektora. Jak sformatujesz dysk C to skasujesz sobie również ten sektor i nawet po przeniesieniu z powrotem plików systemowych windowsa na dysk C nie załadujesz go i będziesz musiał wgrywać tak czy siak od nowa całego windowsa. Ja również mówię, że Twoja propozycja nie jest możliwa do zrealizowania, a jeżeli nawet jest to jest to kompletna strata czasu.

(Cyoo) #5

Gdyby ktoś mi mógł sprostować o co chodzi z tą całą CloneZillą, bo jak ona może automatycznie znaleźć odpowiednie rzeczy aby mi system działał, a nie manual - to niech ktoś przynajmniej spróbuje mi wyjaśnić o co chodzi, jak używać, płytę znajdę dziś, albo jutro, ale wolał bym to rozegrać bez niej. :smiley:

(A Woda93) #6

Pisałem o tym na swoim blogu: http://archcenter.org.pl/2011/03/05/clo ... u-czesc-1/

Niemniej jednak to jest tylko wgranie już przygotowanej kopii z partycji, dysku lub innego nośnika danych