Potrzebne oprogramowanie do tl-wn422g


(Przemp7) #1

Jak w temacie, potrzebuje oprogramowania do karty WiFi TL-WN422G (oprogramowanie TL-WN422G Wireless Client Utility). Mam windowsa 7 natomiast na płycie ze sterownikami i oprogramowaniem są tylko sterowniki z oprogramowaniem do Visty (niestety oprogramowanie nie działa :frowning: ) sterowniki do windowsa 7 znalazłem na oficjalnej stronie ale niestety nie ma tam oprogramowania. Szukałem w google ale to też nie przyniosło rezultatów. Proszę o pomoc bo nawet nie mogę korzystać z karty:(


(kliszka) #2

Masz tutaj stronkę : http://www.tp-link.com/support/download ... N422G&h=V2

a tutaj jak zainstalować stery od Visty w trybie zgodności z Win. 7 :

http://www.tp-link.com/support/showfaq.asp?id=225


(Przemp7) #3

to są sterowniki do urządzenia... natomiast ja potrzebuje oprogramowania: TL-WN422G Wirless Client Utility


(kliszka) #4

Ale.... wystarczy ,że zainstalujesz ( te od VISTY ) w trybie zgodności z Win. 7 , instrukcje jak to zrobić przesłałem Ci wcześniej.. Miałem i korzystałem kiedyś z takiego urządzenia - zainstaluj te sterowniki według instrukcji a wszystko powinno być OK.. Nie instaluj menadżera tylko same sterowniki ..

instalując same stery menadżer nadal nie działa ale karta działa normalnie i bez problemu łączy się z sieciami.

poczytaj sobie tutaj.http://www.wififorum.pl/index.php?showtopic=23367


(Przemp7) #5

Zastosowałem do tego co mi napisałeś... I do tego co napisali w linku który mi podałeś. W jednym z kroków było podane żeby się połączyć przez kartę wifi w laptopie z karta tp-link. ale w windows 7 nie ma takiej możliwości. A jak próbuje się połączyc z internetem przez tp-link to nie widzi żadnej sieci bezprzewodowej a wifi z laptopa widzi... co możesz na to poradzić???


(kliszka) #6

Stary ....sam nie wiem..a jak byś odinstalował te stery od tp-linka ,restart kompa i podłączył urządzenie ? Win 7 powinien zgłosić znalezienie nowego urządzenia i pobranie do niego sterów..

http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=06850&pro=16 - jedyne co mogę zrobic to dać Ci link z polską instrukcją montażu- instalacji ..Jeżeli nawaliłem. .PRZEPRASZAM.


(Przemp7) #7

Po wielu próbach w końcu udało mi się i działa mam program i przez urządzenie widzę dostępne sieci :smiley:


(Czorny84) #8

Psycho , czy mógłbyś napisać co trzeba zrobić aby ta karta widziała sieci ? Mam ten sam problem co Ty.


(Jawor Kamil) #9

Mam ten sam problem, znalazł ktoś rozwiązanie?

Lampka miga czyli dziala ale nie znajduje zadnej sieci, podlaczalem pod stacjonarny i bez problemu znajdowal a tutaj mam problem.Próbowałem instalować stery do niego z neta na win7 ale nie robią zadnej roznicy windows sam sobie instaluje swoje.