Potrzebne Sterowniki Do Windows XP

Witam

Otóż mam problem mianowicie zainstalowałem Windowsa XP Na swoim Komputerze ale zapomniałem spisać sobie sterowniki i po zainstalowaniu przypomniało mi się o sterownikach i nie wiem za bardzo co robić… Pomóżcie

Ale sterowniki czego?

Do wszystkiego Karta Graficzna Dźwiękowa Sieciowa I do Płyty Głównej

ehhh…to podaj chociaż model płyty, karty. Nikt z fusów Ci tutaj tego nie wywróży.

Jeśli nie wiesz jaką masz płytę itp polecam program EVEREST. Wszystkiego się z niego dowiesz.

Karta Graficzna

Standardowa Karta VGA

Wersja : 61.7600.16385

A Płytę Główna nie wiem gdzie mam tego szukać

Zainstaluj AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

–> Nazwa płyty głównej

–> Mikroukład płyty głównej

–> Ekran (Karta wideo)

–> Multimedia (Karta dźwiękowa)

kliknij aby powiększyć:

danexc.th.jpg

Nie wykaże odpowiednich danych to zainstaluj AIDA64 Extreme Edition

Nazwa Płyty Głównej: ATI Crop.

Mikro Układ: Nieznany

Ekran: Karta Wideo PCI/AGP nie wiem czy to to bo nic innego się nie wyświetlało

Multimedia: Dźwięk PCI/PnP też nic się nie wyświetlało

Sprawdzałeś za pomocą AIDA64 Extreme Edition ?

Takie programy nie zawsze wskażą konkretny model płyty głównej, więc takim wypadku możesz tak to sprawdzić:

  1. Otworzyć obudowę i odczytać model płyty głównej bezpośrednio laminatu płyty,

  2. Spisać model płyty, który ukazuje się przy starcie komputera, tak jak na tym zdjęciu jest to model X38-D6Q (możesz nacisnąć Pause Break żeby zdążyć zapisać):

3159973_20120324093541.jpg

Dobra Mam Chyba ; )

Płyta Główna Nazwa: Toshiba Satellite L300D

Mikro Układ: AMD M690, AMD HAMMER

Ekran:

Karta Wideo: ATI RS690M

MULTIMEDIA: Realtek ALC268 @ ATI SB600 - High Definition Audio Controler

Mogłeś od razu napisać, że chodzi o laptopa. Sterowniki znajdziesz na tej stronie: http://eu.computers.toshiba-europe.com/ … service=EU

Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model (musisz zrobić to sam, bo nie znam twojego ‘Short Model No’ - powinien być pod spodem laptopa).

witaj :smiley: masz jeszcze inną możliwość i to bardzo prostą :expressionless: wejść w panel sterowania>> menedżer urządzeń i jak masz internet :roll: szybko ściągniesz wszystkie sterowniki =D>

Dobra Mam ale jest mały problem jak wpisuje Short Model No to nie wyskakuje mi windows xp nie wiem mogę jakiś inny wybrać czy nie ???

Możesz jeszcze sprawdzić sterowniki dla Windows XP z tej strony:

http://sterowniki.poldruk.com/toshiba-s … vt1704.htm

Te sa dobre tylko nie za bardzo wiem które ściągnąć pomożesz ??

Sterownik dla Windows XP - VGA ATI

Sterownik dla Windows XP - LAN

Sterownik dla Windows XP - Audio

Sterownik dla Windows XP - Processor

Sterownik dla Windows XP - TouchPad

Sterownik dla Windows XP - WLAN

Jeśli w menadźerze urządzeń pozostanie jakieś urządzenie do którego brakuje sterownika pobierz dodatkowo sterowniki do modemu w zależności od modelu który posiadasz.

Jak p/w @rgabrysiak napisał.

Po zainstalowaniu sprawdź czy są jeszcze jakieś żółte wykrzykniki lub znaki zapytania.

Jeżeli będą to wrzuć screena.

ściągnąłem stery do wszystkiego VGA ATI, LAN, MODEM TOSHIBA, AUDIO , PROCESOR, TOUCH PAD, i wszystkie muszę zainstalować czy nie, a i nie dziala mi jeszcze Port USB :frowning: i nie wiem który sterownik jest do tego czy w ogóle jest potrzebny sterownik pomocy !!

Zainstaluj sterowniki które podałem wyżej. Jeśli nadal coś nie będzie działać bądź w menadżerze urządzeń pozostaną urządzenia oznaczone żółtym znakiem pomyślimy co dalej.