Potrzebne Sterowniki Do Windows XP

(Bajerze18) #1

Witam

Otóż mam problem mianowicie zainstalowałem Windowsa XP Na swoim Komputerze ale zapomniałem spisać sobie sterowniki i po zainstalowaniu przypomniało mi się o sterownikach i nie wiem za bardzo co robić..... Pomóżcie

(majkel69) #2

Ale sterowniki czego?

(Bajerze18) #3

Do wszystkiego Karta Graficzna Dźwiękowa Sieciowa I do Płyty Głównej

(Zloty35) #4

ehhh.....to podaj chociaż model płyty, karty. Nikt z fusów Ci tutaj tego nie wywróży.

Jeśli nie wiesz jaką masz płytę itp polecam program EVEREST. Wszystkiego się z niego dowiesz.

(Bajerze18) #5

Karta Graficzna

Standardowa Karta VGA

Wersja : 61.7600.16385

A Płytę Główna nie wiem gdzie mam tego szukać

(XMan) #6

Zainstaluj AIDA32 - Enterprise System Information 3.94.2

Z sekcji Komputer --> Podsumowanie spisz/podaj :

--> Nazwa płyty głównej

--> Mikroukład płyty głównej

--> Ekran (Karta wideo)

--> Multimedia (Karta dźwiękowa)

kliknij aby powiększyć:

danexc.th.jpg

Nie wykaże odpowiednich danych to zainstaluj AIDA64 Extreme Edition

(Bajerze18) #7

Nazwa Płyty Głównej: ATI Crop.

Mikro Układ: Nieznany

Ekran: Karta Wideo PCI/AGP nie wiem czy to to bo nic innego się nie wyświetlało

Multimedia: Dźwięk PCI/PnP też nic się nie wyświetlało

(XMan) #8

Sprawdzałeś za pomocą AIDA64 Extreme Edition ?

(Ascent) #9

Takie programy nie zawsze wskażą konkretny model płyty głównej, więc takim wypadku możesz tak to sprawdzić:

1) Otworzyć obudowę i odczytać model płyty głównej bezpośrednio laminatu płyty,

2) Spisać model płyty, który ukazuje się przy starcie komputera, tak jak na tym zdjęciu jest to model X38-D6Q (możesz nacisnąć Pause Break żeby zdążyć zapisać):

3159973_20120324093541.jpg

(Bajerze18) #10

Dobra Mam Chyba ; )

Płyta Główna Nazwa: Toshiba Satellite L300D

Mikro Układ: AMD M690, AMD HAMMER

Ekran:

Karta Wideo: ATI RS690M

MULTIMEDIA: Realtek ALC268 @ ATI SB600 - High Definition Audio Controler

(Ascent) #11

Mogłeś od razu napisać, że chodzi o laptopa. Sterowniki znajdziesz na tej stronie: http://eu.computers.toshiba-europe.com/ ... service=EU

Wystarczy tylko wybrać odpowiedni model (musisz zrobić to sam, bo nie znam twojego 'Short Model No' - powinien być pod spodem laptopa).

(Leszek2204) #12

witaj :smiley: masz jeszcze inną możliwość i to bardzo prostą :expressionless: wejść w panel sterowania>> menedżer urządzeń i jak masz internet :roll: szybko ściągniesz wszystkie sterowniki =D>

(Bajerze18) #13

Dobra Mam ale jest mały problem jak wpisuje Short Model No to nie wyskakuje mi windows xp nie wiem mogę jakiś inny wybrać czy nie ???

(XMan) #14

Możesz jeszcze sprawdzić sterowniki dla Windows XP z tej strony:

http://sterowniki.poldruk.com/toshiba-s ... vt1704.htm

(Bajerze18) #15

Te sa dobre tylko nie za bardzo wiem które ściągnąć pomożesz ??

(rgabrysiak) #16

Sterownik dla Windows XP - VGA ATI

Sterownik dla Windows XP - LAN

Sterownik dla Windows XP - Audio

Sterownik dla Windows XP - Processor

Sterownik dla Windows XP - TouchPad

Sterownik dla Windows XP - WLAN

Jeśli w menadźerze urządzeń pozostanie jakieś urządzenie do którego brakuje sterownika pobierz dodatkowo sterowniki do modemu w zależności od modelu który posiadasz.

(XMan) #17

Jak p/w @rgabrysiak napisał.

Po zainstalowaniu sprawdź czy są jeszcze jakieś żółte wykrzykniki lub znaki zapytania.

Jeżeli będą to wrzuć screena.

(Bajerze18) #18

ściągnąłem stery do wszystkiego VGA ATI, LAN, MODEM TOSHIBA, AUDIO , PROCESOR, TOUCH PAD, i wszystkie muszę zainstalować czy nie, a i nie dziala mi jeszcze Port USB :frowning: i nie wiem który sterownik jest do tego czy w ogóle jest potrzebny sterownik pomocy !!

(rgabrysiak) #19

Zainstaluj sterowniki które podałem wyżej. Jeśli nadal coś nie będzie działać bądź w menadżerze urządzeń pozostaną urządzenia oznaczone żółtym znakiem pomyślimy co dalej.

(XMan) #20