Potrzebne zaproszenie do gmail.com

Jak w temacie. Proszę o kontakt przez PW osobę chętną.

EDIT … bo ja jestem bubel i do rejestracji w gmail.com zaproszeń aktualnie nie potrzeba

A co? Już zaproszenia wnieśli?

Zaproszenia to kiedyś były potrzebne ale nie teraz.

To już nie potrzeba zaproszeń?

Nie.

Uohh … Więc przepraszam za kłopot. Patrzyłem raptem kilka dni temu i potrzebne było zaproszenie … Moja wina, że nie sprawdziłem tego teraz - wcześniej.

Zaproszenia to znieśli wieki temu

https://www.google.com/accounts/NewAcco … acc&type=2

Huh? Nie wierzę. Chcąc się zarejestrować kilka dni temu, musiałem, uzyskać zaproszenie. Ewentualnie jestem jakiś drętwy i “coś” źle zrobiłem :stuck_out_tongue:

ew. te dawno masz na myśli kilka miesięcy :stuck_out_tongue:

Swoją droga w początkach GMAILa system “zaproszeń” miał wywołać apetyt internautów na “trudnodostępny” towar, jednocześnie budując siatkę znajomych sobie ludzi. Było to działanie marketingowe Gógla.

Z reguły ludzie chcą rzeczy do których dostęp jest administracyjnie utrudniony. Nawet gdy wtedy Hotmail oferował skrzynki o lepszych technicznie parametrach niż Gmail, to zabiegi socjotechniczne Gógla sprawiły, że internauci masowo chcieli mieć zaproszenia i zapraszać…

Obecnie gdy możliwości socjologiczne systemu zaproszeń się wyczerpały, otworzono usługę na rzeszę internautów.

Drugim aspektem zaproszeń były ograniczone moce serwerowe Gmai, system zaproszeń pozwolił aby ilość kont nie wzrosła nagle lawinowo, tylko stopniowo i w miarę zwiększania się liczby zarejestrowanych uruchamiać kolejne przestrzenie serwerowe.