Potrzebny Procesor do gier

Cześć. Znajomy ma problem z uruchomieniem Fify 18 dlatego szukam dla niego wydajnego procesora do gier, płyta główna Gigabyte H81 D3 Socket 1150, cenowo do 500 zł w grę wchodzą używki , ja poleciłem mu i3 4160 z HT ponieważ osobiście posiadam i Fifa 17 chodziła mi znakomicie.Mój blaszak jednak składany był już jakiś czas temu więc może ktoś poleci lepszego na tą chwilę?

A co kolega ma obecnie? Jeżeli nie boi się używek to za ~520 zł ma to:

http://allegro.pl/intel-core-i5-4570-3-2-ghz-6mb-1150-fv-gw-pasta-i7009893971.html

Na pewno lepszy wybór niż i3. Gwarancja 12 miesięcy od pewniejszego sprzedawcy. Nowe procesory są średnio opłacalne.

Ja trafiłem na dobrą używkę i już kilka lat śmiga jak złoto, On ma Intel Pentium g3420,
Grafika MSI R7 260X 2 GB,ale Fifa 18 już się nie odpala to chyba przez ten procek no nie?

DIRECTX 11

KONFIGURACJA MINIMALNA
System operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)
Procesor: Intel Core i3-2100 @ 3,1 GHz lub AMD Phenom II X4 965 @ 3,4 GHz
RAM: 8 GB
Miejsce na dysku: 50,0 GB
Minimalne obsługiwane karty graficzne: NVIDIA GTX 460 lub AMD Radeon R7 260
DirectX: 11.0

260x spełnia minimalne wymagania, procesor teoretycznie też. Procesor się przyda, ale może to chodzi o coś innego, że Fifa 18 nie odpala?

No nie wiem grzebałem ale bez skutku, być może przesiadka na w10 by pomogła komputer nie formatowany od początku istnienia teoretycznie powinno chodzić nawet jeśli to ciekawe czy w miarę swodobnie ramu też tylko 4 gb. Mały remoncik mu się przyda, kupi się ten procek dołoży ramu i myślę że będzie ok. To mówisz że warto tą i5 brać tak żeby już miał chłopaczyna na kilka lat? :slight_smile:

Ram jak najbardziej do rozbudowy. Może tutaj jest problem. Wiem, że kiedyś Black Ops III nie odpalał jak w systemie było mniej niż 6 GB RAM. i5 to na pewno lepszy wybór niż i3. Na pewno starczy na dłużej. Dokupując RAM dokup drugą kość 4GB i najlepiej identyczną. Wtedy zyska kolejne kilka procent wydajności dzięki Dual Channel.

Przekładałem ram od siebie z PC na chwilę 8 gb miał ale nie pomogło to nic, ciekawe czy znajdę taką samą u siebie miałem z tym problem po czasie gdy chciałem dołożyć 4 gb okazało się że nie ma już takich kości przynajmniej jeśli chodzi o markę zmuszony byłem kupić inną o bardzo podobnych parametrach. A z tą Fifą no to wywala mu czarne okienko załącza się niby i gaśnie

Ja bym zrobił porządek ze sterownikami, bibliotekami (DirectX, VC++ itp) i dopiero wtedy próbował dalej. Może format?

No przydałby się ale nie chciał na tą chwilę,odkąd mu tego peceta złożyłem tak do tej pory nie ruszany to już ze 3,4 lata może być dokładnie nie wiem,samo odświeżenie systemu dużo by dało jeśli by chciał przejść z w7>w10 tym bardziej ja jestem bardzo zadowolony z 10,nie bawił bym się z tym pewnie od razu format i tyle,+ ta wymiana podzespołów trochę mu go podniesie myślę