Potrzebny Sterownik Atheros WB195 (AR9285)


(Mpopinsky) #1

Witm, poszukuję sterownika Atheros WB195 (AR9285). Czy ktoś byłby mi w stanie pomóc? Pozdrawiam, Magda


(Agatonster) #2

MagdaMegda ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(system) #3

Czy ta karta sieciowa Atheros (chyba bezprzewodowa?) jest w laptopie Toshiba Satellite L750-104? Jeśli tak, to podaj system operacyjny. Jeśli nie, to podaj firmę i dokładny model laptopa i system operacyjny.


(Mpopinsky) #4

Karta jest w laptopie Toshiba Satellite P755-10N


(system) #5

A system operacyjny? Windows 7, czy Windows 8 i ile bitowy? 32-, czy 64-bitowy?


(Mpopinsky) #6

Windows 7 Home Premium 64 bit


(system) #7

http://support1.toshiba-tro.de/tools/up … 204190.zip

Po pobraniu archiwum .zip rozpakować i instalować z ikonki “TC00384500B.exe”.


(Mpopinsky) #8

Dziękuję, instalacja powiodła się, mimo to nadal nie pokazują mi się sieci bezprzewodowe, możliwe jest tylko połączeie lokalne. Czy to oznacza że brakuje mi jeszcze jakiejś wtyczki? możliwe, że została przez pomyłkę usunięta z komputera.


(system) #9

Może brakować jeszcze tego: http://support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/wlanindi-20120314091250.zip

i tego: http://support1.toshiba-tro.de/tedd-files2/0/widipl-20120313141812.zip

Są to faktycznie dodatki do karty sieciowej Twojego laptopa, ale chyba nie rozwiążą tego problemu, chociaż możesz spróbować.

Możliwe też, że Twoja karta to wcale nie jest Atheros(!), - jak podałaś - lecz jakiejś innej firmy. Do Twojego modelu laptopa stosuje się jeszcze karty firmy Broadcom, Intel i Realtek.

Może w tym problemie pomóc posłużenie się tą stroną:http://www.toshiba.pl/innovation/pl/generic/SUPPORT_PORTAL/ i wybranie tam przycisku Autowykrywanie , oczywiście z użyciem rzeczonego laptopa i kablowego połączenia z internetem, jeśli Ci działa?

Inna droga, to sprawdzenie, czy w systemowym Menadżerze Urządzeń widnieją - w tej chwili - w pozycji Karty sieciowe , jakieś wykrzykniki lub pytajniki (sprawdź!). Jeśli tak, to producenta konkretnej karty sieciowej można ustalić za pomocą podanego we Właściwościach karty tzw. ID , czyli po prostu identyfikatora.