Potrzebny tutorial do "fotoszopa"

Potrzebny mi jest tutorial do photoshopa taki, by można zrobić imitację takiego zdjęcia z polaroida :smiley: Dokładnie to chodzi mi o tą białą rameczkę…

Może daj jakieś zdjęcie, czy coś, wg którego chciałbyś uzyskać efekt, to może Ci pomogę :).

…tu napewno coś znajdziesz

http://www.psnake.hk.pl - Tutoriale do Photoshopa, juz ponad 20 i codziennie przybywa

http://www.dbarea.info - Photoshop - tutoriale polskie

Fotoszopa.tk | m.in.: przyciski, layouty, tekst, specjalne…

Photoshop Zone | m.in.: przezroczysty gif, kolor oczu, deszcz, piorun, linie tv…

Bestgrafic | m.in.: piłka, kratka, oko, metaliczny napis, prąd, śruba, neon…

Świat Obrazu | m.in.: pierścień, buttony, odbicie, wtapianie, kmień, kryształ, speed, abstrakcja…

Graffik | m.in.: efekty, napisy, przyciski, tekstury…

Siteql | m.in.: stroke, obiekty 3D…

Grafweb | m.in.: napisy, przyciski, głośnik, klisza, oko…

Photoshop Site | m.in.: supernova, matrix, tekstura, emotikonki, wodospad…

Morbus | m.in.: menu, macka, spirala, matrix, wybuch, linie tv, sonic…

Webinside | m.in.: szklane menu, szklana pigułka, przyciski, tło…

Netgrafika | m.in.: pixelowy napis, lód, wycinanie, efekt tv, ogień…

Shad | m.in.: podrdzewiały napis, żel, oczyszczanie zdjęcia…

K.Cebula | m.in.: archiwum x, rozdarte zdjęcie, noktowizor, śnieg…

Chciałbym uzyskać cos takiego, tylko bez tej zewnętrznej ramki (samo “zdjęcie”):

newskon.jpg

saviola - nadal nie wiem o co Ci chodzi za bardzo :lol:. Czy to te cieniowanie dookoła obrazka?

Chyba mu chodzi o taki efekt:

newskon0hh.jpg

No to chyba sobie żartujesz :-D. Nie wiesz, jak wstawić zdjęcie na tło tego rozmiaru??

Na prawdę nie wiem… Ja jestem zielony w sprawach grafiki i fotoszopa

Heh, no dobra, napiszę Ci, jak to zrobić :wink:.

  1. Uruchom Photoshop’a.

  2. Otwórz zdjęcie, które chcesz wstawić na większe tło.

  3. Sprawdź wymiary tego zdjęcia ( Image / Image Size… ).

W moim przypadku, jest to: szer.: 221 pix , wys.: 152 pix. (zdjęcie)

  1. Utwórz nowy plik ( File / New… ).

  2. I teraz dajesz rozmiary tła, na które nałożysz dane zdjęcie, więc musi być to trochę większe. Wg mojego zdjęcia, wystarczą takie: szer.: 241 pix , wys.: 212 pix.

  3. Z racje tego, że mam białe zdjęcie, muszę jeszcze wypełnić nowy plik czarnym kolorem. Więc klikam klawisz D , aby zresetować kolory, potem: Alt + BackSpace i mamy wypełniony nowy obraz czarnym tłem, na który nałożymy teraz obrazek docelowy.

  4. Klikasz na okienko z obrazkiem docelowym (na tym, którego chcesz nałożyć na większe tło), potem kliknij klawisz V , żeby zaznaczyć narzędzie Move Tool. Rozmieść obydwa okienka (tło i obraz docelowy) tak, aby się nie nakładały na siebie i przenieś obraz docelowy na tło (w moim przypadku czarne tło).

  5. Zapisz :).

Masz swój tutorial :].

Mój efekt końcowy wygląda tak: KLIKNIJ!

Że też ja to napisałem… :lol:.