Potrzebuje biblioteki llua5.1-sql-sqlite Ubuntu

Witam!

Mam ubuntu wersja 8.04 descopt, potrzebuje bardzo pilnie biblioteki: llua5.1-sql-sqlite

Niestety pewnie jej nie dostanę… dlaczego? ponieważ przeszukałem cały Internet (dot. tej biblioteki!) i niestety żadna porada mi nie pomogła aby dokonać właściwej kompilacji tylko zawsze…

/usr/bin/ld: cannot find -llua5.1-sql-sqlite

collect2: ld returned 1 exit status

make: *** [forgottenserver] Error 1

próbowałem instalować, nic nie dało oczywiscie…

nie interesuje mnie llua5.1-sql-sqlite3 a jedynie llua5.1-sql-sqlite, pod Ubuntu.

Próbowałem instalować róznymi poleceniami, szukać na różnych repozytoriach, nic nie dało rady… cały dzień zmarnowany…

jezeli ktoś mógłby pomóc, bardzo prosze o pomoc

dziękuje

pozdrawiam

Njaprościej będzie jak wpiszesz:

apt-cache search sqlite

Jeśli w wyniku przeszukania repo nie znajdziesz tej biblioteki to znaczy, że w Ubuntu jej nie ma ale równie dobrze może być pod inną nazwa ta sama biblioteka, która jest potrzebna do kompilacji lub znajduje się w metapakiecie. U siebie w Debianie znalazłem nagłówki tej biblioteki:

liblua5.1-sql-sqlite-dev

Więc to na pewno o ten nagłówek chodzi i zapewne w Ubuntu też ją znajdziesz.

Pozdrawiam!

poradziłem sobie,

ale niestety musiałem ściągnąć nowszą wersje mojej aplikacji do kompilacji.

dzięki roobal za pomoc, jednak mimo wszystko system pluł że biblioteka istnieje w systemie jako nowsza, a jak odinstalowałem tą nowszą i zainstalowałem te polecane i inne (co mi wyglądało na właściwą) to mimo to że system uważał że takowa jest to i tak nie zbyt chciało się to kompilować.

Także nowsza wersja aplikacji rozwiązała problem.

Dziękuje.