Potrzebuję cichej karty graficznej

Potrzebuję karty graficznej do swojego składaka, za około 800-1000 zł,

Przeznaczenie do gier

Konfiguracja sprzętowa

CPU i3-4160 3,60 GHz (jest zamiar żeby w przyszłości wymienić na lepszy)

Płyta główna Gigabyte H81-D3 PCI-E 2.0 Socket 1150 LGA

Ram 8 GB DDR3

Zasilacz Chieftec Eco 600W, powinien uciągąć każdego potwora

Zależy mi na kulturze pracy, Asus którą miałem była bardzo cichutka

Karta graficzna która mi siadła

ASUS Radeon R9 270 2048MB 256bit DirectCu II OC

Byłbym wdzięczny za każdą pomoc

Komputer, bo i5 i tak będzie poza współczesną skalą, a i7, to wydatek… kosmiczny, jak na wiek i wydajność (i Windows 11 może nie pójść. :wink: )

Czekaj. Nówki nie kupisz sensownej, 1650 ledwie w tym budżecie wejdzie, a to karta i tak low endowa. Na plus, ze 75W i cicha raczej. Poszukaj, może za 400 zł upolujesz 1050TI, wydajność gołej 1650. Starszych nie rozważaj, już mamy serię 3000 i to trochę ryzyko - wiek, podobnie na Radeony 4/570 nie patrz, pokoparkowe i gorące.

Jak dokładnie siadła? Sypie artefakty, ale wstaje? W takich sytuacjach na „przypał” można podpiec w piekarniku, czasami to ją reanimuje na kilka dni lub tygodni. Czasami zas nie i tylko kuchenka do mycia, ale z tym modelem już nic nie tracisz.

Nie startuje, znaczy startuje i nie przechodzi dalej .Za eksperymenty z piekarnikiem dziękuję :grinning_face_with_smiling_eyes: Używki nie wchodzą w grę.Do tego tysiaka na gwałt muszę coś znaleźć.

Szukaj gtx 1650 lub RX 570 ciche wentylatory to kwestia ustawień (nie, RX 570 nie są jeszcze bardzo gorące).

A w co grasz?

Jest dokładnie takie samo, jak stara karta Autora.

1650 byłaby najlepsza, ale to wyrzucenie gotówki w błoto. Karta nie jest warta tej kwoty i przy modernizacji, czyli wymianie platformy, będzie ona też do wymiany, to naprawdę karta dla minimalistów. :wink:

A GTX 1060 ? Tylko chyba jest wycofana ze sprzedaży…
MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB GDDR5 - Karty graficzne NVIDIA - Sklep komputerowy - x-kom.pl

W sumie to różnica między kilkuletnim leżakiem, a używką też jest nie taka wielka. Potrzebujesz, na kilka lat do przodu, coś pokroju 1660(ti), wszystko inne to… Ceny podobno powoli spadają, więc reanimowanie trupa mogłoby Ci dać czas na znalezienie lepszej okazji od 1650.

1660 ti powinna przed covidowo być warta z 1200 zł, gdzie teraz na aukcjach znajdziesz ludzi próbujących sprzedać przepalone/uszkodzone karty za około tę cenę. Mam nadzieje, że rynek wróci do normalności.

Wymiana procesora u ciebie raczej będzie wiązać się z wymianą płyty głównej oraz Ramu, więc będziesz miał pełen komplet, a przy 1660 ti i i3 wpadniesz pewnie w bootleneck procesora.

W niego wpadnie nawet przy 1650, bez Super. :wink:
Tylko właśnie… po modernizacji CPU to 1650 będzie ograniczała.

Po modernizacji - czyli nie prędko, procek do wymiany może dysk na ssd ale póki co to wszystko. W co ten procesor wpadnie bo nie rozumiem,będzie ograniczał…? Może zkonkretyzuję. Komputer jest siostry,z tego wiem najbardziej wymagajągą grą którą ma jest GTA5 więc ta karta też nie musi być nie wiadomo jaka.
Inne gry:
Valorant
Euro Truck
Simsy
Overcook

Oczywiście miło było by żeby karta się nie grzała,była cicha i odpalała to wszystko bez problemu.1660 dobra ale ceny przerażają.

Używki w grę w nie wchodzą bo nie wiadomo czy ktoś jej w piekarniku nie piekł

Demonizujesz trochę, ze złomami typu Twój stary Radeon, czy gtx 700, to te już padają i są „reanimowane”, gtx 1050ti jest nadal stosunkowo nowa i ze 2-3 lata bezproblemowo pewnie pochodzi.

Ale ok, przy obecnych wymaganiach, to weź 1650 i wsadź dowolny (najtańszy najlepiej za 100) używany procek i5 + ssd, będzie to miało ręce i nogi wtedy. :wink:

Chyba jednak zdecyduję się na GTX 1650 tylko mam takie pytanie teraz, ona obsługuje PCIE 3.0 a standard mojej płyty głównej to 2.0 czy to mi się wgl włączy? Nie znam się dlatego wolę dopytać

Te gniazda są wstecznie kompatybilne, więc działać będzie, tyle że wolniej.

Ok Dziękuję :slight_smile: