Potrzebuję coś dokupić do PC

Cześć wszystkim. Oto moje podzespoły komputera :
Procesor : AMD Athlon 64 Dual Core 4000+ 2.10Ghz
Pamięć Ram DDR2 2x1GB
Karta Kraficzna : MSI Radeon R7 240 2GB low profile
Płyta głowna: GIGABYTE GA-M525-S3

Wcześniej gdy miałem grafikę gf8600gt 512mb to chyba komputer chodził szybciej niż teraz na tej co mam.
Myślę, że spowolnienie komputera było nietrafionym zakupem w tą kartę graficzną.
Chciałbym dołożyć do niego około 500zł. Nie jestem wymagającym graczem full detale nie muszą być lecz chodzi o to aby nic się nie zacinało. Coś poradzicie ? Dzięki

Karta, którą włożyłeś chociaż do gier się za bardzo nie nadaje, jest znacznie wydajniejsza od GF8600GT. Mógłbyś podać tytuły gier jakie chcesz odpalić na tym sprzęcie, bo procek to zabytek i żadna nowa grafika nic tu nie da, bo za bardzo będzie ją ograniczał ten procesor.

Co by nie gadać 2GB RAM w dzisiejszych czasach to trochę mało nawet na sam system operacyjny :wink:

A co lepszego mogę dostać pod tą płytę główną ? Nie jestem wymagający, CS:GO, League of legends, Ogólnie to csgo daje rade ale w lola nie grałem pół roku dziś zagrałem i lagi katastrofalne. Skoro karta graficzna jest w porządku to ok tylko nie wiem czemu ale pamiętam jak ją podłączałem komp strasznie się spowolnił

Jaki system operacyjny masz.
Można spróbować aktualizacje biosu i wrzucić jakiś Athlon II X4 na socket AM3, ale tu w grę wchodzi używka, bo Phenom raz dwa pośle tą płytę do piachu i może ze 2GB ramu dokupić, ale to reanimacja trupa za około 200-250 zł.

Windows 7 używam. Mam sentyment do mojego komputera potrafię go wyczuć jak coś się zepsuje wiem jak to naprawić i tak już dobre 5-6 lat go posiadam. Poradź mi tylko jaki ten procesor byłby idealnie dopasowany pod moją płytę bo widzę, że duży wybór tego jest i każdy inny również cenowo.

Athlon II X4 640 rev. C3, bo inna rewizja nie pójdzie, ale najpierw musisz wgrać najnowszy BIOS (bez tego nie ruszy), no i ten ram koniecznie, chyba że masz 32bit wersję systemu to wtedy słabo.

Ok, dzięki. Jeszcze co do pamięci ram mam pytanie obecnie posiadam taką : Pamięć KINGSTON 2GB DDR2 800MHz -KVR800D2N5K2/2G. W najbliższym czasie od ramu zaczne 2x2gb dokupić. Na co patrzeć kupując? Muszą być takie same Mhz jak w tych kościach co mam obecnie ? Jaką firmę wybrać. I czy jeśli dokupię 2x2gb to mogę też te stare ramy podpiąć co mi da 6gb ramu ?

Tak mam wersje 32bit

masz 32 bitowy system czyli możesz maksymalnie skorzystać z 4 GB pamięci, z tym że liczy się pamięć ram i pamięć karty graficznej razem. Czyli, jeżeli grafika ma 1 GB własnej pamięci, to nie ważne ile masz ramu, bo przy 32bit systemie wykorzystane będzie maksymalnie 3gb RAM.

Co do pytania o RAM, najlepiej dokupić drugą o tym samym numerze jaki podałeś.

A mogę po prostu reinstall windowsa na 64bity i wtedy 2x2gb + 2x1gb podpiąć ramu ? Da to dużo czy tyle co nic ?

Po zainstalowaniu systemu x86_64 będziesz widział pełną pojemność RAM-u, ale bierz poprawkę, że jeśli pamięci mają różne taktowania to zjadą w stronę kości o najniższych parametrach.
Sprzęt już trochę leciwy, wiem bo podobny składałem (coś koło dekady temu) tylko z innym prockiem (4200+ czyli zabójcze 2.2GHz) i wszystkie DIMM-y załadowane na maksa ile się dało (4x4GB Kingston).

I jak dobrze kręcił śmigło ?

Irydium zobacz ten temat czy na pewno Phenom nie dałby rady ? http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2591405.html

Pójść, pójdzie ale długo ta płyta nie wytrzyma, bo ma słabą sekcję zasilania. Sprawdzone namacalnie kilka lat temu i to na nowej. Twoja już ma pewnie sporo godzin pracy za sobą. Dlatego napisałem że posłał by ją do piachu i nic nie wspominałem, że nie dał by rady.

A nie lepiej kupić używaną platformę Intel socket 1155 lub 1150 na DDR3 jakąś i3, to wyjdzie jakieś 600zł (za procesor płytę i RAM), a później można I5 wrzucić. To odmłodzi o kilka lat komponenty z twojego PCta

Zostaję przy moim trupie ^^

Twoja sprawa, ja dałem ci najlepszą opcję, To o nowszych produkcjach możesz zapomnieć. I ci się dziwie, trwać przy antyku sprzed 10 lat. Mając 500 zł na jego modernę, która tak naprawdę niewiele wnosi.

Skoro tak mówisz to może póki co zostane przy tym co mam i będę po woli zbierał części na nowy. na start płytę/y główne jeśli możesz podeślij coś dobrego i taniego najlepiej GIGABYTE bo innych nie miałem :smiley:

Jak już będziesz miał uzbierane pieniądze to załóż nowy temat na stronce a ktoś na pewno ci zaproponuje odpowiedni zestaw, bo co jakiś czas wychodzi coś nowego i ciężko tak teraz coś podać. Wyjdą za jakiś czas poprawione proce od AMD i wtedy może coś z tego też będzie można zaproponować.
A ten używany zestaw to miałem na myśli ten:
http://allegro.pl/zestaw-intel-i3-4130-msi-h81m-p32l-4gb-ram-i6857339625.html#
Tylko nie wiem czy masz dysk już na złączu SATA czy jeszcze na IDE/PATA.

Na IDE jestem kiedyś był dysk pod SATA ale coś zwarcie robiło i się resetował więc zmieniłem