Potrzebuję coś dokupić do PC

(dwager) #1

Cześć wszystkim. Oto moje podzespoły komputera :
Procesor : AMD Athlon 64 Dual Core 4000+ 2.10Ghz
Pamięć Ram DDR2 2x1GB
Karta Kraficzna : MSI Radeon R7 240 2GB low profile
Płyta głowna: GIGABYTE GA-M525-S3

Wcześniej gdy miałem grafikę gf8600gt 512mb to chyba komputer chodził szybciej niż teraz na tej co mam.
Myślę, że spowolnienie komputera było nietrafionym zakupem w tą kartę graficzną.
Chciałbym dołożyć do niego około 500zł. Nie jestem wymagającym graczem full detale nie muszą być lecz chodzi o to aby nic się nie zacinało. Coś poradzicie ? Dzięki

(Irydium) #2

Karta, którą włożyłeś chociaż do gier się za bardzo nie nadaje, jest znacznie wydajniejsza od GF8600GT. Mógłbyś podać tytuły gier jakie chcesz odpalić na tym sprzęcie, bo procek to zabytek i żadna nowa grafika nic tu nie da, bo za bardzo będzie ją ograniczał ten procesor.

(pocolog) #3

Co by nie gadać 2GB RAM w dzisiejszych czasach to trochę mało nawet na sam system operacyjny :wink:

(dwager) #4

A co lepszego mogę dostać pod tą płytę główną ? Nie jestem wymagający, CS:GO, League of legends, Ogólnie to csgo daje rade ale w lola nie grałem pół roku dziś zagrałem i lagi katastrofalne. Skoro karta graficzna jest w porządku to ok tylko nie wiem czemu ale pamiętam jak ją podłączałem komp strasznie się spowolnił

(Irydium) #5

Jaki system operacyjny masz.
Można spróbować aktualizacje biosu i wrzucić jakiś Athlon II X4 na socket AM3, ale tu w grę wchodzi używka, bo Phenom raz dwa pośle tą płytę do piachu i może ze 2GB ramu dokupić, ale to reanimacja trupa za około 200-250 zł.

(dwager) #6

Windows 7 używam. Mam sentyment do mojego komputera potrafię go wyczuć jak coś się zepsuje wiem jak to naprawić i tak już dobre 5-6 lat go posiadam. Poradź mi tylko jaki ten procesor byłby idealnie dopasowany pod moją płytę bo widzę, że duży wybór tego jest i każdy inny również cenowo.

(Irydium) #7

Athlon II X4 640 rev. C3, bo inna rewizja nie pójdzie, ale najpierw musisz wgrać najnowszy BIOS (bez tego nie ruszy), no i ten ram koniecznie, chyba że masz 32bit wersję systemu to wtedy słabo.

(dwager) #8

Ok, dzięki. Jeszcze co do pamięci ram mam pytanie obecnie posiadam taką : Pamięć KINGSTON 2GB DDR2 800MHz -KVR800D2N5K2/2G. W najbliższym czasie od ramu zaczne 2x2gb dokupić. Na co patrzeć kupując? Muszą być takie same Mhz jak w tych kościach co mam obecnie ? Jaką firmę wybrać. I czy jeśli dokupię 2x2gb to mogę też te stare ramy podpiąć co mi da 6gb ramu ?

(dwager) #9

Tak mam wersje 32bit

(Irydium) #10

masz 32 bitowy system czyli możesz maksymalnie skorzystać z 4 GB pamięci, z tym że liczy się pamięć ram i pamięć karty graficznej razem. Czyli, jeżeli grafika ma 1 GB własnej pamięci, to nie ważne ile masz ramu, bo przy 32bit systemie wykorzystane będzie maksymalnie 3gb RAM.

Co do pytania o RAM, najlepiej dokupić drugą o tym samym numerze jaki podałeś.

(dwager) #11

A mogę po prostu reinstall windowsa na 64bity i wtedy 2x2gb + 2x1gb podpiąć ramu ? Da to dużo czy tyle co nic ?

(GioWDS) #12

Po zainstalowaniu systemu x86_64 będziesz widział pełną pojemność RAM-u, ale bierz poprawkę, że jeśli pamięci mają różne taktowania to zjadą w stronę kości o najniższych parametrach.
Sprzęt już trochę leciwy, wiem bo podobny składałem (coś koło dekady temu) tylko z innym prockiem (4200+ czyli zabójcze 2.2GHz) i wszystkie DIMM-y załadowane na maksa ile się dało (4x4GB Kingston).

(dwager) #13

I jak dobrze kręcił śmigło ?

(dwager) #14

Irydium zobacz ten temat czy na pewno Phenom nie dałby rady ? http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2591405.html

(Irydium) #15

Pójść, pójdzie ale długo ta płyta nie wytrzyma, bo ma słabą sekcję zasilania. Sprawdzone namacalnie kilka lat temu i to na nowej. Twoja już ma pewnie sporo godzin pracy za sobą. Dlatego napisałem że posłał by ją do piachu i nic nie wspominałem, że nie dał by rady.

A nie lepiej kupić używaną platformę Intel socket 1155 lub 1150 na DDR3 jakąś i3, to wyjdzie jakieś 600zł (za procesor płytę i RAM), a później można I5 wrzucić. To odmłodzi o kilka lat komponenty z twojego PCta

(dwager) #16

Zostaję przy moim trupie ^^

(Irydium) #17

Twoja sprawa, ja dałem ci najlepszą opcję, To o nowszych produkcjach możesz zapomnieć. I ci się dziwie, trwać przy antyku sprzed 10 lat. Mając 500 zł na jego modernę, która tak naprawdę niewiele wnosi.

(dwager) #18

Skoro tak mówisz to może póki co zostane przy tym co mam i będę po woli zbierał części na nowy. na start płytę/y główne jeśli możesz podeślij coś dobrego i taniego najlepiej GIGABYTE bo innych nie miałem :smiley:

(Irydium) #19

Jak już będziesz miał uzbierane pieniądze to załóż nowy temat na stronce a ktoś na pewno ci zaproponuje odpowiedni zestaw, bo co jakiś czas wychodzi coś nowego i ciężko tak teraz coś podać. Wyjdą za jakiś czas poprawione proce od AMD i wtedy może coś z tego też będzie można zaproponować.
A ten używany zestaw to miałem na myśli ten:
http://allegro.pl/zestaw-intel-i3-4130-msi-h81m-p32l-4gb-ram-i6857339625.html#
Tylko nie wiem czy masz dysk już na złączu SATA czy jeszcze na IDE/PATA.

(dwager) #20

Na IDE jestem kiedyś był dysk pod SATA ale coś zwarcie robiło i się resetował więc zmieniłem