Potrzebuję dobry bezpłatny lub tani program do tworzenia filmów z fragmentów video, zdjęć oraz nagrań


(Arturos Nowinski) #1

Poszukuję dobrego programu do tworzenia filmów. Najlepiej, żeby był to program bezpłatny lub płatny, ale nie więcej niż 300 zł. Ja z kolegą działam w takiej lokalnym, osiedlowym nie-komercyjnym stowarzyszeniu. Na ogół robimy filmy złożone z pokazów slajdów zdjęć oraz krótkich nagrań, głównie z naszych wycieczek krajoznawczych z podkładem muzycznym. Oto jeden z naszych filmików: ***************  Ostatnio używaliśmy programu Wondershare Video Editor, który kosztuje mnie - roczna licencja ok. 67 zł. Wcześniej używaliśmy programu VideoSpin i Windows Maker. VideoSpin był bardziej funkcjonalny od Wondershare, ale jego minusem było, to, że po przetworzeniu i utworzeniu filmu jakość filmu była dużo gorsza od jakości pojedynczych zdjęć i fragmentów filmów. W Wondershare natomiast mało jest opcji i funkcji, o wiele mniej niż w VideoSpin. Przejrzałem listę programów i nie wiem co wybrać. Po opiniach niewiele można się dowiedzieć, a nie chcę ściągać po kolei programów i zaśmiecać sobie komputera, ani kupować drogiego programu typu najnowszy Sony Vegas, ponieważ za często nie tworzymy. Oto poniżej w punktach przedstawiam, jakie funkcje powinien posiadać dobry dla mnie program:

1.MUZYKA - płynne dostosowywanie głośności dźwięku, możliwość użycia nawet 3 ścieżek dźwiękowych - oryginalny “szum”, podkład muzyczny i np. komentarz lektora, usuwanie oryginalnej ścieżki dźwiękowej z danego fragmentu i zastępowanie jej inną, dostosowywanie głośności muzyki do akcji, 

2.PRZEJŚCIA - nie powinny skracać długości filmu. Przy przesuwaniu zdjęć czy fragmentów video na panelu roboczym nie powinny “urywać” fragmentów zdjęć, czy video (jak to się zdarza w Wondershare). W Wondershare zdarzają się takie patologie - ponieważ ciągle nanosimy jakieś poprawki i prosimy o opinię osoby trzecie przesuwamy konkretne zdjęcia, czy fragmenty video. Dochodzi do takich patologi, że fragment innego fragmentu “wcina się” w środek innego w czasie odtwarzania filmu, choć na panelu roboczym wcale tego nie widać. 

3.TEKSTY/NAPISY - swobodna edycja, duży wybór czcionek, tekst z kilkoma wierszami - różne rozmiary czcionek i style czcionek i kolory w jednym podpisie. I ważne - przejścia między tekstami, bowiem może być tak, że dane zdjęcie się wyświetla i jeden napis w tym czasie przemienia się w drugi napis. (np. w Wondershare jeden napis=jeden rozmiar czcionki)

4.VIDEO - dzielenie video na male fragmenty, przenoszenie, mieszanie - swobodne przesuwanie, zamienianie. Możliwość dodania znaku wodnego, zdjęcia gdzieś w rogu klipu w określonych ramach czasowych.

5.JAKOŚĆ - dobra jakość stworzonego filmu, tak by dobrze się odtwarzało na YouTube, bo głównie na nim umieszczamy nasze “dzieła”.

 

Czy ktoś może polecić coś godnego uwagi?


(adamserce) #2

Nie napisałeś na jaką platformę chcesz program do edycji video.


(p19koz) #3

VSDC Free Video Editor


(Arturos Nowinski) #4

 

Mam Windows 7 Home Premium