Potrzebuję dobry bezpłatny lub tani program do tworzenia filmów z fragmentów video, zdjęć oraz nagrań

Poszukuję dobrego programu do tworzenia filmów. Najlepiej, żeby był to program bezpłatny lub płatny, ale nie więcej niż 300 zł. Ja z kolegą działam w takiej lokalnym, osiedlowym nie-komercyjnym stowarzyszeniu. Na ogół robimy filmy złożone z pokazów slajdów zdjęć oraz krótkich nagrań, głównie z naszych wycieczek krajoznawczych z podkładem muzycznym. Oto jeden z naszych filmików: ***************  Ostatnio używaliśmy programu Wondershare Video Editor, który kosztuje mnie - roczna licencja ok. 67 zł. Wcześniej używaliśmy programu VideoSpin i Windows Maker. VideoSpin był bardziej funkcjonalny od Wondershare, ale jego minusem było, to, że po przetworzeniu i utworzeniu filmu jakość filmu była dużo gorsza od jakości pojedynczych zdjęć i fragmentów filmów. W Wondershare natomiast mało jest opcji i funkcji, o wiele mniej niż w VideoSpin. Przejrzałem listę programów i nie wiem co wybrać. Po opiniach niewiele można się dowiedzieć, a nie chcę ściągać po kolei programów i zaśmiecać sobie komputera, ani kupować drogiego programu typu najnowszy Sony Vegas, ponieważ za często nie tworzymy. Oto poniżej w punktach przedstawiam, jakie funkcje powinien posiadać dobry dla mnie program:

1.MUZYKA - płynne dostosowywanie głośności dźwięku, możliwość użycia nawet 3 ścieżek dźwiękowych - oryginalny “szum”, podkład muzyczny i np. komentarz lektora, usuwanie oryginalnej ścieżki dźwiękowej z danego fragmentu i zastępowanie jej inną, dostosowywanie głośności muzyki do akcji, 

2.PRZEJŚCIA - nie powinny skracać długości filmu. Przy przesuwaniu zdjęć czy fragmentów video na panelu roboczym nie powinny “urywać” fragmentów zdjęć, czy video (jak to się zdarza w Wondershare). W Wondershare zdarzają się takie patologie - ponieważ ciągle nanosimy jakieś poprawki i prosimy o opinię osoby trzecie przesuwamy konkretne zdjęcia, czy fragmenty video. Dochodzi do takich patologi, że fragment innego fragmentu “wcina się” w środek innego w czasie odtwarzania filmu, choć na panelu roboczym wcale tego nie widać. 

3.TEKSTY/NAPISY - swobodna edycja, duży wybór czcionek, tekst z kilkoma wierszami - różne rozmiary czcionek i style czcionek i kolory w jednym podpisie. I ważne - przejścia między tekstami, bowiem może być tak, że dane zdjęcie się wyświetla i jeden napis w tym czasie przemienia się w drugi napis. (np. w Wondershare jeden napis=jeden rozmiar czcionki)

4.VIDEO - dzielenie video na male fragmenty, przenoszenie, mieszanie - swobodne przesuwanie, zamienianie. Możliwość dodania znaku wodnego, zdjęcia gdzieś w rogu klipu w określonych ramach czasowych.

5.JAKOŚĆ - dobra jakość stworzonego filmu, tak by dobrze się odtwarzało na YouTube, bo głównie na nim umieszczamy nasze “dzieła”.

 

Czy ktoś może polecić coś godnego uwagi?

Nie napisałeś na jaką platformę chcesz program do edycji video.

VSDC Free Video Editor

 

Mam Windows 7 Home Premium